Pořadatelé z Biketime Bulls Cyklo tým Písek akci pojali velkolepě, nazvali ji „MTB víkend Kukle“ a trvala tři dny. Maraton byl hlavním bodem programu, a to v sobotu, kdy na obě distance vyrazilo celkem 187 jezdců. Delší trasa A měřila 45 kilometrů a vydalo se ji zdolat 92 závodníků. Ti třikrát obkroužili patnáctikilometrový okruh, jehož obtížnost znásobil vydatný déšť v noci před závodem.

„Zajímavý byl technický úsek v závěru, ale také jízda po velké louce ve startovním a cílovém prostoru. Vypadalo to jako někde na stadiónu, diváci měli nějakou chvíli vše jako na dlani a my jsme si při průjezdech připadali jako jezdci na mistrovství světa,“ uvedl jindřichohradecký biker Tomáš Raba, jenž byl se svým výkonem na dlouhé trati spokojen, neboť dojel ve své kategorii na 2. místě, které mu patří i v průběžném pohárovém pořadí.

Dařilo se i jeho kolegům ze stáje Prodoli Racing Team, kteří jej napodobili stříbrnými umístěními. Díky tomu se dostali do čela týmové soutěže! Výtečný závod zajel David Kníže, jenž dojel absolutně druhý. Na vítězného Ivana Rybaříka z Jistebnice ztratil 35 sekund. Druhou příčku obsadil i v kategorii mužů 30 až 39 let, v níž ho zisk 90 bodů vynesl na zatímní vedoucí pozici v poháru. Na kratší třicetikilometrové trati se na stříbrný stupínek prosadil Martin Lepič. Za tím nejvyšším ve třídě C2, který patřil triatlonistovi Karlu Juráňovi (TT Tálín), zaostal o 2.39 min. V Kukli závodilo i 102 dětí, mezi nimi i kvartet z třeboňského MTB oddílu Z Bike Team. Všichni se ve svých kategoriích dokázali dostat do nejlepší desítky. Nejvýše byl mladší žák Daniel Samuel Herejk, který dojel pátý.

Dlouhá trať (45 km)
Muži 50 let a starší (9/92): 2./35. Tomáš Raba. Muži 30-39 let (22/92): 2./2. David Kníže (oba Prodoli Racing Team). Muži 19-29 let (20/92): 8./27. Petr Michal (IVT cyklo Domanín), 13./40. Jan Grünn (CK RBB Invest J. Hradec), 14./46. Ivan Suč (Restaurace Černý Pták J. Hradec), 17./55. David Lukš (Cyklo ATOM cycling team), 19./65. Jan Bouda (BK Třeboň).

Krátká trať (30 km)
Ženy 19—35 let (5/97): 2./69. Jana Dvořáková (Malíkovští hadi). Muži 50 let a starší (9/97): 7./70. Petr Hlinka (Z Bike Team Třeboň). Muži 40-49 let (31/97): 2./9. Martin Lepič (Prodoli Racing Team). Muži 19-29 let (5/97): 2./25. Filip Trnka. Junioři (18/97): 5./31. Jiří Koktavý (oba Z. Bike Team Třeboň), 7./41. Oldřich Beran (Bike klub Kunžak), 13./59. Tomáš Bajer, 14./68. Václav Činčura (oba Z Bike Team Třeboň).

Děti
Starší žákyně 13-14 let (8): 8. Kristina Podoláková. Starší žáci 13-14 let (11): 9. Václav Kučera. Mladší žáci 10-12 let (20): 5. Daniel Herejk, 8. Vít Zadražil (všichni Z Bike Team Třeboň).