Do domácí sestavy se vrátili uzdravení obránce Mucha a útočník Žálčík. Mimo hru tak zůstávají Vráblík, Pýcha a Rob. Do branky opět nastoupil Gába.

Jihočeši propásli úvod zápasu. Elitní Strakova formace propadla v útočném pásmu a rychlé přečíslení přetavil ve vedoucí gól Slavie už po padesáti vteřinách Vas. Další gólovku měl Robinson, jeho bekhendovou střelu však Gába kryl.

Domácí byli v modro – červených retro dresech dlouho jako opaření. Zvedli se až v závěru třetiny v přesilovce při vyloučení Knota. Heřman nejprve nastřelil tyčku a v 18. min. bylo vyrovnáno. Vyloučený slávista už byl na ledě, když se z úhlu krásně k tyči trefil Pajič.
Do druhého dějství vstoupil domácí celek úplně jinak než do toho prvního. Byli aktivnější a vedoucí gól visel ve vzduchu. Heřman sám před Hylákem mířil bekhendem nad a po střele Nouzy srazil slávistický gólman kotouč jen těsně vedle své klece.

Jenže skóre se bohužel měnilo na druhé straně. Slavia hrála svou první přesilovku. Robinson vystřelil a na dvakrát tečovanou střelu Gába reagovat nemohl. Autorem gólu byl exjihočech Kašpařík.

Deprese z inkasovaného gólu sice na Jihočechy padla znovu, ale tentokrát naštěstí netrvala tak dlouho. Ve 34. min. předvedl báječnou individuální akci Nouza a podruhé vyrovnal, čímž dostal svůj tým opět do větší aktivity. Krátce před druhou sirénou však měl Motor pořádný kus štěstí, když ve vlastním oslabení ujel Kašpařík a nastřelil břevno Gábovy svatyně.

V závěrečném dějství měli navrch domácí. Suchánek vyzval krásnou přihrávkou Žálčíka, Hylák však bravurně zachránil a vychytal i v další velké možnosti kapitána Straku. Čtyři a půl minuty před koncem to přišlo. Babka našel najetého Kuchejdu a na jeho bekhend už Hylák reagovat nestačil.

Minutu a deset vteřin před koncem se slávistická střídačka odhodlala k power play, Motor už si ale cenné tři body vzít nenechal a Nouza navíc do prázdné branky pečetil na konečných 4:2.

.
Branky a nahrávky: 18. Pajič (Chovan), 34. Nouza (Kolmann), 56. Kuchejda (Babka, Zíb), 60. Nouza - 1. Vas (Čermák), 27. Kašpařík (Vas, Robinson). Vyloučení: 3:5 (navíc host. Pavlín 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 6421 (vyprodáno).

ČEZ Motor: Gába – Mucha, Kolmann, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Žálčík, Babka, Přibyl. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Ohlasy trenérů:

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „Začátek první třetiny byl špatný, dělali jsme chyby, naši útočníci propadali a hosté se dostávali do přečíslení. Gólman nás ale podržel. Do zápasu jsme se dostali až gólem těsně po skončení přesilovky. Druhá třetina se z našeho pohledu odvíjela lépe a hokejovostí i trpělivostí jsme vybojovali vítězství. Přitom jsme ho mohli i ztratit, utkání by možná slušela remíza."

Milan Razým (HC Slavia Praha): „.Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme úvodní gól a měli šance na odskočení na rozdíl dvou branek. Místo toho jsme ale v závěru třetiny inkasovali. Domácí poté přidali, začali více bruslit, byli důrazní a převzali iniciativu. Škoda, že nerozhodný stav nevydržel i po třetí třetině, bod jsme si zasloužili. Bohužel jsme se o něj připravili vlastními chybami. Nedá se nic dělat, musíme hrát dál. Za dnešní výkon chci přesto kluky pochválit."