Futsalisté z Kardašovy Řečice překvapivě dvakrát zaváhali a klesli až na 11. místo.

Z prvního místa se naopak poroučela jindřichohradecká Kasalova pila, protože v derby překvapivě podlehla Quizardu. Docela špatný rozjezd zatím zažívá Wolf K. Řečice. Obhájce titulu okresního přeborníka dvakrát prohrál a klesl až na 11. pozici.

Na posledních dvou příčkách stále touží po úvodních bodových ziscích Počátky a společenství Plavska a Lásenice s názvem Inter.

Stings J. Hradec – Inter 4:3 (3:2), M. Šenkýř 3, Záhorka – Bureš, Boček, Vejsada.

Než se Inter v úvodním ranním zápase probudil, prohrával 0:3. Teprve v závěru prvního poločasu se také střelecky vzchopil, což mu hodně zvedlo sebevědomí, protože následně snížil na rozdíl gólu a chvíli po změně stran dokonce vyrovnal na 3:3. Nerozhodný stav poté zase probudil uspokojená „Žihadla“, která se navrátila ke kombinační hře a pár minut před koncem zásluhou Marka Šenkýře rozhodla o svém vítězství.

Příbraz – Sedelská hospoda 4:8 (2:5), T. Maxa 3, Kynčl – Hačka 5, P. Kodada 2, Kandl.

Příbrazské Rozmetadlo soupeři dost usnadnilo cestu za výhrou, když v úvodu postavilo do branky hráče z pole, který první tři rány propustil za svá záda. Gólman David Kočí se dostavil za stavu 0:3, ale do hry šel nerozcvičený, takže dopadl podobně jako jeho předchůdce – dvě rány, dva góly – 0:5. Příbraz sice v dalším průběhu snížila až na 3:5, ale zkušení hráči ze Sedla větší dramatizaci nepřipustili, když se mohli spolehnout hlavně na střelecký apetit pětigólového Ondřeje Hačky.

Volfířov – Stings J. Hradec 4:1 (1:0), Miroslav Mikšíček 3, Cvrček – Záhorka, ČK: 1:1 (Josef Novák – L. Rešl).

Na konci prvního poločasu kopal jindřichohradecký M. Šenkýř neúspěšně pokutový kop. Odmítl tak vyrovnání, přičemž tento moment byl zřejmě pro celý vývoj duelu rozhodující, brzy po změně stran totiž Volfířov své vedení navýšil. Stings se nedokázala vyrovnat s tvrdou hrou soupeře, který se dopustil celkem 9 faulů, k jejich nervozitě přispěl i fakt, že jim nebyl uznán kontaktní gól. Frustrace z nepříznivého vývoje se nakonec projevila červenou kartou pro Lukáše Rešla, jehož nyní čeká disciplinární distanc.

Inter – Příbraz 2:7 (1:4), Boček, Jiří Novák – Z. Mládek 3, M. Melzoch 2, T. Maxa, Hrádek.

Do derby vstoupili lépe hráči společenství Plavska a Lásenice, ale z vedení 1:0 se radovali jen malinkou chvíli. Po příbramském vyrovnání se propadli do hlubokého útlumu a z něho se neprobrali až do samého závěru. Dobře organizovaná obranná hra Příbraze slavila úspěch, přičemž výhra Rozmetadla mohla být i vyšší pokud by neselhalo při dvou penaltách!

Cuba`s – Volfířov 6:1 (2:1), Kratochvíl, Peschel 2, Bártů, P. Smejkal – Jindra.

Další očekávané derby zahájili lépe Cuba`s – 1:0. Vzápětí ovšem šestnáctiletý Tadeáš Jindra vyrovnal – 1:1. Rozhodující chvíle se zrodila v poslední minutě úvodní půle, kdy se zkušenější tým Dačic vrátil do jednogólového náskoku. Ve druhé půli se volfířovská akciovka snažila o srovnání stavu, kvůli tomu otevírala okénka ve své obraně, což bylo vodou na mlýn hráčům Cuba`s. Ti z rychlých protiútoků byli téměř bezchybní v zakončení a připravili nováčkovi až příliš krutou porážku.

Sedelská hospoda – Wolf 5:2 (2:1), Hačka 3, P. Kodada, L. Mihula – V. Roubík, F. Mach.

Úřadující přeborník okresu začal střetnutí lépe, když šestačtyřicetiletý František Mach otevřel skóre – 0:1. Jenže poté se ukázalo, že Wolf ještě hledá loňskou formu a ostrostřelec Hačka do poločasu stav obrátil – 2:1. Kvalitní podívaná pokračovala i po obrátce, přičemž hospodský tým měl více štěstí při zakončení a soupeři už ani nedovolil žádné zdramatizování průběhu.

Lennyho Křídla – Počátky 5:0 (1:0), Nácar 2, Císař, Kuchař, Kos.

Zápas se v obou poločasech odvíjel pouze před brankou Počátek, které dokázaly jakžtakž vzdorovat jen v prvních patnácti minutách. Ve druhé půli se hosté pokusili párkrát vylézt z obranné ulity, ale pykali za to dalšími inkasovanými góly. Od vyšší porážky klub z Vysočiny uchránil jeho gólman Jiří Lehejček.

Wolf – Roztrhtrenky 3:4 (1:2), F. Mach 2, Blízek – Jiří Havel 2, M. Feytl, Bobál, ČK: 0:1 (M. Feytl).

K. Řečice po celý zápas tahala za kratší konec, hrála pasivně a zaslouženě znovu odešla poražena. Zajímavé je, že mnohem nervózněji ovšem hrály Roztrhtrenky, které byly stále ve vedení. Na konci se málem připravily o vítězství, když se po dvou žlutých kartách nechal vyloučit Martin Feytl. V dramatickém závěru však nováček výhru zaslouženě udržel.

Kasalova pila – Quizard J. Hradec 2:3 (1:2), Matoušek, Jon – Novotný, Letfus, Uxa.

Quizard umí překvapit, což znovu prokázal. Do jindřichohradeckého derby šel bez bodového zisku, zatímco Kasalova pila do utkání vstupovala z pozice lídra. Podle toho vypadala i hra, dřevaři útočili, měli převahu a před gólmanem Quizardu Lukšem Kalkusem tak bylo pořád živo. Jenomže góly padly na druhé straně, když Kasalova pila inkasovala z rychlých výpadů – 0:2. Favorit před přestávkou sice snížil, ale ve druhé půli znovu inkasoval jako první – 1:3. Pilařům se podařilo v závěru ještě jednou stav korigovat, ale aspoň vyrovnat už nestačili.

Exkalibar – Lennyho Křídla 0:5 (0:2), Kuchař 2, Císař, D. Frühauf, Hora.

Také druhé vítězství Lennyho Křídel v tomto kole bylo jednoznačné, zápas měl podobný průběh jako proti Počátkám. Novobystřický gólman Jan Urban uhájil dvakrát čisté konto během jednoho dne.

Roztrhtrenky – Kasalova pila 3:4 (1:3), Zach, Bobál, Jiří Havel – Zelinger, Slanina, Matoušek, Jon.

Skóre v prvním poločase otevřela Kasalova pila dorážkou standardní situace, vzápětí náskok žlutomodré sestavy navýšil Václav Matoušek – 0:2. Domácímu celku se sice podařilo snížit, ale o chvilku později inkasoval potřetí – 1:3. Dvougólový náskok se nakonec ukázal být dostatečný. Roztrhtrenky měly ve druhé půli chuť na dotažení, ale na účelně hrající Kasalovu pilu pouhé snažení úspěch nemělo.

Quizard J. Hradec – Exkalibar 4:3 (2:0), Uxa 2, Novotný, Letfus – Mareš 3.

Před sezonou se oba týmy střetly v přípravném zápase, který skončil jasným vítězstvím Exkalibaru, tentokrát však by průběh zcela vyrovnaný. V první půli měl více štěstí Quizard, který se dostal do vedení 2:0, když využil dva přímé kopy. Po změně stran N. Včelnice snížila na rozdíl gólu – 2:1, na třetí branku J. Hradce odpověděl dvěma trefami Tomáš Mareš – 3:3. Na Exkalibaru bylo vidět, že chce zápas vyhrát, proto bezhlavě útočil; a nakonec nezískal ani bod, protože v době největšího tlaku nečekaně inkasoval počtvrté.