Házenkářky zabojovaly a získaly první body

Jindřichův Hradec – Premiérové dva body v letošní interligové sezoně si na své konto ve 3. kole připsaly jindřichohradecké házenkářky. Senec doma po tuhém boji zdolaly o jediný gól v poměru 20:19.

26.9.2012 1

Nejzkušenější jindřichohradecká házenkářka Jitka Matoušková.Foto: František Panec

V první půli si ani jeden ze soupeřů nedokázal vytvořit žádný výraznější náskok, do kabin však odcházely o jeden zásah přece jen spokojenější Slovenky. Po změně stran sice hostující tým dvakrát utekl do čtyřgólového trháku – ve 34. minutě vedl 13:9, ve 47. pak 18:14 – ale ani to mu nakonec nebylo nic platné. Nový kouč Jihočešek Karel Petržala totiž v závěru změnil systém obrany, jeho svěřenkyně navíc zabojovaly jako lvice, ztrátu dokázaly smazat a v 59. minutě Kateřina Krupicová vstřelila vítězný gól!

„Měli jsme i kousek štěstí, ale to ke sportu patří. Děvčata skutečně perfektně bojovala a přestože během střetnutí vyrobila řadu zbytečných technických chyb, za tu neutuchající vůli si vítězství zaslouží. Podle mě totiž dosud byla největším problémem družstva nahlodaná psychika, a na to je nejlepším lékem nějaký úspěch," soudí Karel Petržala.

Jindřichohradecký celek čeká už v pátek utkání 4. kola interligy, v němž se představí na palubovce úřadujících mistryň republiky v Porubě.
„Asi se nedá očekávat nějaké velké překvapení, ale důležité bude, i když třeba prohrajeme, abychom měli ze zápasu dobrý pocit, aby to prostě holky nezabalily už po cestě," dodal kouč.

J. HRADEC – SENEC 20:19 (9:10)
Sedmimetrové hody: 5/4:6/2.
Vyloučení: 2:1. Diváci: 215.
TJ Házená: Zimová, Lavická, Davidová – Horečková, Kohoutová, Matoušková 7/4, Kočová, Eliášová 4, Markesová 1, Desjardins 1, Bezchlebová, Smolíková, Krupicová 6, Maryšková 1.

26.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.