Hokejbalisté si prvoligové finále nezahrají

Heřmanův Městec – Hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu splnili postupem do semifinále I. ligy plán, který si před sezonou určili.

14.5.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

V něm narazili na Heřmanův Městec a tuto sérii prohráli po vyrovnaném průběhu 2:3 na zápasy, když v rozhodujícím střetnutí na hřišti soupeře podlehli 1:2. V konečném pořadí obsadili čtvrtou příčku.

Do pátého semifinálového zápasu vstoupil Olymp opět o oslaben, když mu chyběl zraněný obránce Adam a nastoupit nemohl ani útočník Majerik. Posílení byli naopak domácí, a to o extraligového beka Blechu z Letohradu a do sestavy se vrátil i současný trenér české dvacítky Mašík.

V brance Olympu se objevil Průša, jenž byl hlavním strůjcem toho, že po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0:0. Zlikvidoval totiž všech devatenáct střel Ježků, přičemž u Luxovy rány mu přálo štěstí, neboť ji zneškodnil vyrážečkou za pomoci pravé tyčky. Pravdou je, že tlak a střelecká aktivita domácího celku byly značné.

Obrázek hry se na pár minut změnil až po první výměně stran, nasazení H. Městce otupilo několik trestů a díky přesilovkám se do sedla dostal Olymp. K nebezpečnému zakončení se propracovali Supek a P. Hembera, jejich šance zlikvidoval gólman Smékal. Na Matějkův blafák ovšem již nestačil a Jihočeši byli rázem blíže postupu do prvoligového finále.

Marná snaha

Vzápětí navíc hráli přesilovku, ve které mohli náskok pojistit. Bohužel s výhodou jednoho muže v poli naložili tak mizerně, že sami inkasovali. Ve vlastním pásmu totiž trojice rozehrávajících borců J. Hradce prohrála u hrazení souboj s duem atakujících Východočechů a byl to hokejbalový virtuóz Mašík, jenž vyrovnal na 1:1. Od této chvíle se Olymp ze hřiště znovu vytratil a hru začal dirigovat domácí soubor. Ten ještě 109 vteřin před koncem druhé třetiny strhl vedení na svoji stranu, když Novotný rychlým nápřahem využil Chytráčkovo vyhrané vhazování.

Ve třetím dějství bylo nadšené třísethlavé hlediště arény Ježkárna svědkem platonické snahy hostů o vyrovnání. Do šancí se Olymp dostával velice složitě, prakticky pouze Matějka, jenž vložil do hry celé srdce, ohrožoval Smékala, ale ani on nedokázal najít recept na v pohodě hrající Ježky. Na všech postech H. Městec hru opanoval, náskok sice nezvýšil, protože Průša ve svatyni hostů vypadal jako blízká pevnost Josefov, ale i to Ježkům stačilo. Závěr zvládli na jedničku, Olympu nedovolili ani zkusit power play.

Vyrovnaná série

Jaroslav Supek, kapitán Olympu: „Heřmanův Městec je soupeř, přes kterého se dalo postoupit. Zápasy byly vesměs vyrovnané, záleželo vždy na momentální přízni štěstí. Celou sérii v náš neprospěch ovlivnilo zranění obránce Ivana Adama, ten nám ve čtvrtém a pátém zápase moc chyběl. Je to klíčový hráč při přesilovkách, protože hlavně umí tvrdě vystřelit od modré a také si u Ježků sjednal respekt díky svému důrazu. Musím tímto vyzdvihnout výkony obou našich gólmanů Ondry Průši a Honzy Janáka, v play off zachytali oba skvěle, proti Městci jasně předčili soupeřova brankáře. Škoda, že jsme nedokázali víckrát potrestat chyby, které gólman Ježků dělal. Rozhodující páté střetnutí nám vůbec nevyšlo, na tým jakoby hned od začátku padla nějaká deka a neprobral nás ani vedoucí gól. Nevím, čím to bylo, asi jsme podlehli té bouřlivé atmosféře v ježčí aréně. S psychického hlediska na něco podobného nejsme příliš zvyklí, navíc jsme v poslední třetině odpadli i fyzicky.“

HEŘ. MĚSTEC – J. HRADEC 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)