Finále jako hrom! Ostrava srovnala krok

České Budějovice - Finále volejbalistů pokračovalo druhým utkáním, které opět nabídlo obrovskou bitvu. Hráči Ostravy na palubovce předváděli, že jejich vítězství nad Libercem nebylo náhodné a zle mistrovi z jihu Čech zatápěli.Ostravští vyhráli 3:1 a srovnali stav série na 1:1.

20.4.2013

Finále volejbalové ligy v Českých Budějovicích.Foto: Deník/ Václav Pancer

Finále volejbalistů pokračovalo druhým utkáním v Českých Budějovicích, které opět slibovalo obrovskou bitvu. Hráči Ostravy na palubovce předváděli, že jejich vítězství nad Libercem nebylo náhodné a zle mistrovi z jihu Čech zatápěli. Jihočeši vstoupili do zápasu výborně, v klidu si vypracovali několikabodový náskok, smečaři Pláteník a Rojas se předháněli, kdo dá větší ránu, a tak první set si na své konto připsali domácí.

Ostravští hráči se ale nenechali zviklat, zlepšili podání a ve druhém setu pro změnu dominovali oni.

Starosti na přihrávce trápily Jihostroj i v dalším průběhu hry. Hostům se rozehrál univerzál Michalovič a domácím nepomohlo ani střídání libera. Trenér Svoboda se snažil změnami v sestavě pomoci svému týmu, ale třetí sadu po zásluze vybojovala Ostrava. Esem ji symbolicky ukončil Michalovič.

Boj o druhý bod ve finálové sérii pokračoval. Hosté měli po celý jeho průběh mírný náskok, ale Jihostroji se podařilo srovnat na 24:24. Domácí neproměnili několik setbolů, nakonec v konce byli hosté šťastnější a zaslouženě vyhráli.

Hlasy po utkání:

Jan Svoboda, Jihostroj: „Já doufám, že dnešní porážka nebude mít vliv na celý průběh finále. Je jasné, že se nebude opakovat loňský průběh, kdy jsme vyhráli 12:0 a ztratili dva sety. Tvrdil jsem po celý rok, že liga je vyrovnaná, také to ukázaly už semifinálové zápasy."

Zdeněk Šmejkal, Ostrava: „Podali jsme bojovnější, agresívnější  výkon. Když se domácí dostali pod tlak, tak nezabojovali. My jsme věděli, že když přidáme na servisu a nebudeme tolik chybovat, tak že můžeme uspět. Myslím, že zaslouženě jsme dneska vyhráli."

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 1:3 (21 -22, -25, -30), čas:134 minut, rozhodčí: Hudík, Labašta, diváků 2180. Stav série: 1:1

Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Pláteník, Rojas, Mach, Sukuba, libero: Michálek, Juračka (Habr, Kriško, Sobotka). Trenér: Jan Svoboda.

VK Ostrava: Haník, Široký, Wolff, Mauler, Fořt, Michalovič libero: Václavík (Záhorský, Rodek, David). Trenér: Zdeněk Šmejkal.

Autor: Kamil Jáša

20.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.