Vajgar vydoloval výhru v prodloužení

Jindřichův Hradec – Potřetí během krátké doby se střetli hokejisté Vajgaru se soupeřem z čela tabulky a potřetí jejich zápas skončil stejně, tedy vítězstvím 6:5 v prodloužení. Tentokrát jindřichohradecký celek uspěl v jihočeském derby proti Milevsku a v tabulce II. ligy zůstává druhý s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Benešov. Již zítra se Vajgar představí na ledě Žďáru nad Sázavou.

18.1.2011

Hokejisté Vajgaru v jihočeském derby zdolalai Milevsko 6:5 po prodloužení. Na snímku při buly domácí Jan Bula (vlevo) a milevský Tomáš Květoň.Foto: Jan Votava

Rekordní návštěva letošní sezony čítající téměř 800 diváků si však na zahájení atraktivního duelu musela počkat. Administrativní chyba způsobila, že sudí na zápas vůbec nebyli delegováni, takže nakonec narychlo zaskočila trojice arbitrů ze Soběslavi a hrát se začalo s téměř hodinovým zpožděním.
„Je skoro neuvěřitelné, že v dnešním přetechnizovaném světě je něco podobného vůbec možné a zadavateli do systému není chyba signalizována,“ kroutil nevěřícně hlavou výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Divákům však čekání rychle vynahradil domácí útočník Bula, který poslal Vajgar do vedení už po 26 vteřinách. Milevsko se však ze šoku rychle vzpamatovalo a dvěma slepenými trefami v 10. a 11. minutě otočilo skóre. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu, neboť se při přesilovce trefil Tupý. V prostředí části padl jediný gól, o který se postaral opět Bula při další početní výhodě Vajgaru.

Skóre se jako na houpačce přelévalo i ve třetí třetině. Hosté se nejprve dvěma zásahy dostali do vedení, pak zase úřadoval domácí tým a prostřednictvím Kupce a posléze i Buly, jenž zkompletoval hattrick, na tom byli v 54. minutě o krok lépe jindřichohradečtí borci. Výhru v základní hrací době však domácím vzápětí uzmul Urbanec, další třígólový střelec duelu, a tak se utkání, v němž Vajgar svého soka na střely výrazně předčil, přehouplo až do prodloužení.
V něm se uvedla čerstvá akvizice Vajgaru útočník Stejskal, který v 64. minutě doklepl do sítě střelu D. Mazance a zároveň tak zužitkoval čtvrtou přesilovku svého celku.

„Začínáme být specialisté na výsledek 6:5 v prodloužení. Vítězství se pochopitelně počítá, ale jak už jsem dříve zmínil, v play off by nám takový výkon nemusel stačit. Milevsko totiž vytěžilo z minima maximum a každá jeho větší šance skončila gólem, zatímco naši hráči řadu slibných a pohledných akcí do konce dotáhnout nedokázali,“ konstatoval.
Zkušený funkcionář však pevně věří, že mužstvo se v budoucnu podobných výpadků vyvaruje.
„Máme zkušené a vyspělé hráče, takže doufám, že si uvědomí, že se blíží vrchol sezony a k dalším zápasům budou přistupovat s mnohem větší zodpovědností,“ tvrdí.

Vajgar již zítra cestuje k dalšímu zápasu, tentokrát na led Žďáru nad Sázavou.
„Soupeř už se probral z letargie, která jej zastihla na přelomu roku, a především doma zase začal bodovat. Naší snahou je ale uspět a z Vysočiny si přivézt plný počet bodů. Kvalita je na naší straně,“ míní Dvořák.

J. HRADEC – MILEVSKO
6:5 PP (2:2, 1:0, 2:3 – 1:0)
Branky: 1. Bula (Mar. Dvořák), 14. Tupý (Bula, Skokan), 31. Bula (Procházka, Chmel), 47. Kupec (Mar. Dvořák, Procházka), 54. Bula (Kupec, Chmel), 64. Stejskal (D. Mazanec) – 10. Urbanec (Klíma), 11. Hamerle (Müller, Matějka), 43. Urbanec (Květoň, Rezek), 45. Müller (Karpíšek), 55. Urbanec (Rezek).
Rozhodčí: Ondřej – Fiala, Kreuzer.
Vyloučení: 3:9, navíc Mařík (JH) OT do konce utkání, Štych (M) 10 min. OT.
Využití: 4:0. V oslabení: 0:1
Poměr střel: 48:23. Diváci: 790
Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, D. Mazanec, Tupý, Heršálek, Zíb – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Mikš, Milotinský, Skokan – Hájek Mařík, Stejskal - 21. Hofmeister, 41. J. Mazanec.
Další výsledky 28. kola:
Pelhřimov – Benešov 4:3 PP, Trutnov – Chotěboř 5:3, Nymburk – Kolín 5:3, Žďár nad Sázavou – Kutná Hora 3:2.

18.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Orientační běžci závodili v Polabí

Levotočivá zatáčka se v úterý 27. 6. 2017 stala řidiči osudnou.
16

U Sudoměřic u Bechyně zemřel řidič

Sebral jízdní kolo, svícen i nealkoholická piva

Hatín - Neznámý zloděj se o víkendu vypravil do chalupy na Jemčině.

Při půlmaratonu stihnul šlofíka. Mezi svými doběhl třetí

Jindřichův Hradec – Ani úmorné vedro nezastavilo na tři stovky běžců, kteří se v sobotu vypravili na trať druhého ročníku Jindřichohradeckého půlmaratonu.

Atlet Strnad získal na šampionátu v Jablonci stříbro na patnáctistovce

Jablonec nad Nisou - Atletické mistrovství republiky dorostu a juniorských kategorií hostil Jablonec nad Nisou. Na Jindřichohradecko putuje jeden cenný kov.