VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malíkovští otužilci budou hrát Dobytí severního pólu

Kamenný Malíkov – Divadlo v přírodě hrají pravidelně společně místní lidé z Kamenného Malíkova. Na jejich představení se vždy těší diváci z širokého okolí. Julibelní 20. výlet do Malíkovských skal se uskuteční již tuto sobotu.

22.7.2010
SDÍLEJ:

Divadlo v malíkovských skalách skaláchFoto: Deník/ Miroslava Kolářová

V sobotu 24. července od 18 hodin zahrají pro návštěvníky tradičně v Malíkovských skalách divadelní představení Dobytí severního pólu v rámci celodenního Výletu do Malíkovských skal. Na otázky za spolek ochotníků odpovídali Deníku Petr Dvořák, starosta obce, a Marie Součková.

Kdy jste s divadelními představeními ve skalách začali poprvé a co vás přivedlo na myšlenku hrát divadlo právě tam?
S divadelními představeními jsme začali v roce 1991. Od pamětníků jsme měli informace, že se konaly výlety do skal, které skončily po II. světové válce. A ochotnické divadlo se hrálo, tak jako i v jiných obcích, i v Kamenném Malíkově. To nás přimělo navázat na tuto dávno zašlou tradici.

Kolik vás ve spolku je a v jakém věkovém rozmezí? Kdo vymýšlí hry a kdo je režisérem?
Nyní je nás už pouze 6 až 7 ve věku 50 let a výše. Blbiny vymýšlíme všichni společně, poslední dobou je náš „rejža“ Jaroslava Kořínková, která s námi hraje.

Podle čeho vybíráte divadelní hry a jak si pořizujete kostýmy a kulisy?
Divadelní hry vybíráme dle našich hereckých možností, to znamená aby nebylo ve hře moc účinkujících (vzhledem k počtu ochotníků ), aby nebyla hra moc dlouhá (s ohledem k našemu věku a problémy se zapamatováním textu), aby nebyla hra náročná na kulisy, které si většinou sháníme sami. Dříve nám pomáhal pan Jan Vaníček z České Olešné, který zapůjčoval i živá zvířata, například osla, kostýmy sháníme na půdách, popřípadě si je šijeme sami.

Pro diváky jste připravili na tento víkend doslova do veder kuriózní představení, proč?
Letos my, malíkovští otužilci, budeme hrát Dobytí Severního pólu. Tuto hru opakujeme už potřetí z důvodů výše uvedených, ale i jako připomenutí jednoho z otců Járy Cimrmana pana Ladislava Smoljaka.

Stala se vám při představení nějaká nechtěná veselá příhoda?
Veselých příhod za těch dvacet let se stala spousta jak při představeních, tak při zkouškách. Nejveselejší jsou určitě návraty ze zkoušek, ale i nechtěné a nečekané příhody při představeních. Naší nejúspěšnější hrou, na kterou velice rádi vzpomínáme, byla Dívčí válka od Františka Ringo Čecha, se kterou jsme jezdívali i po okolí, do Janštejna, Bednárečka, Strmilova, Zdešova a Dírné.

Na co všechno se mohou návštěvníci v sobotu těšit?
My vystupujeme od 18 hodin, ale zábavný program Výletu do Malíkovských skal začíná už ve 14 hodin soutěžemi pro děti, v 16 hodin bude tažena tradiční tombola, v 17 hodin nebude chybět ani Malíkovský plivník a po našem představení začne od osmi hodin hrát hudba, Vrbovci band a Portál, a bude se tančit. Pro jistotu by si měli lidé vzít sebou pláštěnky, kdyby zahrozila bouřka, ale nesmí zapomenout dobrou náladu.

Autor: Stanislava Koblihová

22.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

Jindřichův Hradec - Letošní ročník festivalu pouličního umění oživil centrum Hradce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení