Vysoká výhra Vajgaru na ledě Klášterce

Klášterec nad Ohří - Hokejisté Vajgaru ve II. lize konečně výsledkově zabrali a Klášterec na jeho stadionu porazili přesvědčivě 7:3.

8.12.2013

Útočník Miroslav Třetina posílil hokejisty Vajgaru.Foto: Jan Škrle

Jihočeši vrátili soupeři porážku 2:5 z úvodu základní části i s úroky a v tabulce si polepšili o jednu příčku, takže jsou nyní na čtrnácté pozici.

Vajgaru báječně vyšel úvod a novic v jeho dresu Miroslav Třetina, který přišel na hostování z prvoligového Motoru, už v 1. minutě otevřel skóre.

Na druhý zásah Voříška dokázal domácí celek do konce první třetiny odpovědět a vyrovnal na 2:2, ale v prostředním dějství se třikrát do černého trefili jindřichohradečtí hráči a o osudu střetnutí bylo de facto rozhodnuto.

Klášterci se sice povedlo hned na začátku závěrečné periody snížit na 3:5, ale přestože svého soupeře během utkání výrazně přestřílel, nebylo mu to nic platné. V závěru duelu potvrdili cennou výhru dalšími dvěma góly ještě Mavrojanidis a znovu Voříšek.

"V úvodu zápasu tým hrál podle pokynů trenéra a získal dvoubrankové vedení. Poté naši hráči přestali bruslit a domácí se vrátili do hry. O našem vítězství rozhodla druhá třetina. Vrátili jsme se k zvolené taktice a získali rozhodující tříbrankový náskok. Z minima střel jsme dokázali vytěžit rozhodující góly. Ve třetí části jsme sice sice obdrželi rychlou branku, ale na ni jsme dokázali odpovědět a v závěru přidal do prázdné branky sedmý gól Voříšek," uvedl k utkání vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

V sobotu 14. prosince jindřichohradecký tým na svém ledě přivítá v tabulce čtvrtou Kobru Praha (18 hodin).

KLÁŠTEREC - J. HRADEC 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)
Branky: 15. Řepík (Štrach, Toman), 19. Freiberg (Loučka, Toman), 41. Toman (Suk) – 1. Třetina (Mavrojanidis), 10. Voříšek (Jasečko, Mavrojanidis), 28. Kasalý (Kohút), 29. Štěpán (Kocar, Voříšek), 30. Skokan (Kasalý, Kocar), 55. Mavrojanidis (Třetina), 60. Voříšek (Jasečko).
Rozhodčí: Hlinka - Kokrment, Coubal. Diváci: 225. Vyloučení: 4:5. Využit: 1:0. Poměr střel: 37:15.
Vajgar:
Bláha – Jasečko, Tržil, Pekárek, Kohút, Štěpán, A. Dvořák - M. Dvořák, Kocar, Voříšek, Mavrojanidis, Kasalý, Kotrla, Třetina, Skokan, Tomšík, Popelka, Maryška, Jasanský.

8.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

V Třeboni začíná festival Okolo Třeboně.

Třeboň ožije hudbou a divadlem

Bouřky přišly do kraje po poledni, nejdříve na Prácheňsko

Ve čtvrtek můžete zajít do kina nebo do divadla

Jindřichohradecko - Ani ve čtvrtek nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vypravit někam za zábavou.

Kabelkový veletrh je zpět. Sbíráme i knihy a bižuterii

Jindřichohradecko – Bezmála šest stovek kabelek, na tři sta šátků a více než tisíc dětských knih jste loni přinesli na sběrná místa

Výtvarnice ze "čtyřky" jsou nejlepší v kraji

Jindřichův Hradec - Další úspěšné účinkování v krajské soutěži mají za sebou děti ze 4. základní školy v Jindřichově Hradci. Tentokrát se zapojily do soutěže Lesy a příroda kolem nás, kterou vyhlašují společně Lesy ČR a Jihočeská vědecká knihovna s mnoha dalšími organizacemi.

V Novosedlech se dařilo přespolním

Novosedly nad Nežárkou – Čtvrtým kolem o víkendu pokračovala také Velká cena Třeboňska v požárním útoku. Zapojilo se 19 družstev mužů a 9 ženských týmů.