Pátého kola dvanáctidílné série „Heizomat Jihočeský pohár“ zúčastnilo 39 závodníků. Hradecký TC Vajgar připravil tradiční super-sprint triatlon s půlkilometrovým plaváním v Ratmírovském rybníku, 20kilometrovou cyklistikou a dvěma kilometry běhu v jeho nejbližším okolí. Závod mužů pořádající oddíl ovládl, neboť jeho zástupci obsadili první dvě příčky v absolutním pořadí. Vyhrál věkem junior Jan Trutna, jenž si vylepšil druhé místo z minulého roku. Až do posledního metru bojoval s oddílovým kolegou, dorostencem Jindřichem Stříhavkou. Na třetí příčce skončil šestnáctiletý Filip Michálek z hradeckého Plaveckého klubu, nejmladší v celém startovním poli.

První trio v cíli se vytvořilo již ve vodě, z níž Michálek vylezl jako první. Na kole se trojice vepředu udržela pohromadě, takže si to v závěrečném běhu rozdala o vítězství mezi sebou. Na dvoukilometrové trati se Trutna se Stříhavkou Michálkovi o kousek vzdálili. Zbylo na něho třetí místo, které uhájil před obhájcem vítězství z roku 2016 Václavem Zajícem (TriSK Č. Budějovice), jenž byl po plavání čtvrtý a na této pozici zůstal, přestože se v následných dvou disciplínách všemožně snažil výborné plavce dotáhnout.

Atleti Dvořáková a Gysel vybojovali krajské tituly

Třetím dílem pokračoval i dětský „Junior JČ Cup“, jenž obsahuje půltucet podniků. V Malém Ratmírově se jednalo o jubilejní desátý ročník závodu „Aquatlon Jindřichův Hradec“, který byl vyhlášen jako mistrovství jižních Čech žactva. Sedmičlenné zastoupení měl na startu Plavecký klub, přičemž každý jeho reprezentant získal cenný kov (4 – 2 – 1). Zlatí skončili Jakub Hrdlička, Eliška Jahodová, Filip Kinter a Tereza Macholdová. TC Vajgar oddíl vyslal do bojů 30 triatlonistů, kteří posbírali 17 (6 – 6 – 5) umístění na stupních vítězů. Aquatlonovými jihočeskými mistry se stali Izabela Bočková, Jan Slanina, Petr Steklý, Anežka Šimonová, Linda Tischlerová a Antonín Valda.

Triatlon
Z1 (3/39): 3./33. Kateřina Kozlová (TCV J. Hradec). M4 (7/39): 4./26. Bohumil Kalina (SK K. Řečice). M3 (4/39): 4./35. Viktor Havel (J. Hradec). M1 (10/39): 1./1. Jan Trutna 28:06 min., 2./2. Jindřich Stříhavka (oba TCV J. Hradec) +0:01, 3./3. Filip Michálek (PK J. Hradec) +0:22, 10./28. Tomáš Vaněk (TCV J. Hradec).
Aquatlon
ZD2 (3): 1. Tereza Macholdová (PK J. Hradec), 2. Lucie Tischlerová, 3. Veronika Kopáčková. ZD1 (2): 1. Anežka Šimonová (všechny TCV J. Hradec)..BD3 (6): 2. Markéta Macholdová .(PK J. Hradec), 3. Beáta Kučerová, 4. Elisabeth Hauserová, 5. Anna Ficová, 6. Karolína Kamenická (všechny TCV J. Hradec). BD2B (2): 1. Eliška Jahodová (PK J. Hradec), 2. Julie Tourková. BD2A (1): 1. Linda Tischlerová. BD1 (1): 1. Izabela Bočková (všechny TCV J. Hradec). ZC2 (5): 1. Jakub Hrdlička (PK J. Hradec), 4. Matyáš Němec, 5. Ondřej Vlček (oba TCV J. Hradec). ZC1 (7): 2. Hynek Hrdlička, 3. Šimon Michálek (oba PK J. Hradec), 7. Josef Valda. BC3 (10): 2. Vojtěch Gröschl, 4. Kyrill Gončaruk, 5. Rostislav Chalupa 6. Petr Adam, 7. Václav Gröschl, 10. Petr Vlček (všichni TCV J. Hradec). BC2B (5): 1. Filip Kinter (PK J. Hradec), 2. Viktor Kamenický, 3. Matěj Kolman, 4. Matěj Kolář, 5. Jindřich Slanina. BC2A (3): 1. Antonín Valda 2. Libor Steklý, 3. Ilja Gončaruk. BC1 (2): 1. Petr Steklý. BC0 (3): 1. Jan Slanina, 2. Vojtěch Kopecký, 3. Tobiáš Vaněk (všichni TCV J. Hradec).