Po důležitém domácím vítězství zamíří hokejisté v neděli na trutnovský led.

Hráči Vajgaru to proti houževnatému soupeři ze Žďáru nad Sázavou neměli vůbec jednoduché, ale nakonec zvítězili 3:1.

V tabulce skupiny Střed tak Jihočeši poskočili na pátou příčku, přičemž na druhý Pelhřimov ztrácejí už jen tři body a na vedoucí Benešov šest. Do statistik nebyl započítán výsledek střetnutí Milevsko vs. Nymburk, které bylo za stavu 2:2 kvůli inzultaci rozhodčího ze strany domácích hokejistů ve druhé třetině předčasně ukončeno a o jeho osudu bude rozhodovat svazová disciplinární komise (více na straně 23).

Ale vraťme se zpět k souboji se Žďárem, který musel oku diváka lahodit.

„Myslím, že kdo přišel, rozhodně tentokrát nemohl litovat. K vidění byl kvalitní zápas, kterému nechyběly pohledné akce, řada šancí, výborné zásahy gólmanů, osobní souboje ani patřičné nasazení,“ prohlásil vedoucí mužstva Vajgaru Josef Kuliš.

„Kdo přišel, rozhodně nemohl litovat. K vidění byly pohledné akce, řada šancí i výborné zásahy gólmanů.“

Josef Kuliš, vedoucí mužstva Vajgaru

Žďárské plameny dokázaly, že to v letošní sezoně na Vajgaru umí, jejich hráči předváděli rychlý hokej, poctivě bojovali a výsledek byl dlouho na vážkách.

Domácí sice poslal do vedení v 8. minutě Hofmeister, který zpoza branky chytře nastřelil záda gólmana Slámy, od něhož se puk odrazil do sítě, ale do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Nahození Sobotky od modré totiž v 15. minutě prošlo přes chumel hráčů až mezi tyče Kubešovy svatyně.

Zápas rozhodla druhá třetina. V ní byli paradoxně o něco aktivnější hosté, ale důležité trefy si připsali domácí borci, kteří měli přece jen i více vyloženějších šancí.

„Utkání podle mě mělo dva zlomové momenty. Prvním byl gól na 2:1, kdy Skokan po parádní akci celého útoku a vyšachování hostující obrany uklidil kotouč do prázdné branky, dalším pak o chvíli později za tohoto stavu famózní zákrok gólmana Kubeše, který znemožnil soupeři vyrovnání,“ popisuje.

Mezi oběma zmiňovanými okamžiky navíc útočník Mařík neproměnil trestné střílení, a tak těsný náskok jindřichohradeckých hokejistů pojistil až ve 38. minutě mladý forvard Sýbek.

V závěrečné třetině přes zjevnou snahu obou mužstev už další gól nepadl, a to i zásluhou skvěle chytajících brankářů.

Po vydřeném vítězství čeká Vajgar v neděli další velmi těžký zápas v Trutnově, který má v poslední době velkou střeleckou formu, o čemž svědčí jeho vítězná třízápasová série, v níž naposledy vyhrál na benešovském ledě 7:3 a předtím porazil Chotěboř 7:2 a Milevsko 6:3.

„Musíme tam jet s pokorou a hrát velice zodpovědně v defenzivě. Při pohledu do vyrovnané tabulky je jasné, že každý bod a obzvlášť venku má velkou váhu,“ míní Kuliš.

Fakta z II. ligy

J. Hradec - Žďár n. Sáz. 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Branky: 8. Hofmeister (J. Mazanec), 31. Skokan (Hájek, Mařík), 38. Sýbek (Hofmeister) – 15. R. Sobotka (Kotlík).
Rozhodčí:
Pokorný – Samuel, Zídek. Vyloučení: 3:3, navíc Bukáček (Žďár) 2 min. podražení – nařízeno TS (neproměněno).
Poměr střel:
32:30. Diváci: 442. Vajgar: Kubeš – Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, D. Mazanec, Heršálek – Bula, Kupec, Mar. Dvořák – Hájek, Mařík, Skokan – J. Mazanec, Sýbek, Hofmeister – od 41. Dolina.