Hradecké barvy zářily při aquatlonu u Nisy

Jablonec nad Nisou - Třetím závodem čtyřdílné pohárové série „Aquatlon Czechtriseries 2017" byl závod v Jablonci nad Nisou.

19.4.2017

Závodník TC Vajgar Jindřichův Hradec Josef Valda.Foto: Tomáš Vaněk

Pětičlenné zastoupení tam měl Plavecký klub J. Hradec, který zásluhou Matyáše Pospíšila a Anny Hrdličkové získal dvě druhá místa a stejný počet bronzových příček, o ně se postarali sourozenci Šimon a Filip Michálkovi.
Mezi 15 hodnocenými oddíly byl PK J. Hradec hodnocen jako třetí nejlepší. Jedenáctou pozici v tomto měření obsadil Tri Club Vajgar J. Hradec, jenž byl na severu Čech reprezentován 11 triatlonisty.

Druhý jindřichohradecký klub dosáhl shodné bilance dvou druhých a třetích pozic. Stříbrní skončili Marie Valdová a Viktor Kamenický, o bronzy se zasloužili Eliška Jahodová a Antonín Valda. Celkově jablonecké klání absolvovalo 209 závodníků z ČR a Švýcarska. Děti do 11 let plavaly 100 metrů a běžely kilometr, na žactvo 12-15 let čekaly dvojnásobné distance a zbylé startovní pole si dalo 400 m + 5 km.

Závěrečný podnik seriálu je na programu již v sobotu 22. dubna. Uskuteční se ve sportovním komplexu pražského Chodova i jako aquatlonové mistrovství republiky. S velmi slibnými vyhlídkami na zajímavá konečná umístění v poháru do boje půjdou triatleti obou oddílů z J. Hradce. Valdová je po třech dílech ve své kategorii žen zatím na vedoucí příčce, Petra Stříhavková je v hlavní ženské třídě druhá, juniorka Kateřina Kozlová (obě TCV JH) dokonce pořadí vede. Mezi dorostenci je na nejvyšší pozici Pospíšil, hned za ním je Jindřich Stříhavka (TCV JH) a třetí F. Michálek. Jeho bratru Šimonovi patří mezi mladšími žáky 2. místo. Dorostenka Hrdličková je pátá.

Ženy 40-49 let: 2. Marie Valdová. Ženy 20-39 let: 6. Petra Stříhavková. Juniorky: 6. Kateřina Kozlová (všechny TCV J. Hradec). Dorostenky: 2. Anna Hrdličková (PK J. Hradec). Žákyně 9 let: 3. Eliška Jahodová (TCV J. Hradec).

Dorostenci: 2. Matyáš Pospíšil, 3. Filip Michálek (oba PK J. Hradec), 4. Jindřich Stříhavka (TCV J. Hradec). Starší žáci: 5. Jakub Hrdlička. Mladší žáci: 3. Šimon Michálek (oba PK J. Hradec), 12. Josef Valda. Žáci 10-11 let: 7. Vojtěch Gröschl, 12. Petr Adam. Žáci 9 let: 2. Viktor Kamenický. Žáci 8 let: 3. Antonín Valda (všichni TCV J. Hradec).   (rop)

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pohled na dnes již opuštěnou starou radnici v Třeboni.
5

Na opravě radnice Třeboň ušetři

Deváťáci z 1. základní školy v Jindřichově Hradci si převzali vysvědčení den před koncem roku.
5

OBRAZEM: Deváťáci z "jedničky" už mají prázdniny

Na náměstí to rozbalí S(w)inging Saxophones

Jindřichův Hradec - Série letních koncertů pokračuje. V pátek je na řadě swing.

Nejlepší běžci jsou ze "čtyřky"

Jindřichův Hradec - Běžecký závod Rebel Run určený pro základní školy a nižší stupně gymnázia se konal v Jindřichově Hradci.

Biatlonisté ze Starého Města vybojovali 11 pohárových medailí

Bystřice pod Hostýnem - Horké počasí provázelo II. kolo Českého poháru letních biatlonistů, které se konalo v Bystřici pod Hostýnem.