Florbalistky Děkanku nepředběhly

FBC United České Budějovice – Tatran Team Děkanka 2:7 (0:4, 0:0, 2:3)

29.10.2012

Během zápasu s Děkankou se ocitly hráčky FBC United několikrát tváří v tvář brankařce Chvátalové. Ta ale byla výraznou oporou svéhu týmu.Foto: Robert Straka

České Budějovice – Českobudějovické florbalistky FBC United nevyzrály v domácím prostředí ani na předposlední tým tabulky Děkanku Praha.
O osudu celého utkání rozhodla již úvodní nevydařená třetina, kterou Jihočešky prohrály 0:4. Nejprve skórovala na začátku sedmé minuty Zabavská za asistence Nemravové a za dvě minuty se tytéž hráčky postaraly o druhou branku v síti domácích. Střílela Nemravová z přihrávky Zabavské. Domácí hráčky to vyvedlo na dlouhé minuty z konceptu a v první třetině inkasovaly ještě dvakrát. Jihočešky se dostaly ke slovu až v závěru, kdy se do sóla dostaly Jiříková a následně Tomešová, avšak ani jedna z nich výbornou gólmanku Děkanky nepřekonala.
Ve druhé třetině florbalistky FBC United zatlačily hostující hráčky před jejich branku, k čemuž jim pomohla i série vyloučení na straně Pražanek, ale žádná ze střel se neujala. V těchto fázích utkání mohla Děkanka děkovat především své brankářce  Chvátalové. Ta pochytala ve druhé třetině dvanáct střel, které na ni domácí hráčky vyslaly. Kristýna Petržalová, brankářka domácích, naopak musela čelit pouze pěti střeleckým pokusům Pražanek.
I ve třetí třetině pokračoval FBC United ve zlepšeném výkonu, ale dlouho bez gólového efektu. Až necelých osm minut před koncem českobudějovické hráčky přece jen snížily Postlovou na 1:4, a když   za půl minuty přidala Tomešová druhý gól, bylo rázem drama na světě. Domácí hráčky vycítily šanci a dřely jako lvice, ale vítr z plachet jim sebrala Perlíková, která pět minut před koncem poslala Pražanky opět do třígólového vedení. Závěr utkání už Děkanka dohrála v poklidu a dalšími dvěma brankami stanovila konečný stav na 2:7.
Branky: 53. Postlová (Skálová), 53. Tomešová – 7. Zabavská (Nemravová), 9. Nemravová (Zabavská), 15. Hrycejová (Denková), 16. Zehrerová (Denková), 56. Perlíková (Mašková), 57. Mašková (Denková), Mašková (Brabcová)

Autor: Michal Havelka

29.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nováček z Klikova získal prvotřídní posilu v podobě Tomáše Maxy (vpravo), který do Blesku přestoupil z Třeboně.

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Švehlův most.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.