VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Íčka opět soutěží na webu Deníku

Jindřichohradecko – Informační centra na Jindřichohradecku fungují v započaté letní turistické sezoně už v plném nasazení.

29.6.2010
SDÍLEJ:

Informační středisko v Jindřichově Hradci bylo zvoleno v soutěži Deníku jako nejlepší v celém Jihočeském kraji. Pro lidi je otevřeno už od roku 1995. Zaměstnanci mají z ocenění velkou radost, na snímku je pracovnice Marcela Štolbová. Foto: Deník/Renata Pávková

Loňský vítěz webové soutěže Deníku Informační centrum Jindřichův Hradec je návštěvníkům otevřené každý den včetně víkendů a jeho pracovnice poskytují informace nejen ústně, ale také písemně.

„Zájem o Jindřichův Hradec a okolí neustále narůstá. Fyzicky zatím přichází turistů o trošku více než vloni, ale mnohem víc lidí nás kontaktuje po e–mailu, který najdou na našich webových stránkách, většinou se jedná o rodiny s dětmi nebo páry či jednotlivce. Na jejich písemné dotazy, které se týkají převážně ubytování nebo cyklotras, odpovídáme stále častěji,“ uvedla vedoucí oddělení cestovního ruchu Zuzana Bedrnová. O jejich služby je podle ní stálý zájem, návštěvníky tvoří ze dvou třetin tuzemští turisté a zbývající část zahraniční.

„V poslední době přijíždějí více individuální turisté, rodiny nebo páry, i ze zahraničí. Jsou mezi nimi Američané, Angličané, ale i Australané. Asi tak rok k nám směřují také Rusové, Ukrajinci a Bělorusové. Nárůst jejich zájmu je obrovský, stoupl z deseti na osmdesát procent. Přičítám to dobré propagaci Jindřichohradecka v zahraničí prostřednictvím Czech tourismu,“ doplnila Zuzana Bedrnová.

Sortiment letáků, turistických map a příruček mají nevyčerpatelný. Přesto připravují na příští sezonu zcela ojedinělou novinku v podobě DVD o Jindřichově Hradci.

„Máme krásné knížky a průvodce, jako jsou třeba Toulky Jindřichovým Hradcem, kde jsou tipy na pěší a cyklovýlety, ale dvacetiminutové informace na DVD s nabídkou kultury, fotografiemi a podobně nám nabídku dobře doplní. Hotové bude na podzim,“ uzavřela Zuzana Bedrnová.

V Dačicích ovlivnilo návštěvnost informačního centra nejspíš chladné počasí, stejně jako v Nové Bystřici.

„Turistů v poslední době přichází stejně jako vloni, ale před čtrnácti dny jich přišlo málo,“ potvrdila pracovnice odboru kultury a cestovního ruchu v Dačicích Monika Hlavová. Letos mají pro zahraniční turisty novinku v podobě informačního materiálu o dačické kostce cukru, a to v němčině, angličtině, francouzštině a ruštině. Návštěvníky stejně jako jinde nejvíce zajímají místní památky, ale zde se podle Moniky Hlavové ptají zejména na nedaleké Slavonice a Telč. Skladba turistů je stejná v Dačicích i Nové Bystřici.

„Letos převažují Češi nad cizinci jako každý rok. Jezdí sem většinou lidé z Rakouska a Německa,“ uvedla pracovnice informačního centra v Nové Bystřici Markéta Vondrová.

Jejich město a okolí podle ní nejvíce vyhledávají cykloturisté, kteří se vyptávají na cyklotrasy, zajímavosti a památky, ale především také na možnosti ubytování.

„Letos máme nové letáky s trasou kolem dřevěných soch, které tady postupně vznikly při řezbářských sympóziích,“ dodala Markéta Vondrová.
Lázeňská Třeboň si nemůže na nedostatek návštěvníků v íčku stěžovat v žádné roční době. Pokud nepřijdou turisté, často přicházejí s dotazy nebo na internet také lázeňští hosté nebo jejich návštěvy.

„Návštěvnost je letos zhruba stejná jako vloni. Letos přijíždějí často Japonci a Angličané, zůstali nám i Francouzi, ale ubylo Rakušanů. Chodí ale také děti na školních výletech,“ konstatoval ředitel třeboňského informačního střediska Jaroslav Císař.

Návštěvníci si u nich mohou zakoupit například pohlednici s rekordním kaprem, zapsaným v České knize rekordů, kterého vloni vytvořili ze svých těl na náměstí děti a studenti z třeboňských škol.

Autor: Stanislava Koblihová

29.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Polné na Šumavě se natáčel film Jerzyho Kosińského - Nabarvené ptáče.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Ilustrační foto.

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Český Krumlov – Lešení nyní stojí ve velkém výběhu medvědária na českokrumlovském zámku. Medvědice Marie Terezie ve vedlejším betonovém výběhu si moc klidu neužije.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení