VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2015 už zná finalisty

Jindřichohradecko – Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2015 okresu Jindřichův Hradec, kterou pořádá okresní sdružení České unie sportu ve spolupráci s agenturou Sport Action, městem Jindřichův Hradec a Jindřichohradeckým deníkem jako mediálním partnerem, už zná své vyvolené.

13.1.2016
SDÍLEJ:

Kuželkářka Renata Navrkalová ovládla anketu v kategorii dospělých v roce 2014.Foto: Josef Böhm

Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby nominovaly do ankety své zástupce ve třech hlavních kategoriích – dospělí, mládež do 18 let a kolektivy, z nichž vzešlo na základě hlasování odborné komise (výkonný výbor OS ČUS, starostové vybraných měst a obcí, novináři) konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční během galavečera sportu v úterý 26. ledna od 17 hodin v sále kulturního domu Střelnice v J. Hradci.
V rámci ceremoniálu bude dekorována i Sportovní hvězda Jindřichohradecka za rok 2015, kterou napříč všemi kategoriemi zvolili čtenáři Jindřichohradeckého deníku.
Zvláštní cenu města Jindřichův Hradec za dlouholetou a prospěšnou činnost v oblasti tělovýchovy a sportu si zároveň odnesou tři osobnosti hradeckého sportovního dění.
Novinkou jubilejního 10. ročníku ankety je ocenění Osobnost regionu a Cena Josefa Masopusta, jejichž laureáti si je rovněž převezmou v rámci slavnostního vyhlášení.
Přinášíme kompletní přehled jednotlivců a družstev (bez uvedení pořadí), jež se probojovali mezi nejlepší.

DOSPĚLÍ
Jana Benešová (Sdružení orientačních sportů J. Hradec), orientační běh a biatlon: 1. místo – mistrovství ČR v kategorii D21, 4. místo – mistrovství ČR v horském orientačním běhu, 14. místo – mistrovství světa ve Finsku v kategorii D21.

František Linduška (TC Vajgar J. Hradec), triatlon: 2. místo – Český poháru v triatlonu, mistrovství ČR v olympijském triatlonu, 3. místo – mistrovství ČR ve sprint triatlonu, 19. místo – Evropský pohár, 22. místo – Evropské hry v Baku.

Renata Navrkalová (Lokomotiva Č. Velenice), kuželky: 2. místo – Superliga žen v Rakousku s družstvem St. Pölten, 3. místo – mistrovství světa družstev v Speichedorfu, 5. místo – Evropský pohár družstev, 7. místo – v pořadí jednotlivkyň v rakouské superlize.

Pavla Schorná (Klub biatlonu Staré Město p. L.), letní biatlon: 1. místo – mistrovství ČR v rychlostním závodě, v závodě s hromadným startem, v super sprintu, Český pohár, republikový žebříček, mistrovství Slovenska v rychlostním závodě i v závodě s hromadným, startem, Český pohár v zimním biatlonu, 2. místo – Světový pohár v Mnichově, reprezentantka ČR v letním biatlonu a v běhu do vrchu, na ME a MS v běhu do vrchu měla ve své kategorii nejlepší výsledky z českých sportovců.

Václav Zajíc (Jiskra N. Bystřice), triatlon: 1. místo – v kategorii 30-39 let v Jihočeském poháru v duatlonu a triatlonu, 2. místo – v kategorii 30-39 let na světovém poháru Xterra triatlonu v ČR, 14. místo – mistrovství světa Xterra triatlonu na Havaji.

MLÁDEŽ DO 18 LET
Iveta Fairaislová (TC Vajgar J. Hradec), triatlon – juniorka: 1. místo – mistrovství ČR v aquatlonu a triatlonu, Český pohár v triatlonu, 4. místo – Evropský pohár v triatlonu, 12. místo – celkové umístění v Evropském poháru.

Nela Krajňáková (Slovan J. Hradec), sportovní gymnastika – žákyně: 1. místo – mistrovství ČR ve čtyřboji, 2. místo – krajský přebor družstev, 3. místo – krajský přebor jednotlivců.

Vít Masař (Okinawa Goju Ryu Dojo J. Hradec), karate – žák: 1. místo – mistrovství ČR v kategorii kumite i kata, 2. místo – mistrovství ČR všech stylů karate v kata.

Matyáš Pospíšil (Plavecký klub J. Hradec), plavání – dorostenec: 1. místo – mezinárodní závody – 200 m prsa, 2. místo – letní mistrovství ČR – 200 m prsa, mezinárodní závody – 100 a 200 m prsa, 3. místo – letní mistrovství ČR – 400 m PZ, mezinárodní závody ve Slovinsku – 50 m prsa, mezinárodní závody v Belgii – 50 m prsa, člen reprezentace ČR mladších juniorů.

Michala Pospíšilová (VK Vajgar J. Hradec), veslování – dorostenka: 1. místo – mistrovství ČR ve sprintu na skifu, mistrovství ČR na párové čtyřce, na dvojskifu, mistrovství ČR na veslařském trenažéru, mistrovství ČR na dvojskifu jednotlivců a družstev, Primátorky v Praze – osmiveslice, 2. místo – mezinárodní veslařská regata na dvojskifu v Rakousku.

Šimon Řehula (TC Vajgar J. Hradec), triatlon – žák: 1. místo – mistrovství ČR v triatlonu a aquatlonu, Český pohár v triatlonu.

Marek Strnad (TJ Nová Včelnice), atletika – žák: 1. místo – Evropské atletické hry v běhu na 1500 m, Run Tour v Praze na 1000 m, vítěz všech krosových závodů, ve výkonnostních tabulkách ČAS na 800, 1000 a 1500 m, 3. místo – mistrovství ČR v běhu na 1500 m překážek, reprezentoval Jihočeský kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže a mezinárodním pětiutkání v Německu.

Štěpán Svoboda (Jiskra Nová Bystřice), atletika – dorostenec: 2. místo – halové mistrovství ČR ve skoku vysokém, mistrovství ČR ve skoku vysokém, v celkových tabulkách ČAS pro rok 2015, 7. místo – mistrovství ČR ve skoku vysokém do 22 let.

Karolína Šimková (Plavecký klub J. Hradec), plavání – juniorka: 2. místo – letní mistrovství ČR 100 m a 200 m prsa, mezinárodní závody v Rakousku 100 m prsa, mezinárodní závody ve Slovinku 200 m prsa, 3. místo – mezinárodní závody v Rakousku 200 m prsa, mezinárodní závody ve Slovinsku 100 m prsa, členka reprezentace ČR starších juniorek.

Martina Zedníková (KLH Vajgar J. Hradec), lední hokej – dorostenka: 1. místo – MS žen sk. B, mistrovství ČR v hokejové extralize žen za Slavii Praha, postup do I. ligy dorostu, členka juniorského výběru Evropy proti Kanadě, byla draftovaná ženským týmem ve Vermontu v USA, ve Vajgaru nastupuje s chlapci za mladší i starší dorost.

KOLEKTIVY
Centropen Dačice – kuželky – dorostenci: 1. místo – I. liga dorostu, obhajoba titulu z roku 2014.

Triatlon club Vajgar J. Hradec – triatlon: 1. místo – mistrovství ČR klubů v triatlonu, mistrovství ČR klubů v aquatlonu, 2. místo – Český pohár klubů v triatlonu, nejvyšší soutěž.

SK Boxing Třeboň – box – muži: 3. místo – 1. liga boxu, postup do extraligy boxu, vítěz mezistátního utkání Wels, Linz.

BK Lions J. Hradec – basketbal – muži: účastník nejvyšší soutěže Kooperativa NBL, v soutěžním ročníku 2014/15 – 8. místo, účast v play-off.

Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem – letní biatlon – dospělí: nejlepší družstvo v letním biatlonu v ČR za rok 2015, členové klubu získali celkem 69 medailí.

Autor: Zdeněk Prager

13.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hledaný Robert Oláh.

Hledají muže snědé pleti

Třeboň. Ilustrační foto.

V úterý si můžete vybrat z filmové nabídky

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Hradecké házenkářky drsný souboj v Turnově zvládly

Turnov – Jindřichohradecké házenkářky zvítězily v Trutnově 28:23 a po čtvrtém kole vedou s plným počtem bodů tabulku II. ligy žen.

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Jihočeský kraj – Ženy v jižních Čechách chtějí spolurozhodovat o budoucnosti nejen svých domácností.

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Písek – Titul republikového šampióna v silničních motocyklových závodech nejmenší kategorie Minimoto junior A od pěti do deseti let získal sedmiletý Adam Vyskočil z Písku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení