Duel dvou posledních mužstev soutěže zahájili hosté se základní pětkou složenou kompletně z českých basketbalistů. Taktický tah jindřichohradeckého kouče Karla Forejta byl úspěšný, jelikož pětice na palubovce poctivě pracovala. Dařilo se jí v obraně, i když první koš dali Lions až ve 3. minutě za stavu 0:5.

Postupně se na hřiště dostávali i další borci z hostující lavičky, kteří také výborně šlapali pod oběma koši. Po šestce Jiřího Šouly Jihočeši vedli šestibodovým rozdílem (8. – 16:10). První periodu vyhráli o bod.

Na konci úvodní desetiminutovky se ujala trojka Malcolma Brookse, jenž ve druhém dějství hosty střelecky táhl, přidal v něm 14 bodů. K němu se přesnými trefami připojili Šoula, Dalibor Fait a Ryan Canty.

Jindřichohradecká defenziva poctivě makala, přestože nestačila na dlouhé střely Mariána Hrabovského a přesnou ruku Kevina Ware, jenž dal za první poločas 17 bodů.

Ve druhém kvartálu jihočeský celek měl až devítibodový náskok (19. – 48:39), nakonec po půli vedl o půltucet bodů.

Po změně stran se bohužel změnila i hra hostů, kteří nic nestíhali. Dělali chybu za chybou, v útoku zmatkovali. Nedokázali si přihrát, při doskoku se míče od obroučky a desky neomylně odrážely mimo jejich dosah. Ve druhém poločasu Hradec na doskoky prohrál 13:27 a na asistence 3:16! Jakoby mužstva někdo vyměnil.

Ve třetím hracím období Lvům střelba úplně neodešla (4/12 = 30%), ale ta brněnská byla nedostižná (11/16 = 69%). Hosté ještě ve 26. minutě vedli (56:55), ale poté už to s nimi šlo z kopce.

Neskutečná úspěšnost střelby Brna pokračovala i v závěrečných deseti minutách, do nichž vstupovali Lvi se ztrátou osmi bodů.

Po Cantyho koši (31. – 65:71) se přiblížili na šestibodový rozdíl, ale ranař Ware s trojkařem Hrabovským dramatizaci duelu nepřipustili. Vhodné je podotknout, že Američan hrál od dvaadvacáté minuty se 4 fauly.
Dalšího už se nedopustil, naopak utkání dohrál s koeficientem 44 (32 bodů, 14 doskoků, 8 získaných faulů, 4 asistence, 4 zisky). Takového ratingu v celé sezóně KNBL před ním dosáhli jen tři hráči.

Brno, které prvním startem Elmira Jazvina, 207 cm vysokého šestatřicetiletého pivotmana, rozšířilo svoji sbírku národností, mělo pětasedmdesátiprocentní střelbu za 2 body (21/28). Díky ní poslalo Lvy až na dno Kooperativa NBL.

Karel Forejt, trenér Lions: „Kevin Ware byl ve třetí čtvrtině nejenom aktivní do koše, ale také rozdával míče. My nevěděli, koho dříve bránit. Byli jsme z něho nervózní, což se projevilo v mnoha ztrátách balónů a neproměňování střel. Stejné to bylo i ve čtvrté čtvrtině, která pokračovala v režii Warea."

V dalším kole nadstavbové fáze se Lvi v sobotu představí doma v zápase proti Orlům Prostějov. Ti na jih přijedou s bilancí 10 proher v řadě.

BRNO – J. HRADEC 95:77 (20:21, 42:48, 71:63)
Sestavy a body: Ware 32, Hrabovský 20, Křemen 11, Tomanec 10, Turman 6, Mikulič 5, Kozina 5, Jedovnický 4, Kereselidze 2, Nehyba, Jazvin – Brooks 30, Šoula 13, Canty 10, Zuzák 8, Fait 7, Šustek 5, Stegbauer 2, Lipkins 2, Tawiah, J. Novák.
Trojky. 10:27. Fauly: 22:26. Trestné hody: 31/23:20/15.
Rozhodčí: Vyklický, Linhart, Komprs. Diváci: 450.