Jindřichův Hradec -Jediná zástupkyně Tri Clubu Vajgar JH absolvovala triatlon v čase 1:35:41.

Třeboň - Příznivci vycházek do přírody se mohou v sobotu vypravit do Třeboně. Na své další prázdninové zastavení se sem chystá Nordic walking tour 2017.

Jihočeši válcují na mistrovství světa konkurenci

Českáý Krumlov - Jihočeský kraj vždy patřil mezi bašty sjezdu na divoké vodě. Především v Českém Krumlově má tento sport výbornou tradici a základnu, na Vltavě se každý rok pořádá atraktivní mezinárodní Krumlovský vodácký maraton…

včera 14:16

Angry Bulls brali na prestižním turnaji šesté místo

Jindřichův Hradec - Hokejbalový tým Angry Bulls, který letos potřetí v řadě vyhrál Pohár Jindřichova Hradce, se představil na mezinárodním turnaji v Prachaticích.

včera 13:18

Desátá Vlasenice měla přes tři sta účastníků

Vlasenice - Dlouhá řada vyznavačů kol z mnoha míst Jindřichohradecka jela v jubilejním ročníku závodu Okolo Vlasenice.

včera 13:00

Atleti ladili v Táboře formu před Londýnem

Tábor – Únava po náročné přípravě, ale také silný vítr byly největšími soupeři atletů, kteří se představili na stadionu Míru při Velké ceně Tábora.

včera 12:54

Železný muž v Plavsku už má také svoji vítěznou trofej

Plavsko - Z mužů byl nejrychlejší pražský Václav Punda.

26.7.2017

Handicapovaný Ivan Nestával se může pochlubit florbalovými i plaveckými tituly

České Budějovice - Na červnové olympiádě dětí a mládeže v Brně obsadil Jihočeský kraj v celkovém hodnocení jedenácté místo. Našly se ale disciplíny, ve kterých jižní Čechy dominovaly.

26.7.2017

Příbramáci ovládli triatlon v Hlincové Hoře

Hlincová Hora – Po týdnu se v sobotu k rybníku Mrhal znovu vrátil triatlon, tentokrát však na padesátku závodníků čekalo 24 kilometrů na silničním kole.

26.7.2017

Jindřichohradečtí mladíci reprezentovali v Řecku

Jindřichův Hradec - Devítidenního mistrovství Evropy v basketbalu mužů do 20 let, které hostila řecká Kréta, se v barvách národního týmu České republiky zúčastnili také dva jindřichohradečtí hráči: Theodor Dlugoš a Vojtěch Novák.

26.7.2017

Tábor si užil příjemný atletický večer plný zářivých hvězd

Tábor - Úterní podvečer patřil ve městě nad Jordánem návštěvě královny sportu a jejího hvězdného doprovodu. Jeden z nejstarších tuzemských mítinků - Velká cena Tábora - oslavil 56. narozeniny.

25.7.2017

OBRAZEM: Velká cena Tábora zraje jako víno

Tábor - Stadion Míru hostil atletický svátek. Velká cena Tábora má na kontě stejně křížků jako legendární Zlatá tretra. Kredit táborského organizačního týmu každoročně stoupá.

25.7.2017

Atletický bonbónek: Do Tábora v úterý zavítá královna sportu v celé své kráse

Tábor – Na kontě má stejně křížků jako legendární Zlatá tretra a bez okolků lze konstatovat, že zraje jako víno. Atletická Velká cena Tábora v úterý pozve příznivce sportu na svůj již 56. ročník a znovu se jim hodlá představit v co nejzářivější formě.

24.7.2017

Běžci z Hradecka jsou pátí v republice

Orlová - Turistický závod má za sebou druhý letošní národní šampionát.

24.7.2017

Biker David Kníže dojel v píseckém kritériu třetí

Jindřichův Hradec, Písek - Městským kritériem Okolo hradeb v Písku pokračovala série Jihočeský MTB pohár 2017. Náročný závod, v němž nebyla ani chvilka na odpočinek, se velmi solidně vydařil jindřichohradeckým jezdcům.

24.7.2017

Nejstaršímu veslaři na mistrovství republiky bylo devadesát jedna roků

Třeboň - Mezinárodní mistrovství České republiky ve veslování kategorie masters proběhlo během minulého víkendu na třeboňském rybníku Svět.

23.7.2017

Řečičtí opět bodovali na Horské výzvě

Železná Ruda - Od začátku letošního seriálu Horská výzva - RockPoint 2017 se členové SK Kardašova Řečice účastnili každého závodu.

22.7.2017

OBRAZEM: Discgolf na osmnácti jamkách přilákal i cizince

Jindřichův Hradec - Otevíracího turnaje nově rozšířeného osmnáctijamkového hřiště se účastnily desítky závodníků, někteří přijeli i z ciziny. Po celý sobotní den se Mertovy sady u řeky Nežárky staly dějištěm největšího turnaje v discgolfu, jaký kdy Jindřichův Hradec zažil. Turnaj uspořádal místní spolek DGC Vajgar u příležitosti nedávných stavebních úprav hřiště, které se při nich rozšířilo z devíti jamek na osmnáct.

21.7.2017

Krosová série České Kanady začala na Komorníku

Kunžak - Třetím ročníkem Kunžateckého krosu byla zahájena čtyřdílná série Diochi Run Česká Kanada. Centrem akce byl kemp u rybníka Komorník.

21.7.2017

Kam za sportem a aktivním pohybem

Jindřichohradecko – Přinášíme několik tipů, kam lze o víkendu vyrazit nejen na Jindřichohradecku za sportem a aktivním vyžitím.

20.7.2017

Basketbalové juniorky skončily na ME v Izraeli šesté

Strakonice – Z mistrovství Evropy dvacetiletých basketbalistek se česká výprava vrátila se šestým místem.

20.7.2017

Horší počasí triatlonistům nevadilo

Jivno - Vedoucí muž Jihočeského poháru v triatlonu Václav Zajíc prokázal skvělou formu i u rybníku Mrhal, kde suverénně vyhrál osmý pohárový závod.

20.7.2017

Koňáci z Jindřichohradecka jsou skokovými mistry Vysočiny

Dešná - Šestým závodem pokračovala letošní jedenáctidílná série „Skokový pohár Vysočiny“. Uskutečnil se v Dešné u Dačic, kde ho pořádal Jezdecký klub Glod Čejov spolu s tamní stájí Valory. V rámci parkurového klání proběhlo oblastní mistrovství družstev, které skvěle dopadlo pro týmy z jindřichohradeckého okresu.

18.7.2017

Gabriela Roberta Vítů je nejlepší kadetkou v České republice

Hluboká nad Vltavou – Teprve šestnáctiletý golfový talent z Hluboké nad Vltavou o sobě nechal opět v české špičce slyšet. Gabriela Roberta Vítů je v šestnácti letech nejlepší kadetkou v ČR.

18.7.2017

Rozhněvaní býci vyhráli potřetí v řadě městskou ligu

Jindřichův Hradec - Od roku 2015 vládnou hokejbalové městské lize Rozhněvaní býci. Vyhráli také její 21. ročník, když ve finále opět porazili Opičky. Angry Bulls tak slaví třetí prvenství v řadě, poražení finalisté mají stříbrný hattrick.

18.7.2017

Memoriály v Cepu vyhráli domácí nohejbalisté

Cep - Kvalitní nohejbal byl k vidění při tradičním turnaji v Cepu. Prvenství v 31. ročníku „Memoriálu Stanislava Bečky“ a 7. ročníku „Memoriálu Františka Klímy“ nakonec vybojovalo trio pořádajícího USC Sportklub.

17.7.2017

V Nové Bystřici budují bydlení pro mladé

Nová Bystřice - Startovací byty vzniknou po opravě starého domu.

17.7.2017

Hradecký basketbalový klub má tři reprezentanty

Jindřichův Hradec – Jindřichohradecký basketbalový klub, který do další sezony v nejvyšší soutěži půjde s novým názvem Basket Fio banka, má momentálně ve svém středu i tři reprezentanty České republiky.

15.7.2017

Paddleboardy? Z vody na šití, podívejte se na video. Slalom? Vyhrál Jakub Krejčí

České Vrbné - Slalomový kanál v Českém Vrbném u Českých Budějovic patří o víkendu slalomářům a paddleboardistům. Memoriál Karla Krejčího ve slalomu na divoké vodě vyhrál jeho vnuk. A trať stavěl syn bývlého šéfa českobudějovického klubu.

14.7.2017

Pohár poprvé v historii skončil v rukou týmu Cepu

Mezná – Šestnáctý ročník nohejbalového turnaje trojic O pohár starostky Mezné poprvé v historii vyhrál celek TJ Sportklub Cep, vítěz tří posledních ročníků nohejbalového OP Jindřichohradecka.