V sestavě Jihočešek se objevila i Lenka Pilařová, jíž skončila úspěšná podzimní část fotbalové sezony, takže nyní bude vypomáhat prvoligovým házenkářkám. Těm první půle na Třebešíně příliš nevyšla, když během třiceti minut ani jedinkrát nevedly a neustále musely dotahovat náskok soupeřek. Maximálně však prohrávaly o jeden nebo dva góly. Dvoubrankovým rozdílem v jejich neprospěch také úvodní poločas skončil. V první půli se jindřichohradecké házenkářky trápily hlavně v ofenzivě. Hrály zakřiknutě a bez nápadu, nedokázaly se prosadit na brankovišti, jít si pro faul.

Po obrátce se herní projev hostujícího družstva rapidně změnil. Hradec zvýšil nejen tlak v útoku, vylepšil však i obranu, takže brankářka Andrea Davidová za prvních deset minut druhé části inkasovala pouze jednou, přičemž dokázala chytit i sedmičku. V 40. minutě tak hostující celek poprvé vedl 14:13.

Domácí Kobylisy ovšem měly velkou zbraň v podobě střelby spojek, které dokázaly stav zase otočit na svoji stranu a ve 48. minutě se dostaly až do tříbrankového náskoku – 20:17.

Na závěrečný tucet minut do branky hostů přišla Petra Dušková a pomohla k tomu, aby jihočeský celek stav srovnal. Povedlo se to necelé tři minuty před koncem Zuzaně Kohoutové na 21:21. Vzápětí domácí celek zásluhou Moniky Lidové zase vedl, ale v předposlední minutě Michaela Vlková vyrovnala na spravedlivých 22:22. Družstva si tak zaslouženě rozdělila po bodu.

„Ve vyrovnaném zápase se naše družstvo dostalo do tempa až po změně stran. Škoda našich mnoha promarněných šancí. Lenka Pilařová svým výkonem potvrdila pověst zkušené hráčky, už se těšíme na její další působení v našem týmu," poznamenala předsedkyně TJ Házená Jaroslava Krupicová.

V 9. kole se jindřichohradecké hráčky, jimž v tabulce patří čtvrtá příčka, představí v sobotu doma, kde přivítají béčko Olomouce (18 hodin).

KOBYLISY – J. HRADEC 22:22 (12:10)
Branky: Žídková 6/1, Pekařová 5, Janečková 3, Janoušková 2, Váňová 2, Lidová 2, Křivánková 1, Burdová 1 – Kohoutová 7, Hanzalová 5, Eliášová 3, Vlková 2, Krupicová 2/2, Jasanská 1, Pilařová 1, Rýparová 1.
Sedmimetrové hody: 3/1:2/2. Vyloučení: 1:1. Žluté karty: 3:3.
TJ Házená: Davidová, Dušková – Vlková, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Hanzalová, Krupicová, Voldánová, Pilařová, Rýparová, Neidrová, Zahradníková, Jasanská.