Oslabený tým jindřichohradeckých hokejbalistů se proti nováčkům první ligy trápil

HBC Nové Strašecí – Olymp J. Hradec 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Jihočeši věděli, že se jedná o důležité střetnutí, neboť N. Strašecí je jedním ze soupeřů, s nímž pravděpodobně budou svádět boj o nejlepší pozice pro play-off. Přesto si nechali utéct začátek, když ve třetí minutě prohrávali již 0:2. Hostům příliš nepřálo štěstí, protože v zápase, který byl na pohled herně vyrovnaný (střely na branku 36:36), nedokázali proměňovat vytvořené šance.

Naopak domácí hráči měli lépe seřízené střelecké hledí a Olympu dali možnost první korekce až při svém čtyřgólovém vedení. Hosté dvěma využitými přesilovkami snížili až na 2:4, měli příležitosti ke zvratu, ale další góly nepřidali. Strašecí vědělo jak trestat jindřichohradecké chyby a v poklidu dovedlo zápas k vítězství.

Branky: Jíra, Majerik.

Olymp J. Hradec – Jungle Fever Kladno 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Do utkání proti Kladnu vstoupil Olymp s touhou odčinit porážku z N. Strašecí. Soupeře od úvodu doslova drtil, téměř ho nepouštěl přes střední červenou čáru a bylo jen otázkou času, kdy se gólově prosadí. Kupodivu se však trefili hosté, kteří svoji první střelu proměnili ve vedoucí branku. S Jihočechy inkasovaný gól nezamával, vzápětí dvěma zásahy stav otočili a až do konce první třetiny na hřišti vládli.

„Měli jsme obrovský tlak, veliké množství šancí. Některé byly tutové, ale my máme s koncovkou problémy. Vedení 2:1 bylo jen slabým vyjádřením naší převahy,“ konstatoval hrající asistent trenéra Martin Čapek.

Ve druhé patnáctiminutovce hosté hru vyrovnali, pomáhali si zdržováním, pomalým střídáním. Hodně se vylučovalo a kvůli rozkouskované hře tým ze sídliště Hvězdárna vypadl z tempa. Navíc v oslabení inkasoval, takže při druhém odchodu do kabin platil nerozhodný stav 2:2.

Třetí dějství poté přineslo boj o každou píď asfaltové plochy a nakonec se štěstí zaslouženě přiklonilo na stranu nejlepšího jihočeského celku. Necelé tři minuty před závěrečným klaksonem se totiž prosadil Jiří Plášil. Nejlepší jindřichohradecký hráč víkendu dělovkou rozhodl o tom, že všechen bodový zisk zůstane doma.

„Soupeře jsme sice jednoznačně přestříleli v poměru 33:15, ale nakonec jsme všemi deseti brali i hubenou výhru. Na vstřelení gólu se hrozně nadřeme, chybí nám lehkost z loňské sezóny. S nepřítomností formy se trápí někteří naši klíčoví hráči, což je hodně znát. V dalším kole nás čeká ještě loni extraligové Kovo Praha, my se budeme snažit prolomit sérii porážek ze hřišť soupeřů,“ slibuje M. Čapek.

Branky: Krivuš, Kiss, Plášil.