Do vlasti se vrátili plni zážitků. „Byl to moc pěkný závod, divácká kulisa v Amsterdamu byla opět úžasná. S tím se člověk jen tak někde nesetká," říká nadšený Pavel Frelich.
Maraton se startem a cílem na Olympijském stadionu se stal kořistí keňských běžců, kteří obsadili stupně vítězů.
V hlavním městě Nizozemska vyhrál Bernard Kipyego v čase 2:06:22. Mezi ženami dominovala etiopská vytrvalkyně Betelhem Mogesová časem 2:28:35.
Nejrychlejším Čechem v cíli byl Aleš Borek na 81. místě, jen o dvě příčky za ním přiběhl do cíle Pavel Frelich. Jeho čas byl 2:42:51. Pavlův bratr Martin skončil na 105. místě, když dvaačtyřicetikilometrovou trať zaběhl v čase 2:47:31.
Závod byl zároveň mistrovstvím Nizozemska a umístění jihočeských atletů je o to cennější, že maraton dokončilo více než dvanáct tisíc běžců! „Časy mohly být i lepší. A nejenom ty naše. Bohužel však foukal dost nepříjemný vítr," dodává Pavel Frelich.