Českobudějovický Jihostroj dnes nastoupil k poslednímu zápasu Ligy mistrů se všemi hlavními oporami v základní sestavě Pláteník, Rojas, Kriško, Mach, Zapletal, Sobotka a libero Juračka. Do haly dorazilo 1700 diváků a zápas řídili Grieder ze Švýcarska a Herbik z Polska. Hala tedy nebyla zcela zaplněna, nicméně diváci opět vytvořili nádhernou kulisu, ke které přispívali i fanoušci z Německa.
Pouze  případné vítězství dávalo Jihočechům naději v pokračování v evropských pohárech. O možnost pokračovat v hlavní klubové soutěži Lize mistrů přišel Jihostroj již po vítězství Berlína s Novosibirskem. V posledním domácím zápase Jihostroje s Berlínem   již tedy nešlo o přímý souboj o druhou postupovou příčku, kterou měl před tímto soubojem zajištěnou právě německý tým. Českobudějovičtí bojovali o udržení třetího místa, ze kterého je šance pokračovat v poháru CEV. K tomu navíc potřebovali získat maximální počet bodů, protože postup se netýká všech mužstev, které se umístí na třetím místě.
Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale v polovině prvního setu si Berlín vypracoval dvoubodový náskok, který nenápadně navyšoval a set nakonec bez větších problémů vyhrál. Bylo tedy jasné, že další set už si nemohou Jihočeši dovolit ztratit, pokud chtěli reálně pomýšlet na postup. Následující set začal mnohem lépe pro Jihostroj, který vedl už 10:5. Němci potom začali dotahovat, ale Jihostroj znovu odskočil na rozdíl pěti bodů 20:15. Závěr druhého setu zvládl Jihostroj na výbornou a nakonec zvítězil jasně 25:17. Druhý setbol zakončil  smečí Venezuelan Rojas.
I na začátku třetího setu bylo vidět, že se hráči Jihostroje nehodlají předčasně rozloučit s pohárovou Evropou a hned se ujali vedení. Stejně jako v předchozím setu vedli po esu Rojase už 10:5 a po druhém technickém oddechovém času dokonce 16:10.  Zbytek setu byl ovšem dramatický, protože soupeř vyrovnal na 20:20.  Jihostroj však koncovku zvládl, třetí set zakončil Rojas.
Na začátku čtvrté sady vedli Jihočeši o tři body. Zbytek setu už byl ale velice vyrovnaný až do stavu 24:23 pro Jihostroj. Hned první mečbol Jihočeši využili díky podání Zapletala a úspěšnému dvojbloku Macha s Pláteníkem.
Nadšená hala aplaudovala domácím vestoje a ti díky konečnému vítězství 3:1 odčinili předchozí výkyvy v domácí lize. Do hry se postupně zapojili i Michálek, Sukuba a Novotný. „Útočná síla dnes byla rozdělena na víc hráčů a pomohlo nám výborné publikum. Skvělou práci odvedl Zapletal," řekl trenér Jan Svoboda po utkání. Jihočeši  čekají do nočních hodin na výsledky, které rozhodly o jejich účinkování v Poháru CEV.

Jihostroj č. Budějovice - Berlín  3:1 (-21, 17, 23, 23)