Hosté fungují jako farma Sparty a přivezli také několik extraligových borců. Nejznámějším z nich byl obránce Angel Krstev, jenž před osmi lety pomáhal na jihu Čech s návratem do nejvyšší soutěže. Budějovický dres oblékal i další bek Jakub Šulc, obránce Hrbas byl na světovém šampionátu dvacítek a bohatou extraligovou minulost má i útočník Martin Chabada.

Domácí celek má naopak problémy se sestavou. Na marodce jsou totiž Pavlíček, Semrád, Švec, Vaniš a Šachl.

Českobudějovičtí tentokrát prožili doslova katastrofální začátek utkání. Po hrubé chybě v rozehrávce se ocitl zcela sám před Halmošim Čermák. Jeho první pokus ještě gólman Motoru vyrazil, ale na dorážku už reagovat nemohl. To bylo odehráno pouhých devatenáct vteřin zápasu.

Druhý úder přišel po pětašedesáti vteřinách hry. Bahenský se protáhl kolem mantinelu a střelou z úhlu nachytal Halmošiho. To byla pro domácí hráče krutá rána, ze které se nevzpamatovali po celou první třetinu. A to ještě mohli být rádi, že neinkasovali při minutové přesilovce soupeře pět na tři.

Po změně stran vyrukoval tým Radka Bělohlava s velkým odhodláním, ale hra se mu tentokrát bohužel tolik nedařila. Hostím stačilo pozorně bránit a vyrážet do hodně nebezpečných brejků. Po jednom z nich nastřelil Bahenský tyč. Domácí nápor sice postupně sílil a gól doslova visel ve vzduchu, ale i podruhé šly oba týmy do kabin za stavu 0:2.

Přišlo to až v závěrečném dějství. Kotalíkovo nahození od modré v přesilovce skončilo až za zády do té doby bezchybného Lukáše a bylo zaděláno na drama.

Motoru ale tentokrát nebylo přáno. Domácí hráči bojovali, tlačili se před branku soupeře, ale do vyložených šancí se dostávali jen málo. Půl minutu před koncem hráli domácí přesilovku a navíc power play, ale bez úspěchu.

Branky a nahrávky: 45. Kotalík (Moravec, Skuhravý) – 1. Čermák (Matai), 2. Bahenský (Hašek).

Vyloučení 5:9 (navíc dom. Skuhravý 10 min.), využití 1:0. Rozhodčí: J. Jílek – M. Jílek, Svobodová. Diváci: 3934.

Motor: Halmoši – J. Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Kříž, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Třetina – Ferebauer, Melka, Bárta – Ondřej, Přibyl, Kuchejda – Mavrojanidis, E. Turek. Trenéři Bělohlav a Jágr.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "První střídání rozhodlo prakticky o celém zápase. K začátku utkání jsme přistoupili hrozně. Chyby udělai mladí i starší hráči. Musíme se z toho ponaučit."

Jiří Doležal (Litoměřice): "Zvládli jsme výborně vstup do utkání. Od druhé třetiny nás domácí začali přehrávat hlavně v přesilovkách. Ve třetí části hry dali kontaktní gól a záleželo na štěstí, jestli vítězství udržíme. Byli jsme šťastnější v koncovce."