Hokejbalisté Olympu přepsali historii

Pardubice – Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu zahájili čtvrtfinálovou sérii I. ligy proti Alfě Pardubice dvěma domácími výhrami (5:2 a 4:3) a na východ Čech si tak jeli pro rozhodující třetí vítězství.

22.4.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

To se jim povedlo hned na první pokus a po výsledku 5:2 se mohli radovat z postupu do semifinále. Pro jindřichohradecký tým účast mezi nejlepší čtyřkou znamená historický úspěch. Semifinálová série se také hraje na tři vítězství a Olymp se v ní střetne s Ježky Heřmanův Městec, přičemž úvodní dva duely se budou konat o víkendu na hřišti soupeře.

Alfa moc nezlobila

Pardubická Alfa obě předchozí čtvrtfinálová utkání v J. Hradci začala úplně jinak než tentokrát doma na hřišti v Polabinách. Na jihu Čech pokaždé vstoupila do zápasů bojácně a věnovala se prakticky pouze defenzívě, nyní začala velmi aktivně a jasně dávala najevo, že chce sérii ještě prodloužit.

V úvodu se domácí hráči dostali do několika nadějných příležitostí, Olymp v čele s gólmanem Průšou jim ovšem bez problémů odolal. Postupem času hosté naopak přebrali iniciativu a také ji dokázali gólově vyjádřit. Nejdříve Alfu načal dělovkou do tyče Adam. Stejný obránce, kterého pardubické mužstvo obdivně avšak neoficiálně jmenovalo nejlepším hráčem čtvrtfinále, byl o chvíli později ještě přesnější a v přesilovce otevřel skóre. Před koncem úvodního dějství přidal nikým nekrytý Čapek druhý gól Jihočechů.

Dvoubrankový náskok hosty jakoby ukolébal a na začátku druhé třetiny dali několikrát Pardubicím příliš prostoru k manévrům. Toto chvilkové vypadnutí z role trvalo asi osm minut, během kterých domácí borci dvakrát úspěšně udeřili v přesilovkách – 2:2. Vyrovnání Olymp naštěstí probudilo a kapitán Landkammer svému celku v početní výhodě vedení vrátil.

O dvě minuty později překonal pardubického gólmana Palečka i Matějka a utnul domácí snahu o prodloužení mistrovského ročníku.

V poslední třetině již Alfa nenašla sílu na zvrat, závěrečný gól hostů padl do její prázdné branky, když se v power play teprve podruhé v sezoně střelecky připomněl Dalík.

Řekli po utkání

Martin Marko, útočník Olympu: „Očekávali jsme, že Pardubice budou doma nebezpečnější než u nás. To se sice potvrdilo, ale v rozhodujících momentech jsme si je celkem bez problémů pohlídali. Náš postup je zcela zasloužený, už se těšíme na semifinálové boje s Heřmanovým Městcem.“
Jaroslav Matějka, útočník Olympu: „Loni jsme s Heřmanovým Městcem vypadli ve čtvrtfinále, takže mu máme co vracet. Výrazným oslabením bude v prvních dvou zápasech neúčast kapitána Martina Landkammera, který je nemocen a se sebezapřením hrál už třetí čtvrtfinále v Pardubicích.“

Heřmanův Městec

Ježci šli do play off z druhého místa po základní části, když nasbírali celkem 51 bodů, tedy o jeden více než jindřichohradecký Olymp. V sezoně Jihočeši oba vzájemné zápasy zvládli lépe. Doma vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech, na hřišti soupeře 5:4. Heřmanův Městec prošel do semifinále po výhře 3:0 na zápasy (4:1, 4:1, 3:1) ve východočeském derby s přeloučskými Jestřáby. Olymp s Ježky vypadl v loňském ročníku, když na ně narazil ve čtvrtfinále play off a sezona pro něj tehdy skončila po sérii 1:3.

PARDUBICE – J. HRADEC 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)