„Jely jsme do Turnova pro dva body, ale věděly jsme, že na nás daleká cesta zanechá stopy a je před námi zápas proti nejtvrději hrajícímu týmu ve druhé lize. Obavy se naplnily, bylo to drsné utkání a navíc nám nehrálo do noty ani to, že v tamní hale platí zákaz používat lepidlo,“ uvedla trenérka Házené JH Iva Jonová. Zatím nejtěžší podzimní střetnutí ale její svěřenkyně zvládly, což se jim nepovedlo loni, kdy v Turnově ztratily oba cenné body.

Domácímu celku Jihočešky oplácely tvrdost stejným způsobem, takže z toho byl souboj na samé hranici únosnosti. Hostující tým se brzy dostal do mírného náskoku, vedl až 9:5. Za stavu 12:9 se mu ovšem zranila hlavní opora Barbora Eliášová, jež se 31 góly vede tabulku střelkyň celé II. ligy. Na psychice družstva to nechalo následky a rázem prohrávalo 12:13. Naštěstí se jihočeský tým na konci úvodní půle vzpamatoval. Jeho obrana zabrala, Turnovu už skórovat nedovolila, takže na přestávku hosté odcházeli s třígólovým náskokem.

Těžká práce čekala Házenou JH i ve druhém dějství. Domácí družstvo sice ani jednou nedotáhlo ztrátu, ale bylo stále velmi blízko. Snížilo na 18:19, pak 23:25, avšak závěr nezvládlo, i když hrálo přesilovku při přímé diskvalifikaci Sabiny Jasanské, jež dostala červenou kartu za faul, který se intenzitou nijak nevymykal z dlouhé řady na obou stranách.

Ilustrační snímek.
Fotbalistky Sokola favorita potrápily, ale body nezískaly

„Turnov je tým, co se nikdy nevzdává. Pořád nás doháněl, nemohly jsme ani při vedení o čtyři góly polevit v koncentraci. Handicapem pro nás byl zákaz lepidla, projevilo se to v útočné fázi, kde jsme měly o deset gólových zakončení více, ale neproměňovaly jsme je. Nedaly jsme tři sedmičky, trefily šest tyček a zahodily mnoho šancí ze šesti metrů. Od dvacáté minuty nahradila na levém křídle zraněnou Báru Eliášovou dorostenka Kristýna Plucarová. Hrála výborně, hlavně v závěru, kdy jsme utkání dohrávaly v oslabení čtyři na šest, skvěle zareagovala. Vypíchla soupeřkám míč a z trháku potvrdila naší výhru. Samozřejmě, že jsem spokojena se ziskem dvou bodů. Především pak s bojovností a týmovým pojetím,“ zhodnotila mač Iva Jonová.

Hradecké házenkářky v sobotu od 18 hodin čeká atraktivní souboj na domácí palubovce, v němž se střetnou s pražskou Astrou, která je na třetím místě tabulky.

Roman Pišný

TJ Turnov – Házená J. Hradec 23:28 (13:16)
Branky: L. Ševrová 10/6, Davidová 7, Gahlerová 3, Lohinová 2, Palounková 1 – Plucarová 6, Eliášová 4, Jasanská 4, E. Kovářová 4/1, A. Jonová 3, Zahradníková 3, Hanzalová 3/2, Vlková 1. Sedmičky: 6/6:6/3. Vyloučení: 2:4. Červená karta: 0:1 (58. Jasanská). Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Aliapulios – Novotný. Diváci: 30.
J. Hradec: Dušková – E. Kovářová, Eliášová, Hanzalová, Vlková, Plucarová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.