Bravo. Skvělý výkon Jihostroje, který ale na body v Lize mistrů nestačil

České Budějovice - První letošní duel v Lize mistrů mezi volejbalisty Jihostroje a Belchatowa se odehrával v bouřlivé atmosféře, do Sportovní haly přišly téměř dva tisíce diváků, navíc dorazila i početná skupina fandů z Polska.

5.11.2014

Jihostroj hrál Ligu mistrů s Belchatowem Foto: Deník/ František Panec

První letošní duel v Lize mistrů mezi volejbalisty Jihostroje a Belchatowa se odehrával v bouřlivé atmosféře, do Sportovní haly přišly téměř dva tisíce diváků, navíc dorazila i početná skupina fandů z Polska. Favorit utkání byl jasný od začátku, domácí mohli pouze překvapit, ale především získat obrovské zkušenosti při konfrontaci s vrcholným evropským volejbalem. Poláci měli od počátku převahu, v setu stále vedli, ale Jihočeši sympaticky bojovali a nevzdávali se.

Ani druhý set nechtěli volejbalisté z Polska podcenit, i proto zůstal na hřišti nejlepší hráč nedávno skončeného MS 2014 Mariusz Wlazly, který dělovým podáním a tvrdým útokem narušoval pohodu v týmu Jihočechů. Stejnou mincí ale oplácel i Jihostroj, hrdinou prostřední části setu byl především Kriško, ale vynikající obranu předváděl celý tým. Při podání Filipa Habra se Jihostroj dostal poprvé v zápase do vedení (16:13). Domácí předváděli vynikající výkon, určitě nejlepší v letošní sezoně. Zaslouženě vybojovali koncovku druhého setu, když zablokovali tvrdou smeč Wlazlyho (25:23).

Jihostroji se podařilo nahlodat sebevědomí hráčů Belchatowa, i ve třetím dějství přiváděli diváky svým skvělým výkonem do varu. Poláci se v druhé polovině setu přeci jenom zkoncentrovali, přitvrdili na podání, zlepšili příjem a předvedli řadu pěkných kombinací na síti. V této chvíli se naplno ukázala herní převaha hostí.

Domácí chtěli v zápase bodovat. Dřeli, bojovali, Habr předkládal spoluhráčům překvapivé nahrávky, blokaři nadráželi útoky soupeře a smečaři se snažili, seč jim síly stačily. Na rozjeté volejbalisty ve službách polského Belchatowa to však už bylo málo. Přesto Jihostroj sklízel aplaus naplněných tribun, nezklamal a vydřený set nad mezinárodně ostříleným soupeřem má pro jeho mladé a málo zkušené hráče možná cenu zlata.

Nejlepším hráčem Belchatowa byl vyhlášen Wojciech Wlodarczyk, nejlepší hráčem Jihostroje byl Filip Habr.

Jihostroj České Budějovice – PGE Skra Belchatow 1:3 (-20, 22, -17, -19), čas: 114 minut, rozhodčí: Milan Rajkovič (Chorvatsko), Nikola Micevski (Makedonie), diváků: 1 950.

Jihostroj Č. Budějovice: Habr, Kriško, Kuliha, Šulista, Mach, Sobotka, libero: Hupka. Trenér: Jan Svoboda

PGE Skra Belchatow: Wlodarcyk, Wlazly, Klos, Lisinac, Uriarte, Conte, libero: Tille (Brdjovic, Marechal). Trenér: Miguel Falasca

Autor: Kamil Jáša

5.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Kuželkáři Dačic jsou v čele okresního přeboru

Podzim, ilustrační foto.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Orientační běžci SOS stáli v Lize Vysočiny sedmnáctkrát na stupních vítězů

Hamry nad Sázavou - Jednapadesát svých zástupců měl při desátém podniku Ligy Vysočiny ve hře jindřichohradecký Spolek orientačních sportů.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.