O výhru se nejvíce zasloužilo trio Barbora Eliášová, Zuzana Kohoutová a Michaela Vlková, jež dohromady zaznamenalo 24 gólů.

Sestava TJ Házená se musela obejít bez spojky Kateřiny Krupicové, která chyběla kvůli nemoci. Absence tradiční exekutorky sedmimetrových hodů se právě při penaltách projevila. Její úlohu postupně přebraly Vlková, Eliášová a Věra Neidrová, přičemž každá z nich jednou zaváhala.

Před utkáním oba týmy v tabulce oddělovaly dva body, dal se tedy čekat vyrovnaný duel, což se potvrdilo. Olomoucká rezerva v celém průběhu vedla pouze dvakrát, a sice ve třetí minutě, kdy Pavla Macharáčková dostala Hanačky do vedení 2:1 a chvilku před koncem první půle, kdy dala Zdeňka Kosová na 14:13. Jinak Zora stále pouze dotahovala ztrátu, nutno dodat, že mnohokrát ji dotáhla. Celkem desetkrát bylo v zápase vyrovnáno.

V prvním poločasu si domácí družstvo vypracovalo až čtyřgólový náskok (9. – 7:3), hodně se o tento rozdíl zasloužila Barbora Eliášová, jež neomylně zakončovala rychlé protiútoky. Hostující celek ztrátu ovšem postupně snižoval, až bylo v 21. minutě zase srovnáno na 11:11. Tým z Hané dokázal zužitkovat chyby, které domácí hráčky nadělaly.

Do přestávky šly hradecké házenkářky s dvěma góly k dobru, které vstřelily v poslední minutě první půle Karolína Urbanová a Eliášová.

Hned po změně stran Olomouc rychle vyrovnala a začínalo se takříkajíc nanovo. Vývoj pak byl pořád stejný. Domácí celek vedl o gól, maximálně o dva, ale náskok vždy ztratil. Ve 45. minutě byl stav znovu smírný (24:24), což se opakovalo ještě třikrát (46. – 25:25; 47. – 26:26; 54. – 29:29).

Na začátku pětapadesáté minuty si kouč Jihočešek Karel Petržala vzal oddechový čas, po němž jeho svěřenkyně zabraly v obraně a už neinkasovaly ani jediný gól. Samy ještě dva přidaly, z nichž ten třicátý – vítězný – vsítila Šárka Kočová, pro niž to byl teprve osmý zásah v sezoně. Výsledek pak jednatřicátou trefou zpečetila Zuzana Kohoutová.

„Stačila chvilka nepozornosti a ze čtyřbrankového náskoku byla vyrovnaný stav. Tyto výpadky v koncentraci nás potkávají zápas co zápas. V druhém poločase se skóre vyvíjelo střídavými góly na obou stranách, až soupeřky zase vyrovnaly. Při našem time-outu jsme si s trenérem řekli, že zabojujeme v obraně a zrychlíme hru, a to se nám podařilo. Konečně jsme dokázaly realizovat rychlý útok, který využíváme málokdy. V některých fázích jsme zareagovaly zvýšením rychlosti, myslím si, že to o naší výhře rozhodlo," poznamenala jindřichohradecká spojka Zuzana Kohoutová.

Hradecké házenkářky nyní mají před sebou jihočeské derby, v němž v hale u Vajgaru v sobotu přivítají v tabulce poslední Lokomotivu České Budějovice (18 hodin).

J. HRADEC – OLOMOUC B 31:29 (16:14)
Branky: Eliášová 9/1, Kohoutová 8, Vlková 7/4, Kočová 2, Neidrová 2/1, Jasanská 1, Urbanová 1, Hanzalová 1 – Fryčáková 6, Hvostaľová 5, Samcová 5, Kosová 5/3, Kulíšková 4, Sovová 2, Macharáčková 2.
Sedmimetrové hody: 9/3:3/3. Vyloučení: 4:4. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Diváci: 140.
TJ Házená: Dušková, Davidová – Špačková, Vlková, Kohoutová, Kočová, Eliášová, Hanzalová, Voldánová, Urbanová, Opelková, Neidrová, Zahradníková, Jasanská.