Olymp v předchozím průběhu sezóny vycházely první třetiny, tuto část hry prohrál pouze doma s Jihlavou. Bohužel si ale nechal utéct úvodní dějství v opavských Kylešovicích, kde brzy prohrával už 0:3. Nic ovšem nezabalil, již v prostřední části snížil na 2:3 a dokázal v poslední třetině i vyrovnat na 4:4, přičemž na dotažení se podílel svou první prvoligovou trefou i Miloslav Sedlák. Hosté tak byli blízko bodovému zisku, avšak měli smůlu, když 48 vteřin před závěrečnou sirénou do jejich branky doputoval nešťastně odražený míček od jednoho z bránících hráčů.

Den nato úvod v Poličce připomněl konec ve Slezsku, neboť si Jihočeši chvilku po zahájení znovu dali vlastní gól. Opět se ovšem vzchopili a v první třetině otočili na 2:1 a 3:2. Po první změně stran ale domácí Kometa zvýšila důraz, znatelně přitvrdila, což hostům nesedělo. Do třetí části šli za stavu 3:5, a přestože vypadali unaveně, snažili se skóre dotáhnout. Šance si vypracovali, v zakončení se jim však nevedlo. V závěru pak jejich manko narostlo, když dvakrát inkasovali do prázdné klece. Gólman Filip Janák, jenž po druhé patnáctiminutovce vystřídal Marka Mátla, v té době již sledoval počínání jeho spoluhráčů ze střídačky.

Marek Miláček, kapitán Olympu: „Z utkání v Opavě máme dobrý pocit, i když jsme nebodovali. To samé se ale nedá říct o výkonu v Poličce, kde jsme soupeři nechali převzít iniciativu nad hrou. Přezimujeme na posledním místě desetičlenné tabulky, ovšem příčky zaručující účast v play-off nejsou daleko, nic není ztraceno. Přes zimu musíme zlepšit nejen naši fyzickou kondici, ale také se všichni musíme zamyslet nad tím, že hokejbal je kolektivní sport. Bez týmového pojetí to totiž nikam nedotáhneme.“

SHC Opava – Olymp J. Hradec 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Branky a asistence: 1. Palcer (Holuša), 4. Palcer (Málik), 9. Gola (Svoboda), 25. Prokeš (Sukeník, Hlaváček), 45. Král (Přibyla), 45. Málik – 12. Klimeš (D. Mátl, Hunal), 18. Plášil (Škarda, Matoušek), 35. Sedlák (Matějka, Miláček), 43. Klimeš (Matějka, Sedlák). Střely na branku: 22:14. Vyloučení: 5:4, z toho D. Mátl (J. Hradec) 10 minut osobní trest. Využití přesilovek: 1:1. Rozhodčí: Hrazdíra – Zbořil, 30 diváků.

Kometa Polička – Olymp J. Hradec 7:3 (2:3, 3:0, 2:0)
Branky a asistence: 3. Holec (M. Štefka), 14. Geba (Holec), 18. M. Štefka (Grubhoffer), 27. Grubhoffer (Škraňka), 30. Holec (Grubhoffer), 44. Tobiáš (Holec), 45. Tobiáš (M. Štefka, F. Štefka) – 5. Hunal, 10. Pavlík (Matějka), 15. Hunal. Střely na branku: 32:18. Vyloučení: 4:7. Využití přesilovek: 1:2. Rozhodčí: Havelka – Karous, 26 diváků.
J. Hradec: Janák, M. Mátl – Hunal, Loukota, Matějka, Matoušek, Plášil – Klimeš, D. Mátl, Miláček, Pavlík, Sedlák, Škarda.