Basketbaloví Lvi padli i s posledním Brnem

Písek – Připsali si šestou porážku v řadě. Nepříznivou bilanci nepřerušil ani zápas s posledním Brnem. Lions ve 20. kole Mattoni NBL prohráli 85:97 po čtvrtinách 20:19, 42:45 a 59:73.

19.12.2013

VÝŠKOVÁ PŘEVAHA. Přestože Mike Ringgold (vpravo) z týmu Lions měří dva metry, proti soupeři měl výškovou nevýhodu. Čerstvá posila Brna McClain totiž dorostl do výšky 213 cm.Foto: Jan Škrle

Jindřichův Hradec důležité utkání musel odehrát v Písku, jako trest za vhozenou láhev na palubovku fanouškem při posledním domácím utkání.

„Vliv to mělo. Ztratili jsme domácí prostředí. Tím nemluvím o divácích, ale hlavně to byla úplně jiná hala. Výhoda, která mohla hrát významnou roli, pro nás byla smazána už před utkáním," konstatoval Karel Forejt, kouč Lvů.

Okamžitě však dodává, že v první řadě se snaží zaměřit na výkon svých svěřenců a právě tam viděl bolestné rezervy.

První čtvrtina přinesla opatrný začátek, Lions dokonce vedli. Jenže ve druhé polovině druhé čtvrtiny poprvé přišlo trápení Lvů ve střelbě. V poslední době černá můra Jihočechů.

„Zápas by vypadal úplně jinak, pokud bychom dokázali proměnit vyložené šance. A nebo alespoň část z nich," povzdychne si Karel Forejt.

Zlom přišel v úvodu druhého poločasu. V tu chvíli spící Lvi hosté jasně předčili a v prvních třech minutách jim utekli do vyššího vedení.

V průběhu čtvrtiny pak náskok Brna dokonce narostl až na dvacet bodů.

Do závěrečné čtvrtiny šel Jindřichův Hradec s mankem čtrnácti bodů, dokázal jej sice stáhnout na deset, ale více mu soupeř nedovolil.

Drobným pozitivem byl výkon tří cizinců v dresu Lions. Mitch Rolls dal 21 bodů a 7 asistencí, Brian Tracey 20 bodů a 11 doskoků a Mike Ringgold taktéž 20 bodů a 12 doskoků.

„Brno však mělo celkově více nebezpečných hráčů. My se spoléhali pouze na tyto tři hráče," poukázal Forejt.

Jihočechy už tak několikátý zápas v řadě pronásleduje tristní úspěšnost pod košem, což se pak odráží také v obranné činnosti.

Mezi svátky 29. prosince Lions hrají v Ústí nad Labem. Poté 5. ledna hostí USK Praha.

Autor: Radek Papáček

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Tání zatím hladiny řek na Jindřichohradecku nezvedá

Bude na platy řidičů? Kraj snad na oplátku dostane víc na silnice

Ledeničtí se zřejmě ptačí chřipce ubránili

Ledenicko - Konec mimořádných opatření zavedených kvůli nebezpečí šíření ptačí chřipky vyhlížejí netrpělivě chovatelé z Ledenic a nejbližšího okolí.

Řečice chystá výrazné změny v odpadovém hospodářství

Kardašova Řečice – Snížit náklady města na odpadové hospodářství se snaží v Kardašově Řečici. Systém nakládání s odpadem zde proto v blízké době čekají velké a důležité změny.

Včelničtí atleti zabodovali v anketě

Jižní Čechy – Českobudějovický hotel Malý Pivovar byl dějištěm slavnostního vyhlášení ankety „Atlet Jihočeského kraje roku 2016". Úspěchy v ní zaznamenali i závodníci z Nové Včelnice.