Vajgar v Kutné Hoře nezvládl závěr

Kutná Hora – Jindřichohradečtí hokejisté uzavřeli první polovinu základní části II. ligy porážkou 3:5 na ledě Kutné Hory.

1.12.2010

Ilustrační fotoFoto: Jan Votava

Hokejisté ztratili dobře rozehraný zápas, v sobotu je čeká derby na ledě Milevska.

Dobře rozehraný zápas, v němž dvakrát vedli o dva góly (2:0 a 3:1), ztratili Jihočeši v samotném závěru.

Dvě třetiny měl Vajgar střetnutí víceméně pod kontrolou, jeho hráči se však jako obvykle předháněli v zahazování šancí.

„Už první třetinu jsme měli vyhrát minimálně o tři, čtyři góly, nakonec jsme si ale vytvořili jen hubený jednobrankový náskok. Hned zkraje druhé části první lajna soupeře vyšachovala a přidala další zásah, ale vzápětí jsme prohospodařili téměř dvouminutovou přesilovku pěti ku třem,“ informoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Na kontaktní gól domácích odpověděl ve vlastním oslabení Skokan, jenže ještě v té samé minutě Kutná Hora opět snížila na rozdíl jediné trefy.

V závěrečné třetině pak nadšeně bojující Sršni nejprve vyrovnali a když chvíli na to rána Dvořáka skončila jenom na břevně, pili nakonec jindřichohradečtí hokejisté z kalichu hořkosti až do dna. Dvě minuty před koncem totiž domácí Křišťan využil přesilovku a při závěrečné power play Vajgar ještě jednou inkasoval do opuštěné klece…

fakta z II. ligy

KUTNÁ HORA – J. HRADEC 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky: 33. Kraučuk (Z. Procházka), 39. Bláha (Králíček), 49. Králíček (Beránek, Kadlec), 58. Křišťan (Kraučuk, Z. Procházka), 59. Vylíčil – 15. Hájek (Skokan), 22. Mar. Dvořák (Kupec), 39. Skokan (Mařík).
Vyloučení: 7:7, navíc Pelán (KH) trest ve hře, J. Mazanec (JH) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 27:28. Diváci: 313.
Vajgar: Kubeš – R. Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, D. Mazanec, Heršálek – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Mařík, Skokan – J. Mazanec, Mašanov, Dolina, od 30. Schmidt.

Třetí čtvrtinu dlouhodobé části začne jindřichohradecké mužstvo opět na ledě soupeře. V sobotu je čeká jihočeské derby v Milevsku (17 hodin), které i přes porážku v Trutnově (3:6) udrželo druhou příčku v tabulce skupiny Střed. Vajgar sice klesl na osmou pozici, ale na svého rivala ztrácí ve vyrovnané soutěži pouze šest bodů. Dokáže manko snížit?

Trápí nás koncovka a pykáme za nedisciplinovanost, tvrdí Čech

Jindřichův Hradec – Hokejisté Vajgaru porážkou v Kutné Hoře odmítli další možnost posunout se do horních pater tabulky. Rozpaky nad nevyrovnanými výkony neskrývá ani jejich trenér Miloslav Čech.

Už poněkolikáté v sezoně jste na ledě soupeře ztratili dobře rozehrané utkání. Proč?
Dlouhodobě se potýkáme s mizernou produktivitou. Neproměňujeme ani tutovky či samostatné nájezdy, z toho pak pramení, že hráčům postupem času chybí při zakládání útočných akcí trpělivost. Tlačí se zbytečně dopředu a z toho vznikají chyby, za které nás pak soupeři nemilosrdně trestají.

Zkušený a kvalitní kádr, kterým v současné době Vajgar bezesporu disponuje, navíc v zápasech venku dostává příliš hodně gólů.
To s tím souvisí, v přemíře snahy směrem dopředu zapomínáme na zadní vrátka, což je ovšem důsledek herní nedisciplinovanosti. Přestože se na obrannou fázi v poslední době během tréninků hodně zaměřujeme, nadále dochází k podcenění některých činností, což nás pak stojí body. Je to v hlavách hráčů. Když dokážeme vyhrát na ledě prvního Benešova, mělo by to jít i jindy.

Kudy vede cesta ke zlepšení?
Hráči musí k zápasům přistupovat nanejvýš zodpovědně a poctivě pracovat. Trochu problém vidím i v tom, že máme sice kvalitní kádr, ale vzhledem k časté rotaci hráčů k nám i od nás nemáme ustálené formace, čímž trpí naše souhra. Teď nám třeba chyběli Milotinský s Hofmeisterem a my kvůli tomu museli překopat hned dvě lajny, což je pochopitelně znát.

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

1. kolo baráže o hokejovou extraligu Pardubice - Č. Budějovice

Vítězný vstup do baráže, tři body trefil Rob

Taekwondistka Anežka Čurdová ovládla ve sportovním boji kategorii juniorek do 64 kilogramů.

Třeboňské taekwondistky triumfovaly na Czech Open

Neviděl někdo tohoto muže? Hledá ho policie

Prachaticko - Prachatičtí kriminalisté vyhlásili 9. března  celostátní pátrání po čtyřiatřicetiletém muži ze Lhenic na Prachaticku.

O operaci Anthropoid přednášel historik Stehlík

Jindřichův Hradec – Zájemci o historii československého protifašistického odboje během 2. světové války v úterý 21. března zcela zaplnili kinosál Střelnice.