Házenkářky srazilo vyloučení Zimové

Šaľa – Jindřichohradecké házenkářky již od 10. listopadu, kdy doma v jihočeském derby zdolaly Písek 24:23, čekají v interlize na bodový přísun. Nedočkaly se ani v 18. kole, v němž si naopak ze Šaľy přivezly vysokou porážku. Ani příště je však nečeká nikterak příjemný soupeř, neboť v sobotu ve své hale přivítají pražskou Slavii (18 hodin).

12.2.2013

Ilustrační snímek.Foto: Josef Böhm

Pětadvacet minut viděla z jedné třetiny zaplněná veliká Mestská športová hala v Šaľe zcela vyrovnanou házenou. Oba týmy se střídaly ve vedení, v 9. minutě měly hostující hráčky dvougólový náskok (5:3) a donutily velmi hlučného domácího trenéra Tomáše Kuťku k tomu, aby si vybral oddechový čas. Temperamentní kouč Šaľy byl slyšet po celé utkání, nezbrzdila jej ani žlutá karta.

Ve 25. minutě si naopak bral time-out lodivod Jihočešek Karel Petržala, neboť jeho svěřenkyně dostaly v rychlém sledu tři góly a navíc přišly o brankářku Věru Zimovou, která uviděla červenou kartu za souboj s unikající Lucií Súkenníkovou, do kterého přišla pozdě a nechtěně protihráčku podrazila. Tato srážka se ukázala být zlomovým momentem střetnutí, protože ještě do konce prvního poločasu domácí tým navýšil svůj náskok na pětigólový rozdíl.

Při další kolizi přišly Jihočešky o kapitánku Jitku Matouškovou, která nabourala do Evy Veselkové. Zprvu to vypadalo zle, neboť hostující spojka lapala po dechu.
„Dostala jsem ránu do hrtanu, chvíli nešlo dýchat, rozbolela mě hlava. Už je to lepší, jen mě bolí krk. Bude to dobré, něco přeci vydržíme," říkala již s úsměvem po návratu do Jindřichova Hradce.

Druhý poločas nezačaly hostující hráčky špatně, za úvodních sedm minut neinkasovaly ani jedinkrát. Bohužel se v tom časovém úseku střelecky prosadila jen Zuzana Kohoutová, jež snížila na 13:17. Další góly Hradec nepřidal hlavně z toho důvodu, že hrál vlastně permanentně v oslabení. Paradoxně se ubránil i ve čtyřech, zato v plném počtu pak přišla gólová smršť Šaľy. Slovenky čtrnáctiminutový úsek vyhrály 9:0!

Trápení jihočeského družstva v útoku ukončila až ve 47. minutě opět Kohoutová snížením na 14:26. V závěru obě lavičky poslaly na hřiště všechny své hráčky, přičemž i druhá garnitura Dusla pokračovala ve vítězné exhibici.

ŠAĽA – J. HRADEC 36:17 (17:12)
Branky: Szarková 7, Súkenníková 7/3, Bérešová 5, Porubská 4/1, Demajová 3, Bíziková 3, Tulipánová 3, Sláviková 2, Pócsiková 1, Darázsová 1 – Zbožínková 4, Krupicová 4/3, Kohoutová 3, Eliášová 3, Markesová 1, Zahradníková 1, Maryšková 1.
Sedmičky: 4/4:3/3. Vyloučení: 4:8. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (24. Zimová). Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Diváci: 750.

12.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.