Zatímco jindřichohradecký vítěz základní části doma na Hvězdárně dvakrát zdolal Karlovy Vary a ke čtvrtfinálovému pokračování pojede na západ Čech s jasným hledím, tým od Lužnice si z Nového Strašecí přivezl dvě těsné porážky a o prodloužení série se bude nyní snažit doma. Třetí čtvrtfinále se na Gráfovci uskuteční zítra od 17 hodin, případný čtvrtý duel by se konal v neděli (14).

1. zápasy

Nové Strašecí – Suchdol 3:1 (1:0, 2:0, 0:1). Branka: Kubal. Asistence: Klíma. Střely na branku: 38:28. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0.
Pro Suchdol se jednalo o vůbec první prvoligový zápas play off v historii a na mužstvu v první třetině jakoby byla znát nováčkovská nervozita. Hosté se uchýlili do obrany, což jim není právě vlastní, domácí tým ovšem z drtivého tlaku vytěžil pouze jediný gól, který v přesilovce vstřelil Vojtěch Pechanec. O veliké převaze nejlépe svědčí fakt, že na suchdolskou klec v úvodním dějství směřovalo 18 ran. Ve druhé třetině se obraz hry prakticky vůbec nezměnil, rozdíl byl pouze v tom, že v této části hry se „Bubáci“ dokázali střelecky prosadit dvakrát. Obě trefy měl na svědomí Karel Průša. Teprve v závěru se hosté více osmělili směrem do útoku a dočkali se aspoň čestného úspěchu, když akci Lukáše Kubala zakončil vlastním gólem nešťastný domácí zadák.

J. Hradec – Karlovy Vary 4:3 (1:0, 1:2, 2:1). Branky: Matějka, Slanina, Šperl, Ištvánik. Asistence: Plášil 2, Hunal, Majerik, Adam, Slanina. Střely na branku: 30:23. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1.
Západočeský tým je pověstný tím, že produkuje asi nejagresivnější hokejbal v celé první lize. K prvnímu čtvrtfinále ovšem na jindřichohradeckou Hvězdárnu přijel v roli mírných beránků. Důrazněji hráli spíše domácí a také za svoji hru pykali vyloučeními, jimiž hosty dostali na koně. Naštěstí v brance Olympu kraloval Ondřej Průša, který si poradil se všemi příležitostmi K. Varů. Naopak z ojedinělého protiútoku se prosadil domácí Jaroslav Matějka a J. Hradec tak od 12. minuty vedl 1:0. V polovině druhého dějství Libor Slanina zvýšil na 2:0 a zdálo se, že favorit směřuje za klidným vítězstvím. Jenže se nechal dětinsky vyloučit obránce Ivan Adam a hosté v přesilovce snížili. To je nažhavilo natolik, že o dvě minuty později dokonce vyrovnali – 2:2. Pro třetí třetinu už v domácí sestavě chyběl Jaroslav Supek, jenž putoval s nezaviněným zraněním na pohotovost. Závěrečná část přinesla hru „kdo s koho“. Góly padaly jako přes kopírák vždy po buly v útočném pásmu. Nejprve po takové situaci vedl Olymp 3:2, pak se stejně prosadily Vary – 3:3 a poslední slovo si z podobné akce vzal Martin Ištvánik, jenž je posilou z Pluhova Žďáru. Svůj první start za Olymp završil vítěznou ranou.

2. zápasy

Nové Strašecí – Suchdol 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). Branky: Blecha, Blafka. Asistence: Klíma, Kubal, Kalát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0.
Povzbuzení z výkonu v poslední třetině prvního vzájemného duelu bylo na hostech znát i v úvodní patnáctiminutovce druhého čtvrtfinále. Naopak domácí tým působil ospale, takže mohl být rád, že má v brance spolehlivého Karla Šnobla, jenž dokázal ustát všechny šance Suchdolu. Ve dvou případech ho od inkasování zachránila tyč. Od druhého dějství převaha hostů začala mít nižší intenzitu, ale v té době paradoxně otevřeli skóre, když se náramně trefil Jaroslav Blecha. Zasloužené vedení ovšem Jihočechy ukolébalo a přenechali iniciativu Novému Strašecí, které v obou zápasech na zteč hnalo okolo 250 diváků. Chvíli před druhou sirénou domácí tým vyrovnal na 1:1. Hned při vstupu do třetí části se Kocourek Arena rozjásala podruhé, když vedení na stranu domácích strhl Martin Wittmayer. O 17 vteřin později ovšem znovu platil smírný stav, protože Martin Blafka využil chybu v domácí rozehře vyrovnáním na 2:2. Rozhodnutí přinesla až předposlední minuta normální hrací doby, kdy musel hodně přísně za katr Jiří Kalát a přesilovou hru využil Průša 95 vteřin před koncem. Kanonýr domácích se za víkend střelecky prosadil čtyřikrát, jeho návrat do sestavy po půl roce se tedy „Bubákům“ velmi vyplatil. Série, ve které vede favorit 2:0 na zápasy, pokračuje o víkendu na suchdolském Gráfovci a je očekávána nejenom veliká návštěva domácích příznivců, ale též příjezd velkého množství fanoušků z Nového Strašecí.

J. Hradec – Karlovy Vary 6:1 (4:0, 1:0, 1:1). Branky: Slanina 2, Matějka, Adam, Šperl, Kiss. Asistence: Čapek, Skokan, Plášil 2, Kiss, Šperl, Adam. Střely na branku: 52:27. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0.
Ve druhém čtvrtfinálovém duelu si již J. Hradec dal pozor na to, aby znovu nepustil hosty do zápasu. Hned od úvodu se vrhl na soupeře s útočnou vervou a brzy nebylo prakticky co řešit. Jako první se gólově osmělil Matějka, o chvilku později se při dorážce prosadil Slanina a dalekonosnou střelou na 3:0 v 9. minutě vyhnal Adam z karlovarské branky Michala Rojka. Jeho náhradník Martin Novák také dlouho s čistým kontem nevydržel a poprvé se do šaten odcházelo za jasného stavu 4:0. Od druhé třetiny se zápas dohrával jen z formálnosti, na častými vyloučeními rozkouskovaný hokejbal se nedalo příliš dívat. Smůlovatě o čisté konto přišel gólman Olympu Jan Janák, jehož 32 vteřin před koncem nechtěně překonal vlastním gólem bek Adam. J. Hradec vede v sérii nad K. Vary 2:0.

Autor: Roman Pišný