Suchdol – Kovo Praha 3:5 (1:3, 0:0, 2:2). Branky: M. Lakatoš, P. Krejčí, M. Landa. Asistence: Pultr 2, M. Lakatoš, P. Krejčí, D. Lakatoš. Střely na branku: 23:23. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1.
Vzhledem k tomu, že kvůli zranění je mimo hru gólman Jaroslav Stříbrný, tak šel do suchdolské branky Jan Hronek. Tomu se ovšem příliš nevydařila první třetina, ve které pustil dva laciné góly. Těmi favorizovaní hosté otočili vývoj skóre z 0:1 na 2:1. Třetí branku pak přidali v čase 14:59 min. Další trefy přišly až ve třetím dějství, kdy domácí tým zoufale toužil po zvratu. Jenže se dopustil chyby ve svém obranném pásmu, kterou Kovo využilo ke čtvrtému úspěchu. Suchdol se sice ještě rychlým snížením až na 3:4 vrátil do zápasu, ale pak si nešťastně dal vlastní gól, po němž už na další zdramatizování utkání nenašel sílu.

J. Hradec – Ďáblové Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0). Branky: Slanina 2, Landkammer. Asistence: Adam 2, Šperl, Čapek, Matějka. Střely na branku: 23:29. Vyloučení: 7:3.
Olymp v úvodu zvolil vyčkávací taktiku, nikam se nehnal a přenechal nabuzeným hostům aktivitu. Do větších příležitostí je ovšem nepouštěl. Naopak jednu se svých pouhých třech střel v první třetině přetavil ve vedení 1:0 Libor Slanina. Od druhého dějství již aktivitu převzali domácí. Drželi taktovku pevně v rukou, ale na zvýraznění náskoku si museli počkat až do 39. minuty, kdy zdánlivě ztracený míček vybojoval Jaroslav Matějka. Ten pak běžel sám s Martinem Čapkem na pražskou svatyni a jejich akci završil Martin Landkammer gólem na 2:0. Pečeť výsledku pak dal znovu Slanina, jenž vteřinu před třetí sirénou trefil opuštěnou klec Ďáblů.

Suchdol – Ďáblové Praha 3:0 (2:0, 0:0, 1:0). Branky: Blafka, Vacek, Kubal. Asistence: Klíma, D. Lakatoš. Střely na branku: 27:14. Vyloučení: 11:13.
Styl Ďáblů Suchdolu vyhovuje, je podobný tomu, který produkuje mužstvo od Lužnice. Je o neustálém aktivním pohybu a napadání. V neděli hosté na Gráfovci působili unaveně, místy až odevzdaně. Nejvíce na sebe upozornili spoustou faulů a nemístných reakcí. V první třetině Suchdol hosty jasně přehrál a zaslouženě si vybudoval náskok, když si nejprve z obrany Pražanů udělal dobrý den rekonvalescent Martin Blafka a poté se po Klímově vyhrané buly trefil bombou Jan Vacek. Od druhé třetiny se však domácí tým přizpůsobil nedisciplinované hře Ďáblů a až do konce se hrál hokejbal, ze kterého bolely oči.

J. Hradec – Kovo Praha 3:2 TS (1:0, 1:2, 0:0 – 2:0). Branky: Čapek, Slanina, Hunal (TS). Asistence: Matějka, Landkammer. Střely na branku: 21:41. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1.
Do zápasu proti Kovu šel do domácí branky Ondřej Průša, jenž si prostřídal místo s Janem Janákem. Utkání začalo pro Olymp skvěle, neboť uběhlo jen pár vteřin, když se Čapek dostal k dorážce Matějkovy nepovedené střely – 1:0. Vedení ovšem domácímu týmu do sedla nepomohlo, aktivitou hýřilo pražské mužstvo a Průša se měl v brance co ohánět. Stejný obrázek hry nabízela i druhá třetina, kdy však již hosté byli střelecky úspěšní. Nejprve vyrovnali a poté se trefili na konci jedné z mnoha přesilovek – 1:2. Olympu se podařilo šťastně vyrovnat dvě minuty před druhou sirénou, kdy Slanina nahodil míček zpoza branky a dezorientovaný bek Kova si míček kopl do branky – 2:2. O vítězi musela nakonec rozhodnout samostatná střílení. V nich se opět zaskvěl Průša, jenž zlikvidoval oba pokusy hostů. Na domácí straně naopak byli střelci stoprocentní, Martin Hunal i Landkammer zvládli své role bravurně.

Ohlasy z kabiny

Stanislav Landa (Suchdol, hlavní trenér): „Proti Kovu o naší prohře rozhodly chyby, kterých jsme se dopouštěli. Navíc jsme vtom utkání přišli o kapitána Martina Lakatoše, jenž má zlomenou klíční kost. Na Ďábly umíme zahrát, to se znovu potvrdilo. Naše výhra mohla být i vyšší, jenže jsme byli velmi nedisciplinovaní. Na fauly soupeře jsme reagovali podrážděně, kvůli oplácení jsme měli spoustu vyloučených. Zápas skvěle vyšel brankáři Milanu Šlefrovi, vychytal nulu a byl hlavní hvězdou střetnutí. Výteční byli i naši fanoušci, těm patří velký dík.“

Jaroslav Matějka (J. Hradec, útočník): „Obě utkání měla velkou kvalitu, nasazení již připomínalo boje vplay-off.“

Martin Marko (J. Hradec, útočník): „Ďábly jsme porazili bez problémů, neměli na nás. Vúvodu jsme je nechali vyblbnout a pak sami začali diktovat tempo. Proti Kovu jsme se strachovali o výsledek až do poslední vteřiny, protože vzávěru byl na trestné lavici Jiří Plášil. Přežít oslabení nebyl žádný med. Výhra na penalty je důležitá, díky ní vyrostl náš náskok na Kovo na pět bodů. Za čtrnáct dní jedeme do Kladna a tam chceme urvat dvě vítězství.“

Autor: Roman Pišný