Vzájemné zápasy Olympu s Přeloučí pravidelně přinášejí pěknou podívanou, hraje se opravdový hokejbal. Platilo to i při podzimním loučení, které načal úvodní trefou domácí Martin Čapek již v 15. vteřině – 1:0.

V dalších minutách první třetiny se na vlhkém plastovém povrchu střídali hokejbalisté obou týmů v častých příležitostech k tomu, aby s vývojem skóre pohnuli na některou ze stran. Nepovedlo se to nikomu, neboť brankáři svá mužstva drželi. Nejen přeloučský Jestřáb Petr Brykner měl práce dost, ale ještě více se potil gólman Olympu Filip Janák, jenž řešil veliké šance hostů.

Jihočechy uchránil od vyrovnání a navíc na začátku 5. minuty druhého dějství pomohl k vítěznému gólu, když měl druhou asistenci na branku Ivana Škardy, jehož do samostatného brejku vysunul přesným pasem Jiří Plášil.

Sedmadevadesát sekund poté Patrik Zayml také velmi pěkně přihrál Danielovi Radvanskému, jenž zvýšil na 3:0. Prostřední část střetnutí, jež o výsledku rozhodla, se odehrála pod velkou domácí převahou, o čemž svědčí poměr střel na branku 16:6.

Svižné tempo hry nepolevilo ani ve třetí čtvrthodince, v níž už se F. Janák opět nenudil. Musel několikrát vyřešit ošemetné situace a bylo jen otázkou, zda pro něho zápas dopadne s nulou na kontě.

Nakonec jej hosté přeci jen čistého štítu zbavili. Stalo se tak 176 vteřin před závěrem. Ve chvíli, kdy Olymp hrál v oslabení za Plášilovo zdržování hry. Přesilovku Jestřábi zužitkovali po 43 sekundách, když se jejich kapitán Petr Svoboda s míčkem na holi vytočil zpoza Janákovy klece.

Na zvrat ovšem Přelouč neměla, sice zkusila i power-play, ale z hokejky Libora Slaniny inkasovala do prázdné brány čtvrtou pečeť. Jindřichohradecký kanonýr tak zakončil svůj vydařený podzim šestadvacátým (15+11) kanadským bodem. V tabulce produktivity celé I. ligy je druhý.

„Zápas proti Přelouči byl příjemným vyvrcholením podzimní části. Hrálo se nahoru-dolů, stále se něco dělo. Nás bylo do pole čtrnáct, hostů dokonce sedmnáct. Po vedoucím gólu jsme měli šance na zvýšení náskoku, ale také Přelouč byla nebezpečná. Měla několik tutovek, které všechny pochytal náš brankář. Hodně nás podržel. Byli jsme lepší v celém průběhu zápasu, iniciativa byla na naší straně, avšak hosté hráli dobře, měli dost slibných možností," uvedl místopředseda Olympu Jan Janák.

J. HRADEC – PŘELOUČ 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Čapek (Slanina, D. Mátl), 20. Škarda (Plášil, F. Janák), 21. Radvanský (Popelka, Štěch), 45. Slanina (Radvanský) – 43. Svoboda (Mucha, Štefanský).
Střely na branku: 35:23. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Škrobák, Gráca. Diváci: 32.
Olymp JH: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Štěch, Popelka, Tržil – Čapek,
D. Mátl, Slanina, Škarda, Plášil, Klimeš, P. Zayml, Landkammer, Radvanský.