VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malíkovští otužilci budou hrát Dobytí severního pólu

Kamenný Malíkov – Divadlo v přírodě hrají pravidelně společně místní lidé z Kamenného Malíkova. Na jejich představení se vždy těší diváci z širokého okolí. Julibelní 20. výlet do Malíkovských skal se uskuteční již tuto sobotu.

22.7.2010
SDÍLEJ:

Divadlo v malíkovských skalách skaláchFoto: Deník/ Miroslava Kolářová

V sobotu 24. července od 18 hodin zahrají pro návštěvníky tradičně v Malíkovských skalách divadelní představení Dobytí severního pólu v rámci celodenního Výletu do Malíkovských skal. Na otázky za spolek ochotníků odpovídali Deníku Petr Dvořák, starosta obce, a Marie Součková.

Kdy jste s divadelními představeními ve skalách začali poprvé a co vás přivedlo na myšlenku hrát divadlo právě tam?
S divadelními představeními jsme začali v roce 1991. Od pamětníků jsme měli informace, že se konaly výlety do skal, které skončily po II. světové válce. A ochotnické divadlo se hrálo, tak jako i v jiných obcích, i v Kamenném Malíkově. To nás přimělo navázat na tuto dávno zašlou tradici.

Kolik vás ve spolku je a v jakém věkovém rozmezí? Kdo vymýšlí hry a kdo je režisérem?
Nyní je nás už pouze 6 až 7 ve věku 50 let a výše. Blbiny vymýšlíme všichni společně, poslední dobou je náš „rejža“ Jaroslava Kořínková, která s námi hraje.

Podle čeho vybíráte divadelní hry a jak si pořizujete kostýmy a kulisy?
Divadelní hry vybíráme dle našich hereckých možností, to znamená aby nebylo ve hře moc účinkujících (vzhledem k počtu ochotníků ), aby nebyla hra moc dlouhá (s ohledem k našemu věku a problémy se zapamatováním textu), aby nebyla hra náročná na kulisy, které si většinou sháníme sami. Dříve nám pomáhal pan Jan Vaníček z České Olešné, který zapůjčoval i živá zvířata, například osla, kostýmy sháníme na půdách, popřípadě si je šijeme sami.

Pro diváky jste připravili na tento víkend doslova do veder kuriózní představení, proč?
Letos my, malíkovští otužilci, budeme hrát Dobytí Severního pólu. Tuto hru opakujeme už potřetí z důvodů výše uvedených, ale i jako připomenutí jednoho z otců Járy Cimrmana pana Ladislava Smoljaka.

Stala se vám při představení nějaká nechtěná veselá příhoda?
Veselých příhod za těch dvacet let se stala spousta jak při představeních, tak při zkouškách. Nejveselejší jsou určitě návraty ze zkoušek, ale i nechtěné a nečekané příhody při představeních. Naší nejúspěšnější hrou, na kterou velice rádi vzpomínáme, byla Dívčí válka od Františka Ringo Čecha, se kterou jsme jezdívali i po okolí, do Janštejna, Bednárečka, Strmilova, Zdešova a Dírné.

Na co všechno se mohou návštěvníci v sobotu těšit?
My vystupujeme od 18 hodin, ale zábavný program Výletu do Malíkovských skal začíná už ve 14 hodin soutěžemi pro děti, v 16 hodin bude tažena tradiční tombola, v 17 hodin nebude chybět ani Malíkovský plivník a po našem představení začne od osmi hodin hrát hudba, Vrbovci band a Portál, a bude se tančit. Pro jistotu by si měli lidé vzít sebou pláštěnky, kdyby zahrozila bouřka, ale nesmí zapomenout dobrou náladu.

Autor: Stanislava Koblihová

22.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Sídliště Pod Kasárny svírají uzavírky

Ilustrační foto.

Muže při stavbě kanalizace ve výkopu zavalila zem

Aktér videa s Babišem: Vůbec mě nenapadlo, že z toho bude takový poprask

Prachatice – Měla to být tak trochu předvolební agitace a hlavně autogramiáda knihy lídra hnutí Ano Andreje Babiše na prachatických Slavnostech Zlaté stezky. Jenže v Prachaticích bývalý ministr financí narazil.

Opravy v bazénu se nakonec skutečně protáhnou

Jindřichův Hradec - V současné době se opravují popraskané dlaždice ve vnitřních prostorách hradeckého plaveckého bazénu.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

V Mostech si nejlépe vedly hasičky z Dolního Žďáru

Mosty – Muži z Horního Meziříčka zůstávají v čele Jindřichohradecké hasičské ligy i po čtvrtém kole, které se konalo v Mostech a zúčastnilo se ho 11 týmů mužů a 5 družstev žen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies