VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sbor Viva la Bella koncertoval v Kanadě

Slavonice – Před několika dny se vrátil jednatřiceti členný slavonický sbor Viva la Bella z Kanady, kde účinkoval ve městě Powell River na mezinárodním festivalu pěveckých sborů Kathaumixw.

28.7.2010
SDÍLEJ:

Sbormistr Vlastimil Burkart se svým žákem a členem sboru Vojtěchem Trčkou (zprava) byli s celým slavonickým sborem Viva la Bella na festivalu v Kanadě, kde obecenstvo svým vystoupením dojali.Foto: Lucie Schmiedová

„Konkrétní rozhodnutí padlo před rokem, jenže byla potřeba, aby nás vybrali. Museli jsme tedy projít výběrovým řízením,“ říká sbormistr Viva la Bella Vlastimil Burkart.

V říjnu 2009 podal sbor přihlášku, pak už bylo úkolem zaslat co nejdříve nahrávku. „Čekali jsme na vyjádření poroty a to přišlo ke konci listopadu. Byli jsme vybráni, následně nám zaslali i podmínky účasti. Samozřejmě jsme měli obrovskou radost,“ pokračuje sbormistr. Původní rozpočet cesty do Kanady byl přibližně milion tři sta tisíc korun, ten konečný byl však ještě asi o 200 tisíc více.

„Ještě v květnu jsme neměli jistotu, jestli poletíme. Abychom získali tak velkou finanční částku, oslovili jsme zastupitelstva, nadace, firmy, místní občany a sponzory u nás i v zahraničí. Velmi brzy nám přispělo zastupitelstvo města Slavonice a Písečné. Přesto, že jsme měli už na letenky, chyběly nám další peníze na poplatky a museli jsme dál shánět sponzory. Velké poděkování patří našim sponzorům,“ uvedl sbormistr na adresu celkem čtyřiadvaceti subjektů, které finančně cestu sboru podpořily.

Jsou mezi nimi jak firmy, města, nadace, kraj, sdružení rodičů dětí, tak soukromé osoby, a to jak z tuzemska, tak i ze zahraničí. Nejvýraznější pomoc přišla od rodičů členů sboru. Každý rodič poskytl 15 tisíc korun na dítě, a tak se rychle nashromáždilo necelých 500 tisíc korun.

„Byla to opravdu vydatná pomoc. Rodiče tímto celý zájezd podrželi a celou jednu jeho třetinu zaplatili právě oni. Za to jim platí obrovský dík, stejně jako dalším sponzorům“, sdělil sbormistr.

„Pobyt v Kanadě byl úžasný, klidně bych se tam hned vrátil a zůstal tam na delší dobu. Lidé jsou tam přátelští, každý vás zdraví, i když vás vůbec nezná,“ svěřil se člen sboru Vojtěch Trčka.

Podle jeho vyprávění je poznat ze zájezdu velké nadšení. Lidé byli z desítky vystoupení v Powell River, Pender Harbour, Quadra Island, Victoria, Ucluelet a North Vancouver Viva la Bella, nadšení, líbily se jim jak české, tak i anglické písně a některé i znali. Oslovovali členy sboru a chtěli si o jejich vystoupení povídat.

„Často po nás chtěli i přídavky! Nejkrásnější je, když dozpíváte a celý sál povstane a začne tleskat,“ hodnotí Trčka.

Součástí sborového festivalu byla i soutěž v sólovém zpěvu.
Nádherného úspěchu dosáhla zpěvačka sboru Viva la Bella Josefina Žampová. Získala 1. místo ve smíšené kategorii nad 16 let, ve které se mezi sebou utkalo třináct zpěváků z celého světa.

„Často se stalo, že naše písničky vyslechli posluchači s dojetím, někteří si je s námi i zpívali,“ dodává Burkart.

Lucie Schmiedová

28.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo v Rapšachu.
18

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení