Brom vyloupil Budějovice, Jihostroj ve finále nebude!

České Budějovice -  Večerní zápas Jihostroje s Příbramí skončil šokem. Jihočeši prohráli a finále si zahraje tým trenéra Petra Broma!

17.2.2014

Extraliga volejbalistů. Petr BromFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Na semifinále mezi Jihostrojem a Příbramí dorazila tisícovka fanoušků. Hosté ve výborné atmosféře dobře začali, domácím zafungoval až blok Sobotky. Pak se skóre otočilo na českobudějovickou stranu. Bromův tým ve druhém setu mocně dotahoval (z 23:19 až na 23:25!), proti svým bývalým spoluhráčům se dařilo na postu univerzála Novotnému. Dvě koncovky skončily sice těsně, ale lépe pro Příbram! Šokovaní domácí kupili chybu na chybu, naopak Příbram rázně vykročila za obrovským překvapením.

Jihostroj ČB – Eurositex Příbram 1:3 (22, -23, -23, -19), diváků 970, čas: 116 minut.
Jan Svoboda (trenér Jihostroje): "Bojovali jsme, fatálně jsme selhali v koncovce druhého setu, to by se nám nemělo stávat. Jsme moc zklamaní, že jsme nepostoupili do finále." Jakub Novotný (univerzál Příbrami): "Porazili jsme Budějovice u nich doma, z toho mám velkou radost. Rozhodující byla koncovka druhého setu, čtvrtý už byl pro nás jasnější.Tímto mě Budějovice přestávají zajímat, soustředíme se na finále s Libercem."

2. semifinále: Dukla Liberec – ČZU Praha 3:1 (20, -24, 19, 21).

Autor: Kamil Jáša

17.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu můžete vyrazit do kina nebo do výtvarné dílny

Ve středu můžete na kostýmovanou prohlídkou i do kina

Festival Open Air Musicfest Přeštěnice

Přeštěnice – Ve čtvrtek 29. června začíná už 17. ročník hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice, a to v 19 hodin festivalovým večírkem.

Orientační běžci závodili v Polabí

Litošice - Dvěma závody žebříčku B – Čechy pokračoval program orientačním běžcům jindřichohradeckého Spolku orientačních sportů.