V jihočeském derby se potkala družstva, kterým se poslední dobou nedaří. Domácí tým naposledy vyhrál 21. února, hostující celek na tom byl ještě hůř, ten se ze zisku dvou bodů radoval ještě týden před Lokomotivou.

Zápas o získání sebevědomí vyšel lépe jindřichohradeckému celku, který v průběhu ani jedinkrát neprohrával. Jen dvakrát byl stav vyrovnaný (2. – 1:1, 19. – 6:6). Hostující soubor dal za prvních osm minut pouhé dva góly, ale dařilo se jim v obraně, takže slabá úspěšnost střelby až tolik nevadila.

Nevyužité šance ovšem mrzely, jelikož mohly být házenkářky Hradce dříve klidnější. Jenže při střelbě neskutečně často trefovaly tyče, například pět samostatných trháků skončilo ranou do českobudějovické brankové konstrukce. K tomu se navíc s orazítkováváním tyčí připojila ze sedmiček Kateřina Krupicová, proto se náskok TJ Házená nikterak výrazně nenavyšoval. V prvním poločasu hostující družstvo vedlo maximálně čtyřgólovým rozdílem (26. – 11:7, 27. – 12:8), jímž také úvodní půli vyhrálo.

Po změně stran hra upadla do šedého průměru, v sestavě hostí už chyběla Michaela Vlková, jež uzavřela dvěma trefami první třicetiminutovku. Pochroumala si kotník a ve hře už se neobjevila. Střelecká produktivita u obou celků po obrátce byla žalostná, první tucet minut vyhrál Hradec 3:1. Pak se gólově odmlčel na sedm minut a dovolil domácím rapidní snížení (49. – 15:13).

Poslední desetiminutovku ovšem zvládl a konečně se mohl zase radovat z výhry. V závěru svoje zkušenosti osvědčila Jitka Matoušková, která v obraně přes sebe nikoho nepustila a navíc přidala dva důležité góly a vybojovala sedmičku.

„Je to sice takové ušmudlané vítězství, ale jsou to dva body, které jsme už potřebovaly. Škoda tolika neproměněných šancí," poznamenala Jitka Matoušková. V zápase si něco udělala s kotníkem, ale se zaťatými zuby derby dokončila.

„Vítězství je pro nás sice důležité, ale zápas byl úrovní podprůměrný, chudý na góly, takový neakční, hrálo se bez vyloučení. Naše družstvo si dokázalo vypracovat brankové možnosti, jenže neproměňovalo je. Nepamatuji se, že bychom někdy tolikrát trefili tyč," uvedla předsedkyně TJ Házená Jaroslava Krupicová.

Zisk dvou bodů by však hradecké házenkářky mohl nažhavit na následující zápas, v němž v sobotu ve své hale přivítají béčko pražské Slavie (18 hodin).

Č. BUDĚJOVICE – J. HRADEC 15:21 (8:12)
Branky: Dolejšová 5/1, Hondlíková 4, Křížová 2, Kolbová 2, Ivanová 1, Vejvodová 1 – Krupicová 8/2, Jasanská 4, Matoušková 3, Buzková 2, Vlková 2, Neidrová 1, Voldánová 1.
Sedmičky: 2/1:5/2. Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Moravec, Rutta..
TJ Házená: Dušková, Davidová – Špačková, Vlková, Šamalová, Matoušková, Voldánová, Hanzalová, Krupicová, Neidrová, Zahradníková, Jasanská, Buzková.