VYBERTE SI REGION

Futsalová C.K. liga přinesla plno překvapivých výsledků

Nová Bystřice - Sedmé kole C.K. okresní futsalové ligy Jindřichohradecka smazávalo výkonnostní rozdíly mezi týmy z vyšších a nižších pater tabulky. Ze vzájemných zápasů totiž kupodivu lépe vycházela hůř postavená mužstva.

27.1.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Lennyho Křídla na čele zvýšila náskok, jejich pronásledovatelé totiž v 7. kole ztráceli.

Například všechny body odevzdaly Roztrhtrenky jindřichohradeckým Stings, s nimiž prohrály 2:3 a k tomu ještě přišly o oporu Jana Zacha, jenž kvůli červené kartě bude nyní svému celku nějaký čas chybět.

Nemile překvapila Kasalova pila, ta hrála proti týmům, které se v té době nalézaly na posledních dvou příčkách průběžného pořadí. Pilaři ovšem roli favorita nezvládli a Exkalibar s Počátkami náležitě obdarovali plným bodovým ziskem, přičemž si od outsiderů nechali nastřílet dohromady patnáct gólů!

Body ztratil také Volfířov, který jen remizoval s Interem 4:4. Zaváhání nováčka využila Lennyho Křídla, jež v pohodě zvládla souboje s K. Řečicí a Příbrazí. Díky volfířovské ztrátě navýšila svůj náskok na čele už na rozdíl tří bodů.

Roztrhtrenky – Stings J. Hradec 2:3 (1:1), Zach, Martin Novák – Láf, Völfel, J. Beneš. ČK: 1:0 (30. Zach).

Utkání začalo podle očekávání, když domácí tým šel do vedení zásluhou gólu Martina Nováka. Jenže po této trefě se Roztrhtrenky uspokojily a přenechaly iniciativu hostům. „Žihadla“ před koncem první půle stav vyrovnala, po změně stran hřiště ovládla a zaslouženě výsledek otočila, přitom ještě soupeře dost šetřila, když často ztroskotávala na kvalitně chytajícím gólmanovi Roztrhtrenek Milanu Danielovi. Domácí tým dokázal snížit až chvilku před koncem, ale o možnost uhrát alespoň remízu se připravil vlastní nedisciplinovaností.

Sedelská hospoda – Volfířov 1:4 (0:3), M. Mihula – Černý 2, Ferdan, Cvrček.

Volfířov odehrál vynikající první poločas, když souseda z tabulky převyšoval ve všech herních činnostech. Do druhé půle šel nováček se zaslouženým třígólovým náskokem, který uhlídal i díky několika báječným zákrokům svého šestnáctiletého brankáře Víta Kopečka.

Roztrhtrenky – Cuba`s 2:6 (1:3), Steklý, M. Feytl – Bártů 3, V. Pokorný 2, M. Šťastný.

Sedmé kolo se Roztrhtrenkám opravdu vůbec nevydařilo. Dačickému soupeři vydržely kontrovat jen do chvíle, kdy poprvé inkasovaly. Pak zcela vyklidily pole a spoléhaly na milosrdenství „Kubíků“, kteří se nakonec spokojili s půltuctem nastřílených branek. V celku hostů se zápas gólově vydařil Davidovi Bártů, autor hattricku dal tentokrát v jednom utkání tolik branek jako dohromady ve všech předchozích duelech Cuba`s.

Quizard J. Hradec – Stings J. Hradec 2:2 (1:1), Moták 2 – J. Beneš, Völfel.

Vzhledem k tomu, kterak si Stings ráno poradila s Roztrhtrenkami, tak byla v jindřichohradeckém derby pasována do role favorita. V duelu celků ze spodku tabulky si vypracovala převahu, ale nemohla se střelecky prosadit. Hodně šancí zahodila, navíc smůlovatě třikrát trefila tyč. Z remízy měl jistě větší radost Quizard, který celý zápas odehrál bez střídání.

Inter – Volfířov 4:4 (1:1), Bureš 3, Jiří Heřmánek – Cvrček 2, Vodáček, Ferdan.

Určitě se nečekalo, že v tomto utkání volfířovská akciovka ztratí body. „Může za to brankář Interu Jan Heřmánek, který svůj tým držel díky několika nadpřirozeným zákrokům,“ referoval Jakub Friček, jehož Exkalibar měl v 7. kole pořadatelskou službu. První poločas skončil nerozhodně 1:1, což Inter hodně povzbudilo a do druhé půle vstoupil útočně naladěn. Téměř neomylně své šance dokázal zužitkovat Michal Bureš, jenž rychlým hattrickem volal po překvapení – 4:1. Teprve třígólová ztráta donutila Volfířov, aby začal hrát soustředěněji a pomalu ukrajoval z náskoku soupeře. Ambiciózní nováček nakonec vyrovnal, na úplný obrat ovšem již neměl dostatek času.

Sedelská hospoda – Cuba`s 4:3 (1:2), Adamovský 2, P. Kodada, R. Kněžínek – V. Pokorný 2, Dvořák.

Od tohoto zápasu se očekávala vyrovnaná podívaná, vždyť se potkali sousedé z tabulky. Průběh očekávání potvrdil, přičemž výsledku by asi lépe odpovídala konečná remíza, štěstí se však v závěru přiklonilo na stranu mužstva ze Sedla.

Exkalibar – Kasalova pila 7:1 (3:1), T. Pivko, Mareš 2, Fryš, Friček, M. Urban – Zelinger.

Exkalibar nastoupil v kompletním složení, což se na jeho hře pozitivně projevilo. Na celé hrací ploše dominoval, když soupeři nedal možnost ke kombinaci a rozehrávku Kasalovy pily narušoval již v zárodku. O výhře týmu z Nové Včelnice, v jehož sestavě na sebe výrazně upozornil kapitán Tibor Pivko, nebylo pochyb od úvodního výkopu.

Quizard J. Hradec – Příbraz 3:4 (0:4), Moták 2, B. Hromádka – Z. Mládek 3, V. Mládek.

Jednalo se o duel dvou naprosto rozdílných poločasů. První půli podle předpokladů opanovalo příbrazské Rozmetadlo, které hned v nástupu do zápasu vstřelilo dva góly – 0:2. Quizard, který k oběma zápasům sedmého kola nastoupil bez hráčů na střídání, působil unaveně a ve 13. minutě inkasoval potřetí – 0:3. Gól mu dal Zdeněk Mládek, jenž tím dovršil svůj hattrick. Těsně před přestávkou se do střelecké listiny zapsal také Viktor Mládek, po trefě staršího z bratrské dvojice Příbraz vedla 4:0 a vše vypadalo naprosto jasně. To si mysleli i futsalisté Rozmetadla a dost polevili v koncentraci. Po obrátce v sobě jindřichohradecký tým totiž nalezl poslední zbytky sil a najednou se výsledek začal pomalu dorovnávat. Nejprve nádherným bodlem z půlky hřiště přímo do šibenice snížil Jiří Moták – 1:4. Stejný hráč ve 28. minutě překonal příbramského brankáře Davida Kočího podruhé – 2:4. Minutu před koncem obral příbramskou obranu o míč Bořek Hromádka a snížil na rozdíl jednoho gólu – 3:4. Více už Quizard nestihl, v posledních devadesáti vteřinách Příbraz těsnou výhru šťastně uhájila.

Lennyho Křídla – Wolf 3:0 (2:0), D. Frühauf, Chuda, Kuchař.

Wolf coby obhájce titulu okresního přeborníka zatím podává nepřesvědčivé výkony, což se nezměnilo ani v sedmém kole. Domácí lídr tabulky se dostal do vedení již ve 4. minutě, kdy si na Frühaufovu rozehrávku kopaného autu naběhl Luděk Kuchař a trefil se mezi nohy hostujícího gólmana Zdeňka Vlka – 1:0. Chvíli před koncem první půle, v níž se Wolf ani jednou nedostal ke střele, se David Frühauf prosadil individuálně – 2:0. Ve druhém poločase se konečně probudili i hráči K. Řečice, měli chuť zápas zdramatizovat, ale na nohy se jim přilepila střelecká smůla. Gólman Křídel Pavel Drábik sice potřetí v ročníku odchytal zápas s nulou, ale v zápase byl již dvakrát překonán, v obou případech mu ovšem přálo štěstí, neboť míč se odrazil od tyče. Závěrečného chaotického tlaku hostů využil Josef Chuda, který vběhl do otevřené obrany a brankáři Vlkovi nedal žádnou šanci – 3:0. Lennyho Křídla opět potvrdila, že se může pyšnit nejlepší obranou letošní sezóny C.K. ligy a ukázala také skvělý přechod do útočné fáze.

Počátky – Kasalova pila 8:3 (4:0), Kopečný 3, Holý, Šípkovský 2, Jaroslav Lehejček – Baláž, P. Hembera, Pavouk.

Počátky se v šestém kole dočkaly první výhry v sezóně (Stings 2:1) a zdá se, že jim opojná chuť vítězství dělá dobře. Do utkání s Kasalovou pilou vstoupil v té chvíli poslední celek tabulky velmi aktivně, byl pohyblivější a v útoku nebezpečnější. Zcela zaslouženě měl před přestávkou čtyřgólový náskok – 4:0. V nástupu do druhé půle potkal Počátky na chvíli výpadek, díky němuž pilaři snížili – 3:4. Tým z kraje Vysočina ovšem rychle zareagoval, když během následujících dvou minut dal čtyři góly!

Lennyho Křídla – Příbraz 6:2 (4:0), Kuchař 3, Chuda 2, D. Frühauf – Z. Mládek 2.

Celý průběh zápasu byl v jasné režii domácího favorita, toho trochu pozlobil jen příbrazský kanonýr posledních kol Zdeněk Mládek, jenž ani tentokrát nevyšel střelecky naprázdno, když se trefil dvakrát.

Počátky – Wolf 5:3 (3:1), Kopečný, Jaroslav Lehejček 2, Šípkovský – V. Roubík 2, J. Šťastný.

Počátky pokračovaly v razantním zlepšení svých výkonů, nyní si poradily s úřadujícím okresním přeborníkem. Nad ním po první patnáctiminutovce vedly 3:1, když přežily i dva pokutové devítimetrové kopy za akumulované fauly. Při vstupu do druhého poločasu Wolf snížil zásluhou Václava Roubíka – 3:2. Hned po rozehrání však Jaroslav Lehejček osvědčil svůj důraz před řečickou brankou a outsider znovu vedl o dvě branky – 4:2. Tohle vedení překvapivě, ale naprosto zaslouženě, uhájil až do konce.