Do třetího pokračování v semifinálové sérii vyslal trenér Jan Svoboda za nemocného Kryštofa (příušnice) na post libera Kulihu. Za zraněného Sobotku (lýtko) naskočil teprve sedmnáctiletý Polák. Právě benjamínek celého play off (ročník 1999) byl u otáčení skóre. Skvěle zablokoval a po brněnském náporu bylo vyrovnáno: 8:8. Právě Polák si o chvíli později připsal i bod z náramného útoku. Jihočeši vedli (17:21) a (22:24), Mach ale taktickou hrubicí na servisu (aut z plachtícího podání), nabídl soupeři návrat do setu. Brňané šanci využili a po dramatickém průběhu ji z rukou nepustili: 29:27.
Trenér Jan Svoboda nachystal pro obranu zajímavou a netradiční variantu, nahrávač Habr blokoval uprostřed sítě, Polák se posunoval na kraj. Brno se ale vyhranou koncovkou dostalo do tempa, přitlačilo na servisu (Klapal) a Jihočeši museli dotahovat. Jenže projevila se stará bolest letošního Jihostroje. Servis. Machovi, Habrovi, Michálkovi, Polákovi se nepodařilo vůbec zahájit rozheru (!), Fila vyslal opatrný úder, na kterém si domácí smlsli:16:12. Po úspěšných blocích (hlavně zásluhou Radka Macha) poslal, aby se to nepletlo, míč z podání do autu také střídající Červinka (před tím třemi podáními ale soupeře potrápil). Po Červinkově vystřídání už tento hráč nemohl zasáhnout do setu na postu nahrávače a Habrovi se v obou koncovkách moc nedařilo: 25:22.
Za zmínku stojí výměna za stavu 7:7. Obrany na síti i v poli se překonávaly, fanoušci šíleli, balon zablokoval Radek Mach (7:8)! Bojovníci z jihu Čech dělali, co uměli, drama vrcholilo. Dvoubodový náskok v koncovce Jihostroji tentokrát stačil: 23:25.
Čtvrtý set sice hosté dobře začali, ale Brno postupně přidávalo bod po bodu a kráčelo k vítězství 3:1 na sety a k vedení 2:1 na zápasy. V úterý se hraje v Brně od 18.00 čtvrtý zápas série.

Jan Svoboda: "Byli jsme padesát minut před zahájením druhého zápasu před rozhodnutím, že ze série odstoupíme, děkujeme vedení klubu, že nám umožnilo pokračovat. Snad nám franoušci Budějovic chyby na hřišti odpustí, budeme se prát o každý balon, o každý set. V dalším zápase nabídneme zase maximální bojovnost. A chceme pozvat všechny naše příznivce na páteční zápas, který odehrajeme v naší hale."

Ondřej Marek: "Občas na nás padla tíha zodpovědnosti. Jsem rád, že jsme to zvládli. Ve třetím setu Habr změnil distribuci nahrávek, víc útočil Michálek, proto Budějovice toto dějství vyhrály."
Brno – Jihostroj České Budějovice 3:1 (27, 22, -23, 17). Čas: 113 minut. Rozhodčí Rychlík, Kovář. Diváci: 1200. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Mach, Polák, Michálek, Fila – libero Kuliha (Kraffer, Červinka, Tibitanzl). Trenér Svoboda. Stav série: 2:1.