Dvojnásobné zastoupení měl ve dvaadvacetistupňové vodě i jindřichohradecký Plavecký klub, jehož velice úspěšně reprezentovali bratři Šimon a Filip Michálkovi.

Pro oba závodníky z Kardašovy Řečice to byla letos první akce Českého poháru v dálkovém plavání, a pro oba vítězná. Šestnáctiletý mladší dorostenec Filip Michálek plaval tříkilometrovou trať, na níž měl 26 soupeřů.

Počínal si ovšem suverénně, když pokořil celé startovní pole. V konečném pořadí kategorie mužů vyhrál s náskokem 110 vteřin před o dva roky starším Janem Dobiášem z Českých Budějovic.

Dvanáctiletý Šimon Michálek závodil na tisícimetrové distanci, na které taktéž nedal nikomu šanci, přestože na startu bylo 28 plavců, z toho třináct starších. Avšak porazil všechny, zvítězil nejen ve své žákovské kategorii, ale rovněž celkově. Nejblíže mu byl na druhém místě třiatřicetiletý českobudějovický Jakub Meloun, a to se čtyřiašedesátisekundovým odstupem.

Šimon Michálek se plným bodovým ziskem zařadil v pohárovém bodování mezi staršími žáky na 36. místo. Jeho bratr Filip je 139. mezi muži. V hodnocení oddílů patří Plaveckému klubu pětapadesátá příčka.

Trať 3 km – muži (7/27): 1./1. Filip Michálek 45:04,0, 2./2. Jan Dobiáš +1:50,2, 3./3. Jakub Tesárek (oba KIN Č. Budějovice) +1:50,7, 4./5. Martin Budil (USK Praha) +5:25,1, 5./8. Aleš Zenáhlík (Bohemians Praha) +7:09,8.

Trať 1 km – starší žáci (2/28): 1./1. Šimon Michálek 14:42,0, 2./4. Adam Švarc (Plavání Č. Budějovice) +2:26,0.