Hradecké házenkářky ovládly turnaj žákovské ligy

Havlíčkův Brod - Starší žákyně Házené J. Hradec s úspěchem absolvovaly v Havlíčkově Brodu 5. kolo Žákovské ligy MČR. Mladé házenkářky tam vyhrály všechny čtyři duely.

18.4.2017

Ilustrační snímek.Foto: Josef Böhm

„V soutěži se holkám zatím příliš nedařilo, s postavením v tabulce nepanovala žádná spokojenost, ale tentokrát si vše vynahradily, když získaly plný počet osmi bodů. Rázem se posunuly do nejlepší desítky,“ chválil svůj tým trenér Karel Petržala.

V posledním kole jindřichohradecké družstvo bude ligový turnaj pořádat doma, kde se v sobotu 13. května střetne se zatím prvním HC Zlín, šestým DHK Slavoj Žirovnice, třetí Slavií Praha a třináctým Tatranem Bohunice.

Havlíčkův Brod – J. Hradec 15:18 (9:9)
Branky: Poláková 7/1 – Kartáková 6, T. Kovářová 4/1, N. Maxová 3, Lišková 3, Zemanová 2. Vyloučení: 0:1. Žluté karty: 1:2.
Hostující tým zahájil utkání hrozně, v 7. minutě prohrával 1:6! „Vzal jsem si oddechový čas a hráčkám důrazně promluvil do duše. Naštěstí si má slova vzaly k srdci a zabraly. Do konce prvního poločasu stačily vyrovnat a ve druhé půli, v jejím závěru, vítězství urvaly,“ komentoval Petržala průběh napínavého zápasu.

J. Hradec – Turnov 25:6 (7:3)
Branky: Kartáková 7, Loskotová 3, T. Kovářová 3/2, Kalajová 2, M. Spurná 2, Častová 2/1, Zemanová 2, N. Maxová 1, Lišková 1, Tomanová 1, Š. Spurná 1/1 – Hatašová 4. Vyloučení: 0:4. Žluté karty: 2:0.
Hradecké házenkářky si přenesly pohodu z konce předchozího vítězného duelu i do zápasu proti Turnovu, s nímž se do střelecké listiny zapsala celá sestava včetně brankářky Šárky Spurné.

J. Hradec – Slavia VŠ Plzeň 27:12 (18:5)
Branky: Zemanová 6, Kartáková 4, N. Maxová 4, Tomanová 4, T. Kovářová 4/2, Lišková 2, M. Spurná 1, Loskotová 1, Kalajová 1 – Voráčková 4/2. Vyloučení: 0:4. Žluté karty: 1:1.
Vítězky předvedly opravdu kvalitní házenou, když se jim dařilo v obraně i útoku.

Ostrava-Zábřeh – J. Hradec 13:21 (7:7)
Branky: Hvozdovičová 5 – T. Kovářová 7, Zemanová 4, Kartáková 3, N. Maxová 3/1, Tomanová 2, Lišková 1, Kalajová 1. Vyloučení: 1:1. Žlutá karta: 0:1.
Ostrava byla favoritem, před 5. kolem jí v tabulce patřilo 9. místo. Avšak na jindřichohradecké házenkářky ve druhém poločase vůbec neměla. „Holky jí překvapily rychlou hrou, bleskovými přechody do útoku. Doslova soupeřky přejely. Chválím celý tým za výkony, které v Havlíčkově Brodu předvedl. Věřím, že v domácím prostředí v posledním kole uhájíme postavení v nejlepší desítce, i když přijedou velmi těžcí soupeři,“ dodal kouč Petržala. (rop)

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Kázku v Dačicích vznikne naučná stezka pro děti.
6

Lesem na okraji Dačic provede děti hajný Kázek

Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích viděla poslední zápas Českých hokejových her mezi Českem a Ruskem.
30

Čeští hokejisté prohráli s Ruskem až po samostatných nájezdech

V okresním přeboru fotbalistů se hrály jen tři zápasy

Jindřichohradecko - Fotbalové soutěže mužů na Jindřichohradecku pokračovaly dalším kolem. V přeboru byly kvůli špatným terénům odložené čtyři zápasy, nejnižší třída má naopak za sebou kompletní program. Přinášíme aktuální výsledkový souhrn.

OBRAZEM: Řečičtí ochotníci měli premiéru

Kardašova Řečice – Ochotnický spolek J. K. Tyla z Kardašovy Řečice má za sebou úspěšnou premiéru nově nastudovaného divadelního představení Klíče na neděli.

Jitka Ludvíková: V detektivce je víc napětí a to mě baví

Jindřichův Hradec /ROZHOVOR/ - Jitku Ludvíkovou, vystudovanou právničku, rodačku z Jindřichova Hradce, zanají čtenáři především jako spisovatelku humorně laděných knížek a knih pro děti. Nyní se mladá autorka pustila do zcela jiného žánru. Její nová kniha se jmenuje Nebezpečná hra a jak již název napovídá, je to detektivka.