V Nové Bystřici pokračovala C. K. futsalová liga

WOLF – Kunžak 11:0 (4:0), V. Roubík 3, M. Michal ml., F. Mach st., Pražák 2, B. Kalina, Pražák. Kunžak přijel pouze s pěticí hráčů, nepřivezl ani gólmana, takže do branky musel útočník Karel Loukota. K. Řečice předváděla velice hbitý a kombinační futsal, kterým kunžackou družinku jednoznačným způsobem přehrála.

Dream Team – Quizard J. Hradec 1:2 (0:2), M. Šenkýř – Uxa, Letfus. Quizard překvapil aktivním napadáním rozehrávky Dream Teamu. V úvodu dvakrát donutil favorita k chybám a krutě je potrestal, v osmé minutě díky tomu vedl 2:0. „Tým snů“ se ze šoku probíral dlouho, teprve v závěru Šenkýřovou zásluhou snížil na jednobrankový rozdíl. V jindřichohradeckém derby již Quizard soupeři více nedovolil a proto se zrodil překvapivý výsledek.

Sedelská Hospoda – WOLF 1:5 (0:3), Kandl – T. Mach 2, M. Michal ml., F. Mach st., B. Kalina. Kardašovořečičtí nedali mužstvu z hospody možnost rozvinout kombinaci, sami hru ovládli a k tomu do konce první půle dali tři góly. Na začátku druhého poločasu Tomáš Mach zvýšil na 4:0 a poté se zápas už dohrával jen pro formalitu.

Kunžak – Dream Team 1:5 (1:2), Weith – T. Šenkýř 2, M. Šenkýř, Völfel, J. Beneš. V 9. minutě Petr Weith z Kunžaku vyrovnal na 1:1, ale poté jemu i jeho spoluhráčům došly síly. Ve druhém dějství Dream Team dostal soupeře pod tlak, ale s koncovkou byl dlouho na štíru. Rozhodující třetí gól jindřichohradecké mužstvo vstřelilo teprve pět minut před závěrečným hvizdem.

Quizard J. Hradec – Inter 2:5 (2:1), Jan Havel, Uxa – Bureš 3, Boček 2. První poločas byl naprosto vyrovnaný, přičemž Quizard byl šťastnější. Po obrátce začal úřadovat hráč Interu Michal Bureš, který čistým hattrickem v rozmezí 18. až 23. minuty otočil výsledek na stranu plavsko-lásenického společenství.

Lennyho Křídla – Sedelská Hospoda 2:1 (1:1), Frühauf 2 – P. Mihula. Lokálnímu derby by sice více slušela spravedlivá remíza, ale s ní nesouhlasil David Frühauf. Nejlepší kanonýr C.K. ligy nejprve skóre otevřel a poté sedm minut před koncem také rozhodl o výhře obhájce titulu okresního přeborníka.

Příbraz – Kasalova pila 3:3 (2:2), Z. Mládek 2, T. Maxa – Landkammer 2, Brož. ČK: 1:0 (30. V. Mládek). Příbraz vstoupila do utkání s útočným kopím, ale vůbec se jí to nevyplatilo, protože po necelých čtyřech minutách prohrávala již 0:2. Vrátila se tedy ke své tradiční obranné taktice a Zdeněk Mládek zaslouženě vyrovnal, když k sobě slepil dvě trefy na rozhraní 12. a 13. minuty. Po změně stran obě mužstva čekala na chybu protivníka, jako první vyrobilo hrubku Rozmetadlo a po brance Martina Landkammera opět prohrávalo. Znovu se muselo snažit o vyrovnání, kvůli tomu odvolalo brankáře Davida Kočího a hrálo power-play. Vyplatilo se, neboť Tomáš Maxa šťastně srovnal. Těsně před koncem mohli „pilaři“ strhnout výhru na svoji stranu, ale to nepřipustil Viktor Mládek. Ten sice dostal červenou kartu za hru rukou, avšak zabránil soupeři dostat se do vyložené šance.

Počátky – Lennyho Křídla 6:4 (2:3), Plášil 4, Valeš, Kopečný – Hora, Kučera, Kuchař, Nácar. Vedoucí tým C.K. ligy nováčka z Vysočiny evidentně podcenil, a proto musel dotahovat ztrátu 0:1 a 1:2. Teprve před koncem první půle si Křídla vypracovala převahu, soupeře zatlačila a dostala se do vedení. Počátky i po obrátce vyrážely do útoku jen sporadicky, ale počínaly si značně nebezpečně. Ve 24. min. vystrčily růžky z ulity velice povedeně, když je během pár desítek vteřin dostali do vedení David Kopečný a Lukáš Plášil. Vzápětí Leoš Nácar vyrovnal na 4:4 a jeho tým vrhl všechny síly do útoku. Zapomněl však na zadní vrátka a obrovitý forward Plášil využil dalších dvou mezer v obraně lídra.

Cuba`s – FC Ticho 3:2 (2:0), Pokorný, F. Smejkal, Mikšíček – Bobal 2. Cuba`s nevyšlo úvodní kolo v novém roce, kdy dvakrát prohráli. Tentokrát se vrátili ke své technické hře a z pohledného střetnutí zaslouženě vytěžili tři body za vítězství. Dačičtí po celý zápas vedli, druhý gól jim vstřelil Petr Bobal až těsně před konečným hvizdem.

Kasalova pila – Studená 8:1 (3:0), Slanina, Landkammer 3, Sali, Brož – Šimek. Studená navázala na tragické výkony ze svých předchozích zápasů. Obrana celku od Javořice totiž opět pořádala den otevřených dveří a Kasalovu pilu ani nedonutila ke stoprocentnímu výdeji sil.

FC Ticho – Počátky 3:2 (0:2), M. Novák, Jiří Havel, Budoš – Kopečný, Pivko. Počátky coby jediný přemožitel lídra C.K. ligy pokračovaly v dobré hře i v prvním poločase zápasu proti FC Ticho. Před přestávkou vedly zaslouženě 2:0 a vypadalo to, že si v tomto kole poradí i se druhým celkem z N. Bystřice. Domácí klub ovšem ve druhé polovině duelu navýšil bojovnost a byl za to odměněn otočením výsledku. Rozhodující branku dal tři minuty před koncem Zbyněk Budoš.