Mistr Evropy chce uspět na světovém šampionátu

V juniorské kategorii získal letos titul mistra Evropy a vyhrál i prestižní pětidílný seriál Xterra Europian Tour.
„Na Sardinii jsem zvítězil, závod se konal zároveň jako evropský šampionát. Druhý jsem skončil v Rakousku a třetí místa obsadil v Dánsku a Německu. K poslednímu klání do Anglie jsem vzhledem k bodovému náskoku už cestovat nemusel,“ vysvětluje Lukáš Chochole, který při závodech zdolává distance 1500 metrů plavání, 35 kilometrů jízdy na horském kole a jedenáctikilometrový běh členitým terénem.
Vynikající výsledky mu tak opět po roce vynesly nominaci na nejprestižnější podnik, který se koná v kolébce klasického i terénního triatlonu na Havaji. Tam bude na mistrovství světa obhajovat loňské výborné 11. místo, které by chtěl ještě vylepšit i proto, že se loučí s juniorskou kategorií.
„Pokusím se probojovat do první pětky, ale vím, že to bude nesmírně náročné. Konkurence především ze zámoří je obrovská a nikdo dopředu stejně neví, co se přihodí,“ tvrdí svěřenec bývalého skvělého závodníka Michala Pilouška.
Do dějiště šampionátu na ostrově Maui odlétá přesně v polovině měsíce, samotný závod jej čeká 29. října.