Hokejisté Motoru nedělní zápas v Benátkách prohráli. Pokud chtějí pomýšlet na postup, dnes večer by měli zabrat.

Pětačtyřicet vteřin před první sirénou zamíchal v Benátkách s pukem šikovně obránce Žovinec, překonal brankáře Fučíka, vyrovnal na 1:1, a nastartoval tak hokejisty týmu ČEZ Motor České Budějovice k náporu.
Jihočeši do včerejšího zápasu totiž vůbec nevstoupili dobře.
Museli se bránit soupeřově ofenzivě, která vyvrcholila dvěma velkými šancemi.
Z první ve dvanácté minutě ještě gól nepadl, ze druhé už šli domácí do vedení.
Na rychlou akci nestačili obránci Motoru včas zareagovat, nepomohl ani faul na unikajícího Jonáka, který se jako první zapsal do střelecké listiny nedělního duelu.
Po zmiňované akci Žovince se Motoru dýchalo lépe, ale stačila jen malá chvilka nepozornosti, nedovolený zákrok, přesilovka a v ní poslal Benátky znovu v úvodu druhé třetiny do vedení Říha.
Po vyrovnání sahal ve 26. minutě kapitán Straka, jeho ránu nejprve zastavila tyč, vzápětí v přesilovce 5:3 už svítilo červené světlo za zády gólmana Fučíka.
Do konce třetiny se Motor poprvé prokousal k vedení. Nouza objel branku a dostal puk za Fučíkova záda.
Ve 38. minutě byla po znečištění plochy třetina přerušena, dohrávala se po pauze.
Velký tlak ve třetí třetině domácí dokázali přetavit v góly. Vítězství na stranu Benátek strhli Skořepa, Víšek a z trestného střílení Dlouhý. Jihočechy sice vracel do hry Vráblík – 5:4. Pabiška a Mikyska naděje ukončili: 7:4.

Dnes v 17.30 vyjedou oba týmy na ledovou plochu znovu. Opět v Benátkách. Jihočeši musí zapnout na sto procent.

Benátky – ČEZ Motor Č. Budějovice 7:4 (1:1, 1:2, 5:1), stav série čtvrtfinále play off: 2:1

Branky: 14. Jonák (Skalický, Mikyska), 23. Říha (Kica), 47. Skořepa (TS), 50. Víšek (Mikyska), 54. Dlouhý (TS), 57. Pabiška (Kica), 60. Mikyska – 20. Žovinec (Pajič, Kuchejda), 26. Straka (Pajič), 29. Nouza (Heřman, Straka), 56. Vráblík (Heřman, Nouza). Rozhodčí: Talpa, Úlehla – M. Jílek, Šperl. Motor ČB: Bláha – Punčochář, Žovinec, Bohunický, Vráblík, Mucha, Suchánek, Semrád, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Pašek, Trummer, Přibyl.