VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLAVONICE

Filmaři zůstali uvěznění na plošině

Slavonice/FOTO/ – Natáčení reklamy ve Slavonicích si v neděli po 4. hodině ranní vyžádalo zásah profesionálních hasičů z Dačic. Na filmařské plošině asi 20 metrů nad zemí zůstaly uvězněné osoby.

Ze dne na den vyměnil uniformu za cukrárnu

Slavonice – Vladimír Novotný ze Slavonic má za sebou první turistickou sezonu jako provozovatel cukrárny v centru města. Po sedmadvaceti letech práce u policie prakticky ze dne na den svlékl uniformu a vrhl se do podnikání.

O veřejnou diskuzi ve Slavonicích byl mizivý zájem

Slavonice – Na prstech jedné ruky se dal spočítat počet účastníků páteční veřejné diskuze k pracovnímu materiálu, respektive analýze revitalizačního konceptu města Slavonice.

Stát žene města a obce do dluhů, tvrdí starosta

Slavonice – V některých příhraničních regionech, kam patří i Slavonicko, se zvětšují rozvojové problémy, jako jsou zpomalování rozvoje infrastruktury území, snižování absolutního počtu a rozmanitosti pracovních příležitostí, nedostatečné podmínky pro kulturní a sportovní vyžití obyvatel.

Při přikládání na ženu vypadly hořící třísky

Slavětín – Úterní případ popálení ze Slavonicka by měl být varováním pro všechny před nadcházející topnou sezonou. Jak již Deník informoval, při přikládání do kamen utrpěla popáleniny jedna osoba.

Staré Město pod Landštejnem spláchla průtrž mračen

Staré Město pod Landštejnem/FOTO/ - Pondělní odpolední průtrž mračen se vyřádila v celé obci. Hasiči měli plné ruce práce s čerpáním vody a bahna. Neklidnou noc měla i řada obyvatel obce.

Vtipálek u Slavonic přetřel turistické značky

Slavonicko – Ten, kdo se v posledních dnech vydal podle mapy po červené turistické značce ze Slavonic na Landštejn, musel být zmatený.

Automobilové závody zkomplikují dopravu

Jindřichohradecko – Rekordní počet posádek se přihlásil na Rally Vysočina, která odstartuje v sobotu 16. července z Českého Rudolce.

Slavonické infocentrum odbaví na pět set dotazů týdně

Slavonice - V dalším díle seriálu o infocentrech se dnes představí slavonické "íčko".

Nebezpečí: trhliny na trati z Kostelce do Slavonic

Kostelec, Slavonice - Drážní inspekce už čtyři roky železničáře marně upozorňuje na vážné závady na trati.

Muž ukradl kola a potom inkasoval nálezné

Dešná – Policisté ze Slavonic odhalili muže (41 let), který vloni v říjnu na kraji lesa u Dešné odcizil dvě odložená jízdní kola.

Muž odebíral na černo elektriku

Slavonice – Policistům ve Slavonicích se podařilo na základě místních znalostí odhalit muže (49 let), který byl od dubna roku 2009 neoprávněně napojený do rozvodné elektrické sítě.

Opravený kostelík v Maříži bude poutat návštěvníky

Slavonice – Kostelík v Maříži získává novou podobu.

Rekonstrukce čistírny dá zelenou výstavbě domů

Slavonice – Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) ve Slavonicích začala už v srpnu. Po dokončení by se měla zvýšit kapacita zařízení nad 2500 obyvatel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies