Hokejbalisté Olympu přepsali historii

Pardubice – Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu zahájili čtvrtfinálovou sérii I. ligy proti Alfě Pardubice dvěma domácími výhrami (5:2 a 4:3) a na východ Čech si tak jeli pro rozhodující třetí vítězství.

22.4.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

To se jim povedlo hned na první pokus a po výsledku 5:2 se mohli radovat z postupu do semifinále. Pro jindřichohradecký tým účast mezi nejlepší čtyřkou znamená historický úspěch. Semifinálová série se také hraje na tři vítězství a Olymp se v ní střetne s Ježky Heřmanův Městec, přičemž úvodní dva duely se budou konat o víkendu na hřišti soupeře.

Alfa moc nezlobila

Pardubická Alfa obě předchozí čtvrtfinálová utkání v J. Hradci začala úplně jinak než tentokrát doma na hřišti v Polabinách. Na jihu Čech pokaždé vstoupila do zápasů bojácně a věnovala se prakticky pouze defenzívě, nyní začala velmi aktivně a jasně dávala najevo, že chce sérii ještě prodloužit.

V úvodu se domácí hráči dostali do několika nadějných příležitostí, Olymp v čele s gólmanem Průšou jim ovšem bez problémů odolal. Postupem času hosté naopak přebrali iniciativu a také ji dokázali gólově vyjádřit. Nejdříve Alfu načal dělovkou do tyče Adam. Stejný obránce, kterého pardubické mužstvo obdivně avšak neoficiálně jmenovalo nejlepším hráčem čtvrtfinále, byl o chvíli později ještě přesnější a v přesilovce otevřel skóre. Před koncem úvodního dějství přidal nikým nekrytý Čapek druhý gól Jihočechů.

Dvoubrankový náskok hosty jakoby ukolébal a na začátku druhé třetiny dali několikrát Pardubicím příliš prostoru k manévrům. Toto chvilkové vypadnutí z role trvalo asi osm minut, během kterých domácí borci dvakrát úspěšně udeřili v přesilovkách – 2:2. Vyrovnání Olymp naštěstí probudilo a kapitán Landkammer svému celku v početní výhodě vedení vrátil.

O dvě minuty později překonal pardubického gólmana Palečka i Matějka a utnul domácí snahu o prodloužení mistrovského ročníku.

V poslední třetině již Alfa nenašla sílu na zvrat, závěrečný gól hostů padl do její prázdné branky, když se v power play teprve podruhé v sezoně střelecky připomněl Dalík.

Řekli po utkání

Martin Marko, útočník Olympu: „Očekávali jsme, že Pardubice budou doma nebezpečnější než u nás. To se sice potvrdilo, ale v rozhodujících momentech jsme si je celkem bez problémů pohlídali. Náš postup je zcela zasloužený, už se těšíme na semifinálové boje s Heřmanovým Městcem.“
Jaroslav Matějka, útočník Olympu: „Loni jsme s Heřmanovým Městcem vypadli ve čtvrtfinále, takže mu máme co vracet. Výrazným oslabením bude v prvních dvou zápasech neúčast kapitána Martina Landkammera, který je nemocen a se sebezapřením hrál už třetí čtvrtfinále v Pardubicích.“

Heřmanův Městec

Ježci šli do play off z druhého místa po základní části, když nasbírali celkem 51 bodů, tedy o jeden více než jindřichohradecký Olymp. V sezoně Jihočeši oba vzájemné zápasy zvládli lépe. Doma vyhráli 5:4 po samostatných nájezdech, na hřišti soupeře 5:4. Heřmanův Městec prošel do semifinále po výhře 3:0 na zápasy (4:1, 4:1, 3:1) ve východočeském derby s přeloučskými Jestřáby. Olymp s Ježky vypadl v loňském ročníku, když na ně narazil ve čtvrtfinále play off a sezona pro něj tehdy skončila po sérii 1:3.

PARDUBICE – J. HRADEC 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky:
Mokříž, Kubeš – Adam, Čapek, Landkammer, Matějka, Dalík. Asistence: M. Slanina – Plášil, Kulik, P. Hembera, L. Slanina, Landkammer.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 2:2.
Střely na branku: 22:23.
Olymp: Průša – Adam, Kiss, P. Hembera, Hunal – Plášil, Čapek, Kulik, Landkammer, Matějka, L. Slanina, Marko, Dalík, Supek, Jindra.
Konečný stav série: 0:3

22.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Kuželkáři Dačic jsou v čele okresního přeboru

Podzim, ilustrační foto.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Orientační běžci SOS stáli v Lize Vysočiny sedmnáctkrát na stupních vítězů

Hamry nad Sázavou - Jednapadesát svých zástupců měl při desátém podniku Ligy Vysočiny ve hře jindřichohradecký Spolek orientačních sportů.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.