Bikeři Hronza a Mácová získali medaile v nejtěžším maratonu

Holešov - Jubilejního 15. ročníku nejtěžšího domácího maratonu horských kol s názvem Drásal, jenž byl zároveň sedmým podnikem republikové série Kolo pro život, se v Holešově zúčastnili také cyklisté obou jindřichohradeckých stájí – RBB invest a BS Joma.

13.7.2008

Lada Mácová z jindřichohradeckého cyklistického oddílu RBB invest (vlevo) vybojovala v Holešově bronzovou medaili. Foto: Deník

Na delší trati, která měřila 120 kilometrů, výtečně bojoval David Kníže, jenž v nabité konkurenci více než 700 bikerů obsadil páté místo ve své kategorii a celkově dojel šestnáctý!

„David se závod od závodu lepší, a kdyby jej nepostihl defekt, který spravoval sedm minut, mohlo být jeho umístění ještě lepší. Ale i tak se jedná o mimořádný úspěch,“ komentoval výsledek svého týmového kolegy kapitán Jomy Tomáš Raba.

Ale výborně si vedli i další jindřichohradečtí závodníci na kratší variantě Drásala (55 km), kde se na start postavilo 520 jezdců. Veterán Rudolf Hronza se téměř v každém závodě pere o vítězství s Bartákem z týmu Šutri a nejinak tomu bylo i v Holešově.

„Nejprve měl sice technické problémy, ale posléze zatroubil do útoku a opět bezpečně zvítězil,“ podotkl Raba.

Svého doposud největšího úspěchu v závodech horských kol dosáhla v Holešově ve své kategorii i Lada Mácová z RBB invest, která vybojovala bronzovou medaili.

Výsledky:

Trať 120 km: M19–29: 5. David Kníže (Joma).
Trať 55 km: M19–29: 19. Jaroslav Šeliga, 38. Pavel Vácha. M40–49: 38. Jan Hájek (všichni RBB). M60+: 1. Rudolf Hronza (Joma). Ž30–39: 3. Lada Mácová (RBB).

13.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.