Už dlouho před zahájením pátého semifinálového zápasu mezi domácím Jihostrojem  a Fatrou Zlín přicházeli do českobudějovické Sportovní haly  natěšení fanoušci.
Někteří si vzali k srdci doporučení klubu, na tribuny dorazili v bílých barvách.
„My se musíme co nejvíc zkoncentrovat, nebude to jednoduché, ale zkusíme ještě tuto sérii vrátit do Zlína," říkal několik minut před zahájením zápasu trenér Valachů Roman Macek.
„Věříme, že Jihostroj vyhraje, na univerzálu se nám líbil Habr, měl ve Zlíně skvělou úspěšnost," neslo se zaplněnou tribunou.
Trenér Jihostroje Jan Svoboda vsadil tentokrát na základní sestavu, které věřil, že úspěšně rozehraje velmi důležitý duel.
Byla to zase bitva, na kterou se bude dlouho vzpomínat. Až neuvěřitelně vyrovnaná série i tentokrát začala vítězným prvním setem Valachů. Klid, rozvahu a hlavně pestrost přinesl do hry Jihostroje až nahrávač Zapletal.
S domácími to za stavu 0:1 a 12:16 vůbec nevypadlo dobře.
Pak přišel obrat.
Diváci odměňovali každý úspěšný zákrok Jihočechů bouřlivým potleskem. Domácí zvládli poslední krok a postoupili do finále soutěže.
5. zápas semifinále: VK Jihostroj ČB –  Fatra Zlín 3:1 (–18, 23, 19, 22), rozhodčí Hudík, Labašta, čas: 107 minut, diváků 1130. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Michálek –  libero Hupka (Zapletal, Pleva, Sukuba, Fila). Trenér  Svoboda.   Konečný stav série: 4:1.