Utkání mělo zajímavý průběh. Pojišťovna v něm vedla od 39. vteřiny, ale náskok nenavýšila, takže v 57. sekundě druhé třetiny Lukáš Hanzl vyrovnal.

Za dvě a půl minuty ovšem poslední tým tabulky znovu prohrával, když se prosadilo produktivní duo Aleš Skokan – Daniel Zeman. Oba hráči už mají v kanadském bodování po 39 bodech.

Jednadevadesát vteřin před druhou sirénou ale „Hokejky" podruhé srovnaly, jejich branku na 2:2 vstřelil David Holoubek, pro něhož to bylo v sezóně teprve druhé utkání. Rozhodující pro konečný výsledek byl úvod třetího dějství, kdy nejdříve při přesilovce Skokan dovršil svůj hattrick a 53 sekund nato dal čtvrtý gól ČPP Daniel Radvanský.

„Pojišťováci" se tím poprvé dostali do dvoubrankového odstupu, který již N. Včelnice nezvrátila. Pouze její porážku Radek Dvořák zmírnil. O víkendu 25.-26. února budou na ZS Jana Marka v J. Hradci k vidění čtyři zápasy OP.

HC N. Včelnice – ČPP J. Hradec 3:4 (0:1, 2:1, 1:2).
Góly a přihrávky: 16. Hanzl (R. Dvořák), 29. D. Holoubek (R. Dvořák), 41. R. Dvořák – 1. Skokan (P. Zeman), 19. Skokan (D. Zeman), 34. Skokan (Miloš Dvořák), 35. Radvanský (Šimek).
Vyloučení: 1:1. Využití přesilovek: 0:1. Rozhodčí: Jonáš – P. Voves.

Pořadí:
1. Cannoners 23, 2. Střížovice 17, 3. ČPP J. Hradec 15, 4. Žirovnice B 11, 5. HC AA J. Hradec 7, 6. SK Kámen 7, 7. Nová Včelnice 6.

Nejbližší program:
Sobota 25.2.: 19:15 Střížovice – HC AA. Neděle 26.2.: 15:30 ČPP – Střížovice, 17:00 HC AA – N. Včelnice, 18:30 Cannoners – Žirovnice B. (rop)