Dva dny tam závodilo tam 463 sportovců, kteří měli na programu závod s hromadným startem a sprint se štafetovou střelbou. Mezi zúčastněnými byli také biatlonisté ze Starého Města pod Landštejnem, kteří na Hané potvrdili vysokou výkonnost.

Kvůli nečekaně veliké účasti organizátoři změnili pořad disciplín, když takzvaný „hromaďák“ přendali na sobotu. Staroměstským závodníkům, jichž se pod významným mariánským poutním místem prezentovalo třiadvacet, přesunutí nevadilo. Především mladší dorostenka Veronika Novotná byla suverénní, zvítězila s náskokem 2:45,5 min. Z 20 ran sedmkrát nesklopila terče, ale i tak střílela nejpřesněji. Nejen na jejím výkonu se projevila skutečnost, že už byly použity nové stavy, které při střelbě z malorážky i vzduchovky reagují jen na opravdové zásahy. Při kalibrech se už terč nezavře. V sobotním klání zvítězil také starší žák Jindřich Poledník, jenž ve své kategorii byl jedním ze tří mezi 61 startujícími, kdo měl čistou střelbu. Nulu zaznamenal i jeho oddílový kolega Tomáš Liščák, ovšem skončil až jednačtyřicátý. V závodě nejmladších žáků vyhrál Jindřich Koutný.

Volejbalovými přeborníky okresu jsou dačické ženy a muži Strmilova

Tomu se v areálu Bedlina vedlo výtečně, neboť druhý den opanoval i sprint, při němž se střílelo štafetově, což znamená, že za nepřesný výstřel se hned neběží trestný okruh, ale závodník má možnost oprav. V neděli do boje už zasáhl mladší dorostenec Jáchym Kaplan, jenž soupeře deklasoval. Jako jediný vystřílel nulu a v cíli měl obrovský náskok 1:44,9 min. Mladší žák Ondřej Poledník obsadil druhé místo s odstupem 11,7 na zlato. Vynikající víkend má za sebou mezi muži Luboš Schorný. V sobotu skončil třetí ve své kategorii i v absolutním pořadí, den nato se ve sprintu posunul v obou hodnoceních ještě o pozici vpřed. Naopak smolné dva závody potkaly mladší žákyni Anetu Novotnou, jíž nejprve potkala diskvalifikace za nesení zbraně na zádech a poté jí na 4. místě od stupňů vítězů dělilo pouze 1,9 vteřiny.

Celkově Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem posbíral ve II. kole ČP jedenáct (5 – 4 – 2) medailových umístění. Zároveň je potřebné připojit informaci, že se závod s hromadným startem uskutečnil jako akademické mistrovství ČR, jejž ziskem cenného kovu ozdobila Jana Benešová z J. Hradce. Zaměřením také orientační běžkyně, která hájí barvy Chotěboře, sice z 20 výstřelů desetkrát minula, ale nevadilo to. Ostatní biatlonistky na tom byly obdobně, takže se mohla radovat z bronzové medaile. Benešová je úspěšnou českou reprezentantkou v orientačním biatlonu, který má letos na programu mistrovství světa 17. až 20. srpna ve švédském Sundsvallu.

Závod s hromadným startem
Ženy A (8/25): 4./6. Jana Benešová. Juniorky (15): 9. Karolína Daverná, 15. Karolína Marková. Dorostenky B (25): 22. Jolana Ihnatišínová. Dorostenky A (14): 1. Veronika Novotná. Žákyně C (48): 2. Lenka Bártová. Žákyně A (31): 10. Aneta Bártová. Muži B (20/63): 9./34. Milan Kovář. Muži A (24/63): 3./3. Luboš Schorný, 7./10. Martin Přibyl. Junioři (13): 10. Ondřej Mikulášek. Dorostenci B (21): 4. Marek Liščák, 5. Štěpán Pokorný. Žáci C (61): 1. Jindřich Poledník, 9. Vítek Mikulášek, 41. Tomáš Liščák, 52. Adam Mikulášek. Žáci B (49): 4. Ondřej Poledník, 25. Ondřej Pokorný. Žáci A (26): 1. Jindřich Koutný, 15. Jakub Kovář.

Sprint se štafetovou střelbou
Ženy A (6/22): 5./7. Benešová. Juniorky (15): 9. Daverná, 14. Marková. Dorostenky B (28): 20. Ihnatišínová. Dorostenky A (16): 2. V. Novotná. Žákyně C (47): 15. L. Bártová. Žákyně B (59): 4. Aneta Novotná. Žákyně A (29): 15. A. Bártová. Muži B (19/64): 12./39. M. Kovář. Muži A (25/64): 2./2. Schorný, 10./11. Přibyl. Junioři (12): 11. O. Mikulášek. Dorostenci B (22): 6. Š. Pokorný, 7. M. Liščák. Dorostenci A (11): 1. Jáchym Kaplan. Žáci C (60): 3. J. Poledník, 10. V. Mikulášek, 39. T. Liščák. Žáci B (50): 2. O. Poledník, 18. O. Pokorný. Žáci A (26): 1. Koutný, 7. J. Kovář.