Úvodními zápasy začala v sobotu nadstavbová část interligy házenkářek, o které mnozí říkají, že je zbytečné ji hrát a že se zbytečně zatěžují pokladnice zúčastněných družstev.

Domácí tým nastoupil k utkání bez své nejlepší střelkyně Ivety Luzumové (v zahraničí), zato však s velkým odhodláním zvítězit a získat další body.
Již v 1. min. šel Hradec do vedení brankou Kohoutové, ale vzápětí domácí Krouská srovnala na 1:1 a zahájila tak své střelecké galapředstavení. Poté zásluhou Krupicové šel hostující tým znovu do vedení, ale Vrabcová vyrovnala a následnou brankou Borovské se Písek ujal vedení 3:2. V dalším průběhu hostující Pilařová snížila vedení domácích na 5:6 a poté Krupicová upravila ze sedmičky na 6:7. To na druhé straně brankářka Bezpalcová chytila sedmičku Vyhnalové.

Pak zase přišly ke slovu domácí hráčky v pořadí Borovská, Stellnerová a Vyhnalová, které zajistily Písku vedení 11:7. V 16. minutě za stavu 11:8 si vzal trenér hostí Kumpán oddechový čas. Střelecký koncert hráček Sokola pak pokračoval až na poločasový výsledek 20:11.

Také ve druhé polovině utkání se bylo na co dívat, i když nad některými technickými chybami hráček obou celků diváci kroutili hlavami. Házenkářky Hradce se snažily, některé jejich šance pochytala brankářka Vařečková, která vystřídala Skálovou, ale na rozjetý Písek tentokrát nestačily. Domácí trenér Salač dal na hřišti příležitost všem hráčkám, a ty předvedly uvolněnou házenou s řadou rychlých akcí s přesným zakončením. Poslední slovo v utkání „si vzala“ hostující Kohoutová, která dvěma góly v samém závěru střetnutí zmírnila prohru svého týmu v poměru 24:38.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

René Kumpán (J. Hradec):
„Z naší strany to byl velký propadák. Nezachytili jsme první poločas, naše obrana byla hodně děravá a díky tomu se odvíjelo celé utkání. Soupeř byl jasně lepší a zaslouženě vyhrál.“

Jan Salač (Písek): „S výsled〜kem jsem spokojen. Nás čeká v nadstavbě šest zápasů, které bychom měli odehrát v poklidu. Stále hrajeme o páté místo, které teoreticky zajišťuje účast v evropských pohárech, takže o něj budeme hodně bojovat. V tomto derby jsme k tomu udělali první krok.“

PÍSEK - J. HRADEC 38:24 (20:10)
Písek: Skálová, Vařečková – Krouská 10, Borovská 9, Vrabcová 6/2, Stellnerová 6, Vyhnalová 3, Malá 2, Rusfelová 2, Dvořáková, Salačová.
J. Hradec: Bezpalcová – Kohoutová 6, Krupicová 4/1, Pilařová 3, Bubeníková 3, Eliášová 3, Jonová 2, Horečková 1, J. Matoušková 1, Markesová 1, Zbožínková.
Napomínání 1:3, vyloučení 4:3, sedmičky 3/2:1/1, rozhodčí Adam Kondělka a David Kondělka, přihlíželo 107 diváků.