Vítězství v základní části obhájila Lennyho Křídla, ostatní bojují o pozice pro play off.

V něm se definitivně rozhodlo, že Trofej České Kanady za prvenství v dlouhodobé části obhájila Lennyho Křídla.

Sobotní zápasy daly odpověď i na otázku, kdo se podívá do play off. Postup si dvěma důležitými výhrami zajistila Příbraz a také Kasalova pila, jenž sice nezískala ani bod, ale nahrály jí další výsledky.

V závěrečném kole tak půjde už „pouze“ o to, kdo si z postupující osmičky zajistí nejvýhodnější pozice pro závěrečné play off, které se uskuteční v jindřichohradecké sportovní hale v neděli 22. března.

Příbraz – Exkalibar 5:0 (3:0) – Klíčové utkání pro zajištění postupu do vyřazovací části zvládlo Rozmetadlo na jedničku. Od počátku bylo lepším týmem, důslednou obranou soupeře pouštělo na dostřel branky jen sporadicky a už během prvního poločasu si vypracovalo třígólové vedení. Druhé dějství už bylo přece jen vyrovnanější, ale střelcům Exkalibaru tentokrát nebylo přáno.

Branky: Z. Mládek 3, V. Mládek, B. Chovítek.

Stings – Počátky 3:5 (2:2) – V utkání plném ostrých soubojů se jindřichohradečtí mladíci snažili, ale porazil je kapitán Počátek Valeš, který zaznamenal všechny góly svého celku.

Branky: T. Šenkýř, Beneš, Láf – Valeš 5.

Kasalova pila – Příbraz 2:4 (0:1) – Příbraz potvrdila víkendovou formu zaslouženým vítězstvím nad dřevaři. Ti si za stavu 1:3 vzali oddechový čas ve snaze pokusit se zvrátit nepříznivý vývoj, ale po hrubé chybě ztratili míč a Břetislav Chovítek do opuštěné svatyně vsítil definitivní pojistku.

Branky: Brož, Maršák – Z. Mládek, B. Chovítek 2.

Exkalibar – Stings 1:8 (1:1) – Exkalibar držel se soupeřem krok pouze v úvodním dějství. Po změně stran začal úřadovat hlavně Marek Šenkýř, jenž Stings nasměroval k vysokému vítězství pěti přesnými zásahy.

Branky: Pivko – M. Šenkýř 5, Láf 2, Beneš.

Počátky – Cuba´s 2:6 (1:2) – Slušný a pohledný duel přinesl mnoho šancí na obou stranách. Do stavu 2:3 byl i jeho průběh vyrovnaný, pak ovšem celek z Dačicka zjednodušil hru, zpřesnil přihrávku a zápas dotáhl k přesvědčivému vítězství.

Branky: Valeš, Pokorný – Šťastný, Smejkal 2, M. Novák, Peschel.

Wolf – Kasalova pila 5:2 (1:1) – První poločas přinesl vyrovnaný futsal. V jeho poslední minutě mohla jít do vedení Kasalova pila, ale Henze neproměnil devítimetrový kop. Po obrátce se chopil dirigentské taktovky řečický Michal a dovedl tak svůj tým ke třem bodům.

Branky: Michal ml. 2, V. Roubík, Šťastný, Vlk – Brož, Maršák.

Roztrhtrenky – Sedelská hospoda 5:7 (1:4) – Hned po úvodním rozehrání napřáhl ke střele z půlky sedelský Kandl a propálil vše, co mu stálo v cestě. První půle se pak hrála v režii jeho celku, a to navíc gólman Daniel ještě spoustu šancí pochytal. Hráči Roztrtrenek se ovšem nepoložili ani za stavu 1:5, a tak se v závěru ještě odehrálo drama.

Branky: Bobál 3, Hudeček, J. Feytl – Hron 3, Kandl 2, L. Mihula, Kodada. ČK: 1:0 (J. Feytl).

Cuba´s – Lennyho Křídla 0:3 (0:1) – Od počátku se hrál futsal ve vysokém tempu. V 7. minutě však vyrobil hrubku gólman Cuba´s Nedoma, když za svá záda pustil lehkou střelu. Jeho protějšek Drábik však byl bezchybný, což byl jeden z důvodů, proč Lennyho Křídla odehrála další střetnutí bez inkasované branky.

Branky: Nácar 2, Frühauf.

Volfířov – Quizard 10:0 (4:0) – Konečný výsledek hovoří za vše. Favorit sice nepodal optimální výkon, ale na protivníka to bohatě stačilo. Od ještě vyššího debaklu uchránil Quizard brankář Vaněk.

Branky: M. Mikšíček 3, J. Novák, B. Novák 2, Popjak, M. Ferdan, Jindra.

Inter – Roztrhtrenky 4:1 (1:1) – Inter zahájil utkání aktivně, ale inkasoval jako první. Pak se dlouhé minuty hrálo spíše ve středu hřiště, přičemž se oba protivníci soustředili hlavně na obranu. Ve druhém poločase však společný tým Plavska a Lásenice získal převahu, z níž vzešly i rozhodující trefy.

Branky: Boček, Jiří Heřmánek 2 – M. Feytl.

Lennyho Křídla – Volfířov 5:2 (1:1) – Souboj „gigantů“ přinesl výborný futsal s mnoha šancemi na obou stranách. Góly však začaly padat až v závěru úvodního dějství. Po obrátce se postupně začal prosazovat vedoucí tým C.K. ligy a když svému soupeři odskočil na rozdíl dvou branek, bylo jasné, že si největší favorit vítězství vzít nenechá.

Branky: Kuchař 2, Císař, Frühauf, Chuda – Černý, M. Mikšíček.

Quizard – Inter 3:2 (2:0) – Utkání přineslo spíše boj, než pohledné akce. Quizard si rozhodující náskok vypracoval už v prvním poločase, k čemuž mu pomohla i hrubá chyba obrany Interu. Po změně stran sice kanonýr Jiří Heřmánek dvěma zásahy vyrovnal, ale naděje na body vzala Interu chyba brankáře Jana Heřmánka, který špatně rozehrál a umožnil soupeři vsítit vítězný gól.

Branky: B. Hromádka 2, Novotný – Jiří Heřmánek 2.

TRESTY:
Jiří Feytl (Roztrhtrenky) – 3 zápasy nepodmíněně (jeden už odpykán, č. 152, 156)